Šta je novo?

Samsung 710N

ja kako znam samsung prihvata garanciju ako se pojavi 8 a lg 5 bad pixel-a
 
jos jedan zadovoljni korisnik tog "uzasno loseg" slovackog Samsung 710N. moj ima i pivot funkciju i naravno podesavanje po visini (neko rece da ga nema..)

gazda u firmi vozi LG-a pa sam ga uporedjivao sa ovim koji sam uzeo i mislim da nisam pogresio...(DVI je precenjen jer nema razlike...)

za te pare odlicno, ja prezadovoljan a i cura sa kojom cesto gledam fimove iz kreveta pored kompa (nismo uvek u istoj ravni sa monitorom) i vidljivost je kao i slika super...

moja preporuka
 
jos jedan zadovoljni korisnik tog "uzasno loseg" slovackog Samsung 710N. moj ima i pivot funkciju i naravno podesavanje po visini (neko rece da ga nema..)

Jos jedan

samo moj nema podesavanje po visini, ali sam konacno shvatio cemu knjige sluze :d
 
Poslednja izmena:
@skydiver:
Tako nesto retko koji proizvodjac daje, a Samsung i LG nisu medju njima. Samsung uglavnom nema ni garanciju za prvo ukljucivanje (bar oni iz ERC-a).

@Serbianboss
Verujem ja da se tebi svidja, ali nemoj da preterujes i da budes toliko iskljuciv... ;) :wave:

Jel' si video mozda nove LG 100Hz televizore? ;)

Imao sam Samsunga iz zlatnih godina - 700p plus, al' to vreme je proslo...
BTW, imam i 957Mb.

@TEP3A:
Retko koji (video sam ih 10-ak iz raznih izvora i nijedan nije bio takav) ima ta podesavanja koja si naveo, vecina nema ni rotirajuce postolje, sto je vrlo iritantno...
 
Delija je napisao(la):
Verujem ja da se tebi svidja, ali nemoj da preterujes i da budes toliko iskljuciv...

iskreno nisam video nove lg televizore.Ali kad god sam imao susret sa lg mislim na citace stvarno su krs.Imao sam u firmu jedan lg cd rom.Kad ubacim bilo koji cd on pocne da ga okrece kao kad avion pali motore.Jos jedan slucaj je kad je drugar kupio nov lg cd rezac, posle jedno 5 meseci nije hteo da cita ni jedan cd(a nije mnogo rezao).NE znam jednostavno bezim od svega sto pise LG ,)

ALi opet ima ljudi kojima odgovara odnosno opet je to stvar ukusa, zar ne :D

pozdrav
 
@Serbianboss,Ali kad god sam imao susret sa lg mislim na citace stvarno su krs

Mesas babe i zabe,kakve veze imaju citaci i rezaci sa monitorima!
Drugo i LG i Samsung su dobri proizvodjaci sto se monitora tice.
Prednost dajem LG zato sto ima DVI a kosta isto koliko i Samsung.
Imam LG-a i stvarno za novac koji sam dao je jako dobar,inace moj LG je Made in U.K.
 
mhz je napisao(la):
@Serbianboss,Ali kad god sam imao susret sa lg mislim na citace stvarno su krs

Mesas babe i zabe,kakve veze imaju citaci i rezaci sa monitorima!
Drugo i LG i Samsung su dobri proizvodjaci sto se monitora tice.
Prednost dajem LG zato sto ima DVI a kosta isto koliko i Samsung.
Imam LG-a i stvarno za novac koji sam dao je jako dobar,inace moj LG je Made in U.K.

Uopste ne mesam babe i zabe, mora da si ti nesto pobrkao.Kao drugo taj lg sto ima taj dvi uopste ne donesi neku veliku prednost u odnosu na samsung 710n.Uopste slika nije bolja pa da zato dajem prednost.Medjutim dvoumio sam se izmedju tog samsunga koji nem dvi i ovog koji ima.Sa ljudima iz comtrade uporedjivali smo ta dva monitora paralelno i uopste slike nije bila niti jasnija niti cistija kod lg sa dvi.Tako da gledaj sta pises.

