Šta je novo?

Mobilni telefon Samsung Galaxy A54 ili Motorola Edge 40 Neo

Koji mobilni telefon kupiti

leethium

Poštovan
Učlanjen(a)
27.01.2022
Poruke
179
Poena
65
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ovako, treba mi pomoć oko izbora telefona. Uzimam preko operatera (znam, nije najbolja opcija ali mi je lakše tako jer nemam keša), ista cena je za oba.

Šta je od ova dva bolje? Ako nešto znači planiram da uzmem i polovni Galaxy Watch 4, tako da ne znam koje funkcije gubim ako ga koristim skupa sa non-samsung telefonom, ako je velika razlika onda bih uzeo Samsung.
 
Poslednja izmena:
Izaberi koji ti više odgovara. Motorola ima čist android tako da joj pašu svi satovi bez većih problema. Da je u pitanju Huawei na Samsung i ibrnuto, već bi bilo problema. Ovako ne.
 
Tu motorolu bi izbacio iz izbora jer po više testova dosta slabo drži bateriju.
Ja imam a54 i generalno sam zadovoljan, ima i on neke svoje nedostatke ali bar je baterija ok, kamere su solidne, ekran dobar i sve ostalo solidno.
Jel imaš još neki telefon da biraš sem ova dva?
 
Generalno sam suzio na ta dva zbog cene, non neo je dosta skuplji, nekih 500-nak dinara. Ima i Redmi Note 12 Pro ali bih da pređem sa Xiaomija na nešto drugo.
Tu motorolu bi izbacio iz izbora jer po više testova dosta slabo drži bateriju.
Ja imam a54 i generalno sam zadovoljan, ima i on neke svoje nedostatke ali bar je baterija ok, kamere su solidne, ekran dobar i sve ostalo solidno.
Jel imaš još neki telefon da biraš sem ova dva?
Hvala na odgovoru, pošto koristiš A54 da li možeš reći o kojim je to nedostacima reč? Meni je upalo u oči dosta sporije punjenje u odnosu na Moto, mada je na testiranjima brzina skoro ista kao kod mog Xiaomija sa 33w tako da i nije neki downgrade.

Inače mi je baterija bitna tako da sam sad bliži Samsungu, samo me interesuje koje su to mane i da li je nešto krupno u pitanju.
 
Da, samsung ima to sporije punjenje od 25W, ne dobija se punjač u pakovanju i otključavanje licem ne radi sjajno i kamere umeju da odvrnu boje ponekad previše u odnosu na realne boje prilikom fotkanja i snimanja videa. To je ono što sam ja zapazio za nekih mesec i kusur dana od kad koristim a54.
Pohvalno je što samsung mnogo češće ima ažuriranja nego moj prethodni telefon (poco x3 nfc) i one ui deluje mnogo upeglanije i oku ugodnije nego onaj šareniš na šaomi telefonima.
 
Pa i nije toliko strašno, sve je to skupa manje zlo od loše baterije (znam da su je i u Benchmark recenziji grdili ali nisam mislio da je toliko loše).

One UI zaista jeste bolji nego MIUI ovako vizuelno, izgleda ozbiljnije. Hvala na savetima, izgleda da će biti A54.
 
Koji šaomi trenutno koristiš, čisto da ne bude neki downgrade ako je je neki bolji model?
 
Mi 11 Lite 5G NE, generalno jedino je procesor sličan (možda za nijansu bolji čak na šaomiju ali to sumnjam da bih primetio u redovnom radu), ovo ostalo je lošije, naročito baterija koja sada već teško drži 1 dan korišćenja. A i ekran je bolji koliko vidim, kao i kamera.
 
Evo baš gledam kako taj šaomi izgleda... Generalno ako uzimaš a54 ne očekuj neki skok u odnosu na mi 11 lite, jedino baterija će trajati nešto duže i prednja kamera je bolja.
Naravno softver po meni na strani samsunga.
Dosta malo su telefoni srednje klase napredovali u zadnje 2-3 godine...
 
Znam, znam, dosta je slabo to u zadnje vreme. Mislim performanse će biti iste, ali ni ja nisam neki zahtevan korisnik kad je to u pitanju pa mogu da progutam nedostatak napretka na tom polju.
 
Evo baš gledam kako taj šaomi izgleda... Generalno ako uzimaš a54 ne očekuj neki skok u odnosu na mi 11 lite, jedino baterija će trajati nešto duže i prednja kamera je bolja.
Naravno softver po meni na strani samsunga.
Dosta malo su telefoni srednje klase napredovali u zadnje 2-3 godine...
jedno vreme čak išli unazad:) Posle A52s svi lošiji od njega - A53, A54, A34...bolji od svih.
 
Nije a52s bolji od a54, po svemu su slični, jedino je kamera i baterija malo bolja na a54 vs a52s, i ekran malo svetliji.
 
