Šta je novo?

Samsung 840 EVO (Samsung MEX controller, TLC 19nm Toggle Mode 2.0 NAND, TurboWrite)

instaliraj friska win prebaci sa starog i vozi... eee moj baltazare :)
 
Samo sam ubacio USB sa UEFI boot win 8.1 i instalirao na SSD 840 EVO, nikakvo particionisanje i formatiranje pre toga, jel to bio pravi put? Druga stvar instalirao sam MAgician i kaze mi da imam poslednji firmware, mada ovu recenicu nisam shvatio - Running the software packages provided will first update the firmware(840 EVO : EXT0CB6Q, 840 EVO mSATA : EXT42B6Q), then scan and calibrate all existing data on the drive. Znaci li to da korisnici koji imaju EXT0CB6Q firmware treba da pokrenu program i da apgrejduju ili da ce biti apgrejdovan firmware na EXT0BB6Q . Inace SSD je stigao sa EXT0BB6Q firmware-om danas iz firme na E... .


Edit

Kapiram, poslednji firmware je EXT0BB6Q sa kojim je inace sitgao SSD. Vest o upgrade-u SSD je 20.10.2014 na benchmark sajtu a ja sam danas dobio SSD sa poslednjim apdejtom sto znaci da je SSD bas sveze uvezen, svaka cast za fimru na E... :wave:
 
Poslednja izmena:
-dobro si uradio.
-da poslednji firware jeste EXT0BB6Q .
-skini Performance Restoration Version 1.1 kako bi odradio SSD Performance Restoration.
 
Da pojasnim, Performance Restoration Version 1.1 je onaj softver sto sredi onaj problem da nakon nekog vremena pristup podacima koji nisu dugo koristeni (dirani, otvarani) znatno uspori. Sa ovim Performance Restoration Version 1.1 se to popravi (nadoamo se) trajno i onda dugo, dugo, ce svaki evo da radi bez problema...
 
Ne treba mu Performance Restoration tool jer ima poslednji firmware koji koristi od početka. Tool je namenjen onima čiji je drive beležio podatke sa verzijama firmware pre poslednje, koja je otklonila problem sa performansama.
 
Koju poruku, evo skrinova? Stavio sam OS optimization max performance, jel to nabolja varijanta? Sta je sa rapid modom, koristite li to i ima li vidnih ubrzanja?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    392 KB · Pregleda: 92
  • 2.jpg
    2.jpg
    343.4 KB · Pregleda: 79
rapid mod ne koristim, boljitak sarapidom videces samo u sintetici...
Inace rapid mod cini mi se da uzima deo ram memorije.
 
Ja drzim na maximum perfomance, u ostalom mozes probati sve opcije pa odradi perfomance benchmark za svaku od njih iz magacian ...
 
Samo sam ubacio USB sa UEFI boot win 8.1 i instalirao na SSD 840 EVO, nikakvo particionisanje i formatiranje pre toga, jel to bio pravi put? Druga stvar instalirao sam MAgician i kaze mi da imam poslednji firmware, mada ovu recenicu nisam shvatio - Running the software packages provided will first update the firmware(840 EVO : EXT0CB6Q, 840 EVO mSATA : EXT42B6Q), then scan and calibrate all existing data on the drive. Znaci li to da korisnici koji imaju EXT0CB6Q firmware treba da pokrenu program i da apgrejduju ili da ce biti apgrejdovan firmware na EXT0BB6Q . Inace SSD je stigao sa EXT0BB6Q firmware-om danas iz firme na E... .


Edit

Kapiram, poslednji firmware je EXT0BB6Q sa kojim je inace sitgao SSD. Vest o upgrade-u SSD je 20.10.2014 na benchmark sajtu a ja sam danas dobio SSD sa poslednjim apdejtom sto znaci da je SSD bas sveze uvezen, svaka cast za fimru na E... :wave:


Meni sad nije jasno nista, ja imam onaj stari firmare EXT0CB6Q i kad pokrenem program Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration on kao sve odradi ali meni je i dalje isti firmare koji je i bio a ne EXT0BB6Q. Gde gresim? Skinuo sam i file EXT0BB6Q.enc ali pojma nemam sta sa njim da radim.

