Šta je novo?

Samsung 40D6000 ili 40ES5500?

dadosp

Slavan
Učlanjen(a)
15.03.2007
Poruke
32
Poena
304
Koji bi po vama bio izbor... Mislim da je i dalje 40D6000 dobar TV.. ali koje prednosti ima ES5500? i da li ih uopste ima sem sto je noviji model? Kao rezervu bi uzeo LGLS570S...
 
I meni je bio 42lm615s dok nisam pricao sa jednim clanom na forumu hd televizija koji radi mislim u tehnomarketu i zna dosta o LG-u.. on mi je savetovao 620 ili 570.. 620 ako hocu 3D ako ne onda obavezno 570... po njemu 42lm620 je bolja opcija od 615s, zato sto navedeni 42lm615s nema 100 hz panel. 620 i 570 su slicni samo sto 620 je 3d i sliku malo bolje procesira... na kraju kad sam i sam video u specifikacijama 570 je mnogo bolji izbor od 615.. jer kako mi se i cini 615 nije smart.. 570 cita i dts i mkv, titlove ... tako da sam se odlucio onda za njega kao rezervu.. Ali se mnogo dvoumim izmedju 40D6000 i ES5500...

Samsung tuce LG u crnoj boji, ima bolji kontrast i media player... a LG tuce samsung 5500 u procesuiranju slike.. jer on ima pravih 100 Hz... ali mislim da to ima i samsung 40D6000.. e sad jedino ne znam kakvu sliku daje 6000 jel bolji od 5500.. da li imaju iste patrice, panele i media player... uglavnom mislim da su u ovoj klasi ova tri modela najjaca... jedino mozda Sony 650.. ali on ne cita NTFS, titlove, ima los media player.... ali slika mu je super..
 
Da li neko ima predstavu kakvi su ovi Panasonic tv-i?
Panasonic TX-L42ET5E
Panasonic 42E5E
Ima li neko iskustva sa njima? Vidim da su dobro ocenjeni na hdportal-u.Kada sam otisao na LG za Srbiju video sam da
taj 615s nije smart vec to pocinje od 620 modela. Mada kad bolje razmislim ovaj 3D i nije toliko bitan. Smatram da je bolje gledati u biskopu.
 
,,Jer on ima pravih 100hz....ali mislim da to ima i samsung 40d6000....,, ovo si napisao ,neznam da li znas da je samsung 40d6000 ,3d tv ,i da ima 200hz.Ovo je kao sto je stoske vec rekao odlican tv,gde slika i na obicnoj kablovskoj izgleda fanatasticno.
 
da da znam da D6000 ima 200 HZ .. ja sam rekao da ES5500 ima 50 Hz... a da LG i D6000 imaju pravih 100 Hz... da samsung D6000 ima 3D ali aktivni koji bas i nije bajan i nije Full 3D... tako da mi to nista ne znaci... ali mi se svidja bas zbog tih 200hz i sto je smart i sto ima super sliku, dobar media player.. e sad ako uzmemo u obzir da meni ne treba 3D ko onda ima rpednost ES5500 koji je noviji ili D6000 koji je proslogodisnji model... ko od njih daje bolju sliku? i ko po vama ima prednost.. ako nista onda LG LS570S je pobednik :)
 
da da znam da D6000 ima 200 HZ .. ja sam rekao da ES5500 ima 50 Hz... a da LG i D6000 imaju pravih 100 Hz... da samsung D6000 ima 3D ali aktivni koji bas i nije bajan i nije Full 3D... tako da mi to nista ne znaci... ali mi se svidja bas zbog tih 200hz i sto je smart i sto ima super sliku, dobar media player.. e sad ako uzmemo u obzir da meni ne treba 3D ko onda ima rpednost ES5500 koji je noviji ili D6000 koji je proslogodisnji model... ko od njih daje bolju sliku? i ko po vama ima prednost.. ako nista onda LG LS570S je pobednik :)

Ni pasivni 3d ti nije full 3d tako da ti je isti klinac, ali slika, kontrast, crna boja, itd. sve je na strani samsunga jer s-pva panel je bolji od anemicnog ips-a.
 