Bolji čipset na A52s - antutu skor 507ooo vs 547ooo u korist A52s (Kimovil). Ajde zanemari Antutu, u realnom radu je bolji čipset u A52s. Fon je hladan, ne pregreva se ko A54. Kamera je bolja na A52s. Što zbog čipseta što zbog nedostatka depth senzora na A54. Baterija bolja na A52s i ako nominalno A54 ima većeg kapaciteta, ali je Exynos kida. Samo ekran svetliji na A54. I to je to. Znači, da ima nov A52s, pre bih njega uzeo nego A54.
 
Ja imam a54 i ne vidim da exynos kida bateriju, izdrži dan upotrebe bez problema sa 7+ sati uključenog ekrana. U toku noći (za 7-8 sati) izgubi 2-3 % baterije kada se ne koristi.
Telefon ume nekad da se zagreje i da bude topao na dodir al ja to ne vidim kao pregrevanje, znamo i da staklo na leđima lepo prenosi toplotu u odnosu na plastiku pa i to dovodi do takvog utiska.
A što se tiče senzora dubine i da je zbog toga bolja kamera na a52s ne bih da komentarišem. Kamere su tu negde, malo su napredovale kod a54 ali ne puno, selfi je malo bolji i fotke noću su malo bolje.
Realno napredak jeste minimalan što nije ok od strane samsunga i bilo ko, ko ima a52s miran je i ne mora da menja fon sem ako ne ide na neki flagšip.
Uporedni test kamera, treba dodati da je na a54 ažuriranjem dodatno sređena kamera u prethodnih par meseci i da sada stabilizacija radi u 4k30 fps-a koja nije radila pri izlasku telefona kada je ovaj video snimljen
 
Poslednja izmena:
Kupljen Galaxy A54 danas, za sada zadovoljan kupovinom. Ne pregreva se (sem izuzetno malo prvih par minuta dok se podešavao i dok su se prebacivali podaci sa starog telefona), baterija na prvo oko nije loša. Performanse takođe za mene dobre. Kamera dobra, ne vidim probleme.

Još jednom hvala svima na savetima i sugestijama.
 
Sad možeš slobodno da ga ažuriraš, meni je došo sa onim prvim sistemom sa kojim je izbačen, pa sam posle toga imao neka 3-4 ažuriranja zaredom.
 
Čitam u komentarima videa iznad da je A54 updejtovima sređen. Možda. Nisam ga skoro imao u ruci. U startu je definitivno bio lošiji od A52s (sem ekrana). Ne drastično, ali za nijansu.
 
Mislim da ti je bolje da uzmeš Samsung. Motorola ima siromašan interfejs i ružno izgledaju ikonice... Ako ti to nije bitno, onda možeš i Motorolu. Ja sam imao edge varijantu i posle nekog vremena sam skinuo zaštitnu masku što mi je pravilo problem kada ga držim u ruci i gledam nešto... Uvek se dodirne ta ivica i napravi problem u prekidu videa, premotavanja i slično... Rekao sam nikad više edge, samo ravan ekran. To je moje iskustvo sa Samsung S9 konkretno bez zaštitne maske.
 
Taj čist android očajno izgleda u odnosu na druge proizvođače, a sva ta šminkanja i ulepšavanja se rade kroz dodatne programe koji troše bateriju u pozadini i usporavaju telefon... Fabrički je fabrički, a to budženje bih svakome predložio da zaobiđe. Motorola se probija na tržištu i proći će isto kao Alkatel pre par godina...
 
Taj čist android očajno izgleda u odnosu na druge proizvođače, a sva ta šminkanja i ulepšavanja se rade kroz dodatne programe koji troše bateriju u pozadini i usporavaju telefon... Fabrički je fabrički, a to budženje bih svakome predložio da zaobiđe. Motorola se probija na tržištu i proći će isto kao Alkatel pre par godina...
Hahaha, menjanje ikonica od strane korisnika trosi bateriju i usporava telefon, a kad proizvodjac to uradi onda je sve kako treba. Sta sve nece covek da procita na ovom forumu.
 
Hahaha, menjanje ikonica od strane korisnika trosi bateriju i usporava telefon, a kad proizvodjac to uradi onda je sve kako treba. Sta sve nece covek da procita na ovom forumu.
Ne troši to, već troši program preko koga ćeš to raditi i koji mora da bude instaliran ako hoćeš da ti te ikonice rade... Koristio neki od alternativnih ili fabrički koji nudi kroz temu da menjaš... Kako ne shvataš da widget ako napraviš na radoj površini radi u pozadini kao još jedan proces i troši bateriju, a kamoli tema sa komplet ikonicama za koji ti treba još jedan program...
 
Ja razumem da moras nekako sebi da opravdas to sto si dao duplo vise para na Samsung telefon, ali tripovanje da druga ikonica trosi bateriju nije pravi nacin.
 
Nazad
Vrh Dno