Da ne ispadne da govorim da je bolje imati monitor bez dvi.Normalno je da je bolje imati monitor sa dvi ali u smislu da se radi o nekom zaista odlicnom odnosnu odnosno mnogo mnogo skupljem monitorom.Inace ovako nema neke vece vidljive razlike.Ovo mislim za cenovni rang monitora sto mi kupijemo

pozdrav
 
Serbianboss je napisao(la):
Uopste ne mesam babe i zabe, mora da si ti nesto pobrkao.Kao drugo taj lg sto ima taj dvi uopste ne donesi neku veliku prednost u odnosu na samsung 710n.Uopste slika nije bolja pa da zato dajem prednost.Medjutim dvoumio sam se izmedju tog samsunga koji nem dvi i ovog koji ima.Sa ljudima iz comtrade uporedjivali smo ta dva monitora paralelno i uopste slike nije bila niti jasnija niti cistija kod lg sa dvi.Tako da gledaj sta pises.

Da ne ispadne da govorim da je bolje imati monitor bez dvi.Normalno je da je bolje imati monitor sa dvi ali u smislu da se radi o nekom zaista odlicnom odnosnu odnosno mnogo mnogo skupljem monitorom.Inace ovako nema neke vece vidljive razlike.Ovo mislim za cenovni rang monitora sto mi kupijemo

pozdrav


Ako je isti cenovni rang onda je LG bolji,prosto i jednostavno.

Pozz
 
A po cemu to bolji molimte??
Po tome sto nemoze da se rotira postolje,i dize u visinu i nema DVI.
Necu da se raspravljam sa tobom oko gluposti.
Prosto i jednostavno,nudi vise za iste pare.

Pozz
 
Opet ti sa svojom iskljucivosti... :S:

Kako bre mozes da govoris o kvalitetu monitora na osnovu CD citaca/rezaca? :trust:
To se proizvodi u totalno razlicitim firmama.

Znaci, po tebi, pre par godina je trebalo juriti Teac ili Plextor monitore i Viewsonic CD/DVD citace? :d:D:d

p.s. NHF, ne znam zasto, al' sam ti pogodio godiste iz prve! :d
 
Ma pustiga,vidis da se naprzio, Srbin dojaja :d
 
Delija da si pazljivo citao tekst video bi da se ovde ne radi o lg citacima i pisacima.Kad budes naucio da shvatis sta se ovde pise onda mozemo da razgovaramo :d

MHz
Ja sam rekao svoje misljenje i jos par ljudi da je samsung bolji.To sto ne moze da se rotira uopste ne smeta, pa necu sigurno da ga rotiram u pravcu plafona.

Vidim i da ste se i vi naprzili :d

pozdrav
 
@Srbin-Dojaja

Ovde se iskljucujem iz treda.

Pozz
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je rasprava zavrsena, ali eto cisto da zinesem i ja svoj utisak. 7-8 meseci imam 710N , placjen 395e u Novom Sadu, sada i ne zelim da mu znam cenu, rasplakacju se ;) Ne znam kome je ugao od 160/160 mali? Taj ko je to rekao je neki LOZAC! i jos veci lozac je onaj ko kaze da cekas 8ms nasprtam ovih 12ms??? Alo covecem znas li ti sta ljudsko oko moze da registruje? Sve pohvale za ovaj monitor! DO sada nisam imao nikakav problem. gledam filmove, igram igrice... ne sa 5m ali sa 2m :) Eto toliko...
 