I ja imam isto pitanje..samsung 6710 je extra ali mnogo skuplji. I da,koji mađar ima garanciju gde je uklj srbija? Pretpostavljam da ovde pricamo o kupovini iz Mađarske a ne od ovih naših lopuža...
 
da da.. ali sad je pitanje da li je bolja slika na proslogodisnjem D6000 ili modelom iz 2012 ES5500.. to je ono najvise sto me kopka.. ko je kako zadovoljan sa ovim televizorima... jel ih je neko uporedio?

Za d6000 mogu reci ,da je slika extra dobra,kao sto sam i napisao i na obicnoj kablovskoj,a o hd-u i da ne govorimo.Ako koristis digitalne kanale ,d3,iptv,total,isti djavo koji model izaberes,i d6000 i es5500 davace odlicnu sliku.
 
Sva tri modela su dobra ,koji god da uzmes neces pogresiti.D6000 je proslogodisnji model i cena mu je u radnjama dosta pala,on je po meni bolji izbor od es5500,ali sa druge strane ako ti 3d ne znaci puno ,lg je mozda bolje resenje bas zbog ta dva incha,koji nekada bas znace.Ali ako je slika primetno losija kao sto kaze Terminator ,onda razmisli.
 
bas tako.. svaki od njih ima neku svoju prednost i manu... D6000 je proslogodisnji, cena mu je pala, ima 200 Hz.. daje super sliku... ima 3D koji i nije nesto a i naocare se ne dobijaju kako vidim.. ES5500 je noviji model.. ima noviji smart, mozes da kacis mis ili tastaturu, ima nekih funkcija sto D6000 nema, ali zato nije 200 Hz.. vec obicnih 100 Hz... Koliko to moze biti presudno da bi se odlucio za D6000?? Znaci fakticki samo tih 100 Hz igra ulogu.. ali kako sam cuo i ES5500 daje isto tako dobru sliku.. I da li neko ovde je uopste i video ili ima ES5500 da potvrdi to? A opet LG ima 2" veci monitor, ima 200 Hz, ovo je model iz 2012, noviji softver, dobar media player koji cita sada i mkv i dts kao i titlove, daje lepu sliku, ali opet mana mu je ISP panel, kontrast losiji :( ... tako da na svakom modelu se nesto gubi...

Ja sam nakacen na kablovsku koji mislim da ne salje neki bas kvalitetan signal :) I najbitnija stavka su mi slika, i eventualno wireless, ako moze d snima na USB super, da mu softver nije bas nesto jako spor... 3D me uopste ne zanima tako da manje vise to mi ni ne treba... Vise me privlaci Smart... Eto to je to... Sta bi bila vasa odluka?
 
Uz Samsung D6000 dolaze dvoje 3D naocara, a dodatne su 10 evra po komadu.

3D je strava, ne znam o cemu vi pricate. Nije nista gore nego recimo u Koloseju, stavise mislim da i bolje izgleda.

Naocare su kvalitetne, udobne i nemam nikakvih problema sa glavoboljom.

E sada da li je slika full HD ili on nesto tu cepka, to me iskreno ne interesuje, bitan mi je krajnji rezultat.

Striming sa laptopa radi sjajno, gledam non-stop filmove, serije...

Svako ko dodje, odusevi se kvalitetom slike na kablovskoj, da ne spominjem kako sjajno izgledaju filmovi/serije u HD-u. Takodje moram da napomenem da ima i prilicno dobre zvucnike, sto obicno hoce da bude boljka kod TV-ova.
 
