Šta je novo?

Samsung 930bf?

rotkod

Čuven
Učlanjen(a)
16.12.2003
Poruke
3,251
Poena
710
Nisam našao nigde da je neko pitao pa eto...

Prilikom paljenja računara monitor svaki put proveri vezu između računara i njega (u ovom slučaju DVI) i to isto radi kada se ugasi računar.
Dok to radi pokazuje u levom gornjem uglu sličicu.

Postoji li način da se to isključi, da se više ne pojavljuje prilikom paljenja ili :bottle: gašenja?
 
Sto toliko ti nervira, traje samo 5 sekundni?
 
Nemam taj model nego stariji 710TM kod koga je po defaultu stajalo Auto izbor ulaza (DVI ili D-SUB) pa je isto nešto proveravao pri uključenju. Onda sam u meniju fiksirao DVI ulaz.
 
Ista stvar na 730BF, delimicno se resava fiksiranjem DVI ulaza u meniju, mada pri paljenju, za kratko obavesti o ulazu, pri gasenju se ne pojavljuje. Takodje kad se monitor vraca iz uspavanog stanja, ponovo se prikaze info o DVI ulazu. Mislim da ces morati da se priviknes na to.
 
Kao sto ZorMi rece ... Menu->Setup->Auto Source->Manual
 
Tako je, stavis na Manual i nema problema...

Ako ti se desi da ga kacis na jos neki komp koji nema DVI, postoji trece dugme sa desne strane (prvo levo od dugmeta Auto), ono automatski svichuje na Analog ako je nakacen na isti.

U ovom slucaju ne pomaze dugme Auto, iz ne znam kog razloga...
 
pop je napisao(la):
Kao sto ZorMi rece ... Menu->Setup->Auto Source->Manual

Ma kontam to sve...
Mislih da postoji opcija da se to ne vidi...

Hvala svima...
 
Opet ja sa mojim pregrštom glupavih pitanja...

U okviru nVIDIA drivera ima opcija za podešavanje "digital flat panel settings", kako je ovde najbolje držati podešeno?
 
rotkod je napisao(la):
Opet ja sa mojim pregrštom glupavih pitanja...

U okviru nVIDIA drivera ima opcija za podešavanje "digital flat panel settings", kako je ovde najbolje držati podešeno?
nema najbolje, drzis kako ti odgovara. ;)

1) graficka razvlaci sliku preko celog ekrana - zgodno ako ti se ne svidja kako to monitor radi
2) ako je rezolucija niza od hardverske slika se ne siri vec se centrira i zadrzava se 1:1 piksel odnos
3) normalan mod - sve prepusteno monitoru
4) slika se maksimalno siri ali se zadrzava odnos stranica - zgodno kad npr. igras nesto u 4:3 rezoluciji ili ako imas wide koji nema opcije za podesavanje odnosa stranica slike. u sustini kad radis bilo sta sto nije u 5:4 rezoluciji i ne zelis da slika bude deforimisana.

koga mrzi da razmislja i kombinuje, mislim da je najbolje staviti na cetvrtu opciju.
 
Bahati [SiD] je napisao(la):
nema najbolje, drzis kako ti odgovara. ;)

1) graficka razvlaci sliku preko celog ekrana - zgodno ako ti se ne svidja kako to monitor radi
2) ako je rezolucija niza od hardverske slika se ne siri vec se centrira i zadrzava se 1:1 piksel odnos
3) normalan mod - sve prepusteno monitoru
4) slika se maksimalno siri ali se zadrzava odnos stranica - zgodno kad npr. igras nesto u 4:3 rezoluciji ili ako imas wide koji nema opcije za podesavanje odnosa stranica slike. u sustini kad radis bilo sta sto nije u 5:4 rezoluciji i ne zelis da slika bude deforimisana.

koga mrzi da razmislja i kombinuje, mislim da je najbolje staviti na cetvrtu opciju.


Hvala!
 
Neću više majke mi...

Grafika 6600GT, driveri... 81.95, DVI 930BF... vezani DVI...
Prilikom paljenja mi stalno upozorava da namestim rezoluciju koja je inače
1280X1024@75Hz...
Posle ništa samo na početku dok počinje kad se pojavi desk ništa.
Monitor je podešen na DVI manual.
Ajte neki savet, upustvo...
Kako da se ovog rešim?
Sistem danas dignut sa nule...
 
Poslednja izmena:
Reših tako što sam ih povezao analogno inst.driver za isti sve pogasio otkačio analogno, povezao DVI i više se ne pojavljuje...? :bottle:
 
Poslednja izmena:
"Ista stvar na 730BF, delimicno se resava fiksiranjem DVI ulaza u meniju, mada pri paljenju, za kratko obavesti o ulazu, pri gasenju se ne pojavljuje. Takodje kad se monitor vraca iz uspavanog stanja, ponovo se prikaze info o DVI ulazu. Mislim da ces morati da se priviknes na to."

Isto i kod 930BF.
 
Nazad
Vrh Dno