160/160 mogu da sanjaju i oni ultra-mega-giga monitori, ukljucujuci i CRT... ;)
 
aaaaa Ne! za bilo kakav ozbiljan rad potreban je ugao od barem 248 stepeni vidljivosti (da mozes da vidis sliku i kada si iza monitora...) :d

tek tada ove lozane po forumu postizu maksimalne rezultate u radu!

mi programeri smo zadovoljni i ovim sto imamo :d
 
Poslednja izmena:
E ljudi... Danas sam narucio monitor. Ali ima jedan problem. Zamolio sam prodavca da pozove firmu iz koje narucuju hardware da ih pita sta pise za te Samsung 710N monitore u kojoj su zemlji napravljeni. I oni su mu rekli Made in China. :(
Da li je neko upoznat da li su ti monitori iz Kine losi (kao sto se prica za svu kinesku robu), ili ne. :))
 
Moj je Made in Thailand. Ali mislim da ne trebas da se plasis, toga ne mogu oni u njega da ugradjuju nista drugo osim toga sto je Samsung propisao svojom licencom. I pitanje je da li se oni tamo proizvode od 0 (nule) ili se samo sklapaju?! Ali evo ti jedan argument koji nema veze sa ovim ali ne skodi :) "Nike" patike, verovao ili ne, ali trenutno najbolje posle Made in USA, su Made in China... ;)
 
A zasto onda na ovom forumu pricaju da su losi oni Made in Slovakia? Ista je valjda licenca i za Kinu i za Slovacku.
 
nije vazno odakle je neki proizvod nego je vazno kakva je u konkretnoj fabrici kontrola kvaliteta
 
Milose, pre bih pazario bilo sta sto je "made in China", nego Hungary, Slovakia i ostali nam susedi... Skoro sve od elektronike sto postoji na trzistu je proizvedeno u Jugoistocnoj Aziji.
 
Delija je napisao(la):
Milose, pre bih pazario bilo sta sto je "made in China", nego Hungary, Slovakia i ostali nam susedi... Skoro sve od elektronike sto postoji na trzistu je proizvedeno u Jugoistocnoj Aziji.

ja cvrsto stojim pored toga da to zavisi od fabrike do fabrike... setimo se samo nesrecne Canon A60 serije koji su crkavali ko ludi a pravljeni su u Malaziji... pa recimo Audi TT se sastavlja u Hungary i uzeo bih ga bez problema :eyebrows:
 
Uzimam ovaj sigurno... U prodavnicu stize u utorak, a ja uzimam u sredu ili cetvrtak.
Jedva cekam. :)))))))

P.S. Svima puno hvala na pomoci. :)
 
LG 1730B je stvarno super, ali meni se pojavio bad pixel :( smrc... mislim ne smeta mi, ali mi krivo :D .... postoji li sansa da ozivi? :D

ortaku se tako bio pojavio na njegovom tftu i sad mu vise nema bad pixela... oziveo ili sta vec :D
 
Posle koliko vremena koriscenja?
 
Ako misliš na ortaka, stvarno nemam pojma... :D

Što se ekrana tiče, zanemarim taj pixel i sve je prosto fantastično da kucnem u drvu (kuc kuc) ;)
 
E ljudi... Kupio sam ovaj Samsung 710N... FENOMENALAN JE!!!! :)
Sve je super na njemu (filmovi, igrice i kancelariski rad). Slika je fenomenalna, posle onog prethodnog monitora (Philips 104E) ovaj je savrsenstvo, o kome sam ranije samo mogao da sanjam (a mozda i nisam mogao). :) :)
Nemam nikakve primedme na 710N, znaci ovih nedelju dana koliko ga imam nista mi nije zasmetalo (ugao vidljivosti i slicno).

Svakome bih preporucio Samsung 710N. :)

P.S. Ovaj sto sam uzeo je "Made in Slovakia". I jos nesto... U Slovackoj samo sastavljaju, njihova je samo plastika, tako da to gde je "proizveden" nema nikakve veze. :)
 
Poslednja izmena:
Isto da kazem, da kada sam menjao rezoluciju, nisam primetio skoro nikakve promene u kvalitetu slike.... U rezoluciji 1024 x 768 slika je ista kao i na 1280 x 1024. 800 x 600 nisam isprobao, ali verovatno je isto dobra slika zato sto u 640 x 480 (u safe mode) nisam primetio mnogo losiju sliku (kao sto su neki na ovom forumu pomenuli). Kako se secam, neki su pisali da je u manjim rezolucijama slika "kockasta", ali na 710N nije... :)

Sve preporuke za Samsung 710N! :)
 
Nazad
Vrh Dno