Poslednja izmena:
da stoke ok je sve to oko 3D i slike.. i to smo potvrdili da D6000 daje dobru sliku.. Iskreno 3D me uopste ni ne zanima vec je stvar u tome sto niko nista ne govori o ES5500 ili LG LS570S .. kakvi su oni naspram tog samsunga D6000 da li daju mnogo losiju sliku ili daju isto dobru sliku sa kablovske kao i D6000.. jer verujem sto se tice smart-a i ostalih funkcija i LS570S i ES5500 su bolji od D6000 jer su ovogodisnji modeli... Jer problem je sledeci da i ako hocu da uzmem D6000 nema ga svugde.. a ogranicen sam na Osijek i madjare... ES5500 imaju skoro svi a LS570S skoro svi.. e sad sta raditi???? Znaci samo mi treba info koliko je ta slika losija ili bolja na ES5500 ili LS570s od D6000... A to niko ovde vec duze vreme da kaze.. svi hvale D6000 a nikad nisu videli uzivo ili uporedili sa ES5500 i LS570S.. samo kazu ma bolji je jer su i sami vlasnici D6000 ... jer svako svog konja hvali... a nemaju pojma ni kako izgledaju ovi drugi modeli...
 
Poslednja izmena:
Iskreno nemam pojma, nisam gledao ovogodisnje modele, tako da ne mogu nista da kazem na tu temu.

Sto se tice smart funkcija, jedva koristim. Ponekad ukljucim kamere app (imam doticnu app i na telefonu) i malo cesce onaj podsetnik za predstojece emisije/filmove/serije.

Najbolje bi bilo da svratis do nekog shopa, pa da pogledas modele uzivo (tako sam se bar ja odlucio za svoj TV)
 
da stoke ok je sve to oko 3D i slike.. i to smo potvrdili da D6000 daje dobru sliku.. Iskreno 3D me uopste ni ne zanima vec je stvar u tome sto niko nista ne govori o ES5500 ili LG LS570S .. kakvi su oni naspram tog samsunga D6000 da li daju mnogo losiju sliku ili daju isto dobru sliku sa kablovske kao i D6000.. jer verujem sto se tice smart-a i ostalih funkcija i LS570S i ES5500 su bolji od D6000 jer su ovogodisnji modeli... Jer problem je sledeci da i ako hocu da uzmem D6000 nema ga svugde.. a ogranicen sam na Osijek i madjare... ES5500 imaju skoro svi a LS570S skoro svi.. e sad sta raditi???? Znaci samo mi treba info koliko je ta slika losija ili bolja na ES5500 ili LS570s od D6000... A to niko ovde vec duze vreme da kaze.. svi hvale D6000 a nikad nisu videli uzivo ili uporedili sa ES5500 i LS570S.. samo kazu ma bolji je jer su i sami vlasnici D6000 ... jer svako svog konja hvali... a nemaju pojma ni kako izgledaju ovi drugi modeli...

Kao sto je stoske rekao ,idu dva para naocara uz d6000,mada kolko citam i ti si malo lenj ,po tom pitanju ,prosetaj po radnjama ,i sam oceni.Ja hvalim d6000 ,jer ga imam i sto je slika stvarno dobra,a iskreno receno bas me briga kako izgleda es 5500,7000 ili 8000 ,kad cu ovaj tv koristiti narednih 5-6 godina min.Nemoj pogresno da me shvatis ,ovo nije upuceno tebi,nego na ovo pitanje moze da ti da odgovor samo neko ko ima jedan ,a ima prilike i da vidi drugi model,ja tu priliku nisam imao ,i kao sto ti rece na kraju nemam pojma kako izgledaju ovi modeli ,jer iskreno me ne zanima i nisam vise zainteresovan za to.
 