Svaka pomoc dobrodosla.
 
I kod mene je EXT0CB6Q posle tog programa. Tako se zove najnoviji firmver.
 
Poslednja izmena:
Poslednji je EXT0CB6Q koji je izašao prošlog meseca u paketu sa Performance restoration tool-om.
 
E onda je sve ok kod mene. Znam, to sam i video a na forumu citam da je onaj je onaj drugi poslednji pa mi nista nije bilo logicno. Hvala na informacijama.

Inace danas tj. juce sam se pocastio Samsungom od 120gb, dvoumio se da li da uzmem od 250gb ali novcanik prelomio i uzeo sam ovaj za pocetak pa videcemo. Za sada sam prezadovoljan, a pored njega je i dalje u funkciji hdd od 500gb
 
Juce sam postao vlasnik ovog SSD-a... Procitao sam poslednjih 10-ak stranica teme, malo me zbunjuju ovi firmware-i, zbog oprecnih postova na poslednje dvije stranice.

E sad, ispravite me ako grijesim (mislim da sam dobro ukapirao), ali poslednji firmware je EXT0CB6Q i isti nije izlistan na Samsungovom sajtu (bar ne zasebno), ali dolazi u paketu sa "Performance Restoration Software"!?

EXT0BB6Q je znaci stari firmware od 13. decembra prosle godine!
 
Tako je. C je noviji od B.
 
Instaliraj obavezno C pošto on rešava (ili bi trebalo da reši) problem sa performansama fajlova koji dugo stoje na disku.
 
Hvala momci, nabacicu odmah novi firmware.
 
Zašto samo 512 za block size, ja stavljam 128M. Kojom brzinom ti kopira sa tako malim bs?
Nisam video pitanje dosad, izvini. Proveravao sam to ranije i dosta izvora kaze da nema neke velike razlike, pa koristim liniju koju mozes naci na Arch Linux Wiki-ju. Sluzila me odlicno do sada, ovo je vec treci SSD sa kog radi isti Windows...
 
Poslednja izmena od urednika:
Elem.
Kada sam kupio 840Evo uradio sam preko Samsungovog utility clone celog diska na ovaj i sve i dalje radi kako treba.

Tek sada sam primetio da mi je Over Provisioning na 0. Ako uradim set OP na 10% kako mi Samsung predlaze, da li cu s*ebati particiju ?
 
Nista ne mora, jos manje treba ali ako ces ti sam od sebe da ostavljas barem 10% praznog prostora na ssd-u onda ti ne treba, ako ne pazis na popunjenost onda je bolje da ipak ukljucis.
 
Nista ne mora, jos manje treba ali ako ces ti sam od sebe da ostavljas barem 10% praznog prostora na ssd-u onda ti ne treba, ako ne pazis na popunjenost onda je bolje da ipak ukljucis.

Bas ne pazim nikada na to koliko mi je ostalo praznog prostaora, setim se da pogledam jednom u ko zna koliko u stvari dok ne naidje poruka "you are running out of disk space on local disk C" . Da bi SSD radio optimalno onda treba da ima bar 10% nepopunjenosti? Secam se na proslom SSD-u Samsung 830 je isla neka prica da moze da radi skoro do max popunjenosti optimalno tj da mu ne smeta to, kao to je bio jedan od pozitivnih features-a 830-ce.
 
Ma moze svaki da radi do zadnjeg Mb ali zbog nacina popunjavanja i praznjenja memoriskih celija bolje je radi ssd-a da imas sto vise praznog prostora ali kao "radnu rezervu" da se ostavi 10% barem, ne mora bas sve da se popuni, koristi hdd malo...
 
Ma moze svaki da radi do zadnjeg Mb ali zbog nacina popunjavanja i praznjenja memoriskih celija bolje je radi ssd-a da imas sto vise praznog prostora ali kao "radnu rezervu" da se ostavi 10% barem, ne mora bas sve da se popuni, koristi hdd malo...

Za sta je bolje, za njegov health, duzi radni vek ili za performance?
 
Nazad
Vrh Dno