Po nekim sajtovima ES5500 ima losiju sliku od predhodnih D serija a opet ga neko hvale. Sa druge strane neki opet hvale EH5450 jer je deblji pa je zvuk iz njega jaci.Jer bi tv kacio na risiver za zvucnike tek kad bi gledao film. I mene 3D nesto ne privlaci vec eventualno smart funkcije. 3D bi gledao tek na tv-ima sa vecom dijagonalom (50" i veci) i to oni skupli modeli. Jedini mozda tv sa 3D bi bio Panasonic 42ST50 plazma.
I meni vec puca glava od dilema( trilema) sto bi rekao moj kum da mi on izabere tv i presece.:D
A to sto se tice hercaze brate mili godinama gledam Sony trinitron sa 50 Hz a sad odjedanput mi "smeta" sto nije 200 vec 100.
 
Poslednja izmena:
Kao sto je stoske rekao ,idu dva para naocara uz d6000,mada kolko citam i ti si malo lenj ,po tom pitanju ,prosetaj po radnjama ,i sam oceni.Ja hvalim d6000 ,jer ga imam i sto je slika stvarno dobra,a iskreno receno bas me briga kako izgleda es 5500,7000 ili 8000 ,kad cu ovaj tv koristiti narednih 5-6 godina min.Nemoj pogresno da me shvatis ,ovo nije upuceno tebi,nego na ovo pitanje moze da ti da odgovor samo neko ko ima jedan ,a ima prilike i da vidi drugi model,ja tu priliku nisam imao ,i kao sto ti rece na kraju nemam pojma kako izgledaju ovi modeli ,jer iskreno me ne zanima i nisam vise zainteresovan za to.

Druze nemoj pogresno da me shvatis ali otkud ti znas po koliko radnja sam bio.. ako bas hoces tacan info bio sam u njih 4.. i nigde nisu bli svi modeli da ih mogu uporediti.. cak stovise nigde nisam nasao D6000.... E sad ako tebe bas briga kako izgleda es 5500 ili bilo koji drugi zasto onda uopste si zainteresovan za post koji sam postavio .. i sam si napisao da nisi zainteresovan a ovako samo dolazimo to prepirki... tako da druze hvala ti na postu o D6000 ali nemoj pogresno da me shvatis ali ako te ovo ne zanima onda nemoj ni da pises...
 
Poslednja izmena:
Po nekim sajtovima ES5500 ima losiju sliku od predhodnih D serija a opet ga neko hvale. Sa druge strane neki opet hvale EH5450 jer je deblji pa je zvuk iz njega jaci.Jer bi tv kacio na risiver za zvucnike tek kad bi gledao film. I mene 3D nesto ne privlaci vec eventualno smart funkcije. 3D bi gledao tek na tv-ima sa vecom dijagonalom (50" i veci) i to oni skupli modeli. Jedini mozda tv sa 3D bi bio Panasonic 42ST50 plazma.
I meni vec puca glava od dilema( trilema) sto bi rekao moj kum da mi on izabere tv i presece.:D
A to sto se tice hercaze brate mili godinama gledam Sony trinitron sa 50 Hz a sad odjedanput mi "smeta" sto nije 200 vec 100.

Druze tacno znam tvoj problem.. isti imam i ja i sve se to desilo dana kad sam odlucio da kupim TV i otisao u Roda centar.. a tamo prodavac me pita hoces smart, 3D, 200 hz, hoces IPS panel ili samsung, 32", 40" ili 42".. a ja do sada gledao stari CRT Crown koji ima samo teletekst i sta da vam kazem dosao kuci seo za komp i tako sad vec 3 - 4 nedelje :) Obisao po neke radnje da vidim kako to uzivo izgleda.. medjutim nisam nigde uspeo da ih uporedim.. D6000 jedino ima sto sam nasao u Osijeku i cini mi se kod madjara ali sad da idem do subotice i nazad samo da bi video TV bas mi se i ne ide.. pa zato sam hteo da pitam jel neko moze da iznese poredjenje ovih modela.. a to su ES5500 i LS570S i D6000
 
Druze nemoj pogresno da me shvatis ali otkud ti znas po koliko radnja sam bio.. ako bas hoces tacan info bio sam u njih 4.. i nigde nisu bli svi modeli da ih mogu uporediti.. cak stovise nigde nisam nasao D6000.... E sad ako tebe bas briga kako izgleda es 5500 ili bilo koji drugi zasto onda uopste si zainteresovan za post koji sam postavio .. i sam si napisao da nisi zainteresovan a ovako samo dolazimo to prepirki... tako da druze hvala ti na postu o D6000 ali nemoj pogresno da me shvatis ali ako te ovo ne zanima onda nemoj ni da pises...
Ma nema ljutnje ,ali ja sam u svakom svom postu,govorio iskljucivo o modelu d6000,pokusavajuci da ti pomognem kolko je u mojoj moci.
 
Da ne otvaram novu temu,koji lan adapter je potreban za Samsung UE-40D6000 i gde ga mogu naci?

Ako mislis na mrezni kabal, bilo koji ce ti zavrsiti posao. Samo bocnes u ruter i u TV, a ujedno to je i najeftinija varijanta.

Sto se tice wireless-a to moras da vidis po oglasima, imas oridjinale Samsungove WiFi module, ali ne znam koja im je cena.
 
Svi ti Hz sa kojima se frljate (100, 200, 400) su čist marketing, nisu pravi. Samsung D6000, LG LS570, LM615 kao i LM620 (razlika između prethodna 2 je u smart opcijama) imaju 100Hz a Samsung ES5500 ima 50Hz. Tačno je da Samsung ima bolji kontrast i dubinu crne ali LG ima lepše i vernije boje. Samsung na fabričkim podešavanjima ima previše blještavu sliku, prosto bode oči, meni se to ne sviđa, neko to voli.
Inače skoro svi stručni recezenti ocenjuju te televizore tako što ih kalibrišu profesionalnom opremom, pa se onda oduševljavaju njima ili ih kritikuju, uglavnom su tu Samsung u prednosti. Po meni je mnogo bitniji kvalitet slike na fabričkim podešavanjima jer realno koliko ljudi ima opremu i iskustvo da izvuče maksimum iz tog TV-a.
U svakom slučaju ja bi pre uzeo D6000 ili LM615 (ukoliko ne patite za smart opcijama, onda dodajte još za LM620) nego ES5500. Za 3D bih pre preporučio LG a ako vam je toliko bitan kontrast i crna boja onda uzmite Samsung (ili još bolje Panasonic ST50).
 
pa kako vidim ta kalibracijska podesavanje i seme mozes da skines sa neta.. za bilo koji tv... a sto se tice razlike u ceni je preko 100 evra izmedju es5500 i bilo kog LG-a navedenog bilo da je 615, 620 .. a 570 ne mogu nigde da nadjem.. tako da za cenu es5500 mislimd adobijete super tv za bilo kog prosecnog korisnika.. i nema potreba za necim vecim.. a i necete primetiti nikakve razlike u boji.. ovo naravno mislim na prosecne gledaoce :)
 
uzet es5500 .. 40 incha.. kablovska televizija prikopcana sa analognim signalom.. i moram da vam priznam.. da sam znao da ce ovaka slika da bude, sa svim tim sumovima, kockicama, loptica na teniskom mecu odjednom nestane.. uzas.. nikada, nikada ne bi kupovao LCD televizor.. ovo je takoreci blagi uzas! Moj crt tv star 20 godina daje 100 puta bolji sliku! pa sta je ovo ljudi.. pa zar niko nije mogao da kaze da jos nije vreme LCD televizora.. Da je kod nas sve to jos smece.. 550 evra dao u madjarskoj.. bolje da sam za te pare kupio super CRT TV i poveo celu familiju i drustvo na veceru u najbolji restoran u gradu! Evo verujem vazi i za plazme!
 
Nazad
Vrh Dno