Šta je novo?

Sajt narodne skupštine :)

dzudzubajac

Čuven
Učlanjen(a)
12.02.2005
Poruke
4,920
Poena
525
Otvorite http://www.parlament.rs i kucajte na tastaturi

Kod:
st0maraka

(umesto o ide nula)
Ovo je definitivno bolje nego li sajt očistimo srbiju...:)
 
^ Cool story bro :D
 
Samo otvori sajt i kucaj na slepo kod koji je covek rekao. Ne kucas u neko polje nego kao "sifre za igrice" sto smo kucali nekada kao klinci.

Ne mogu da verujem da se neko ovako za.ebava. Narodna skupstina bi trebalo da bude najvisa institucija ove drzave.
 
Takođe.. ni ubuntu ni winxp (doduše u virt. mašini), probani svi poznatiji brauzeri i ništa :|
 
Chrome FF IE... ništa :/

Neki SS ako može?
 
Poslednja izmena:
Na Operi 11.11 se ne dešava ništa, IE 9 takođe ništa, FF 4.0.1 takođe ništa, Chrome 12.0.742.100 takođe ništa.

Ne bi trebalo da ima veze, ali, koji OS vi imate?
 
Nece vise ni kod mene. Izgleda su primetili neuobicajeno visoku posetu pa su ispravili.

Kad su ukuca onaj kod, preko ekrana pocne da lebdi lik (ona zenska) sa novcanice od 100 DM.
 
Ne radi vise ...
 
I? Koja je story bila?
 
Samo otvori sajt i kucaj na slepo kod koji je covek rekao. Ne kucas u neko polje nego kao "sifre za igrice" sto smo kucali nekada kao klinci.

Ne mogu da verujem da se neko ovako za.ebava. Narodna skupstina bi trebalo da bude najvisa institucija ove drzave.

Da, trebalo bi. A ja nemogu da verujem kakvi su likovi tamo, u toj najvišoj instituciji ove naše države...

A možda neko proverava ove postove na benchu pa reaguje, sve je moguće u 1984:)
 
Poslednja izmena:
Big Brother is watching you... :smoke:
 
Pa ako je tako onda ili imamo insajdera na Bench forumu ili su im admini veoma aktivni i vešti. :D

32 minuta je prošlo odkako je post postavljen i kada sam ja prvi konstatovao da to ne radi. Zapitajte se šta je od ova dva što sam naveo tačno. ;)
 
Mi point exactly:S:
 
Dobar je fazon bio ali ne kapiram najbolje simboliku žemske sa sto maraka koja namiguje svakih par sekundi.
 
Ko je prvi video, pokupio je sto marona i zbrisao :D
 
Jedina prava stara ljubav, plava dama Klara Šuman ;)
 
^^ istina,ali Brüder Grimm su ipak ulivali vise sigurnosti :p
 
Da, trebalo bi. A ja nemogu da verujem kakvi su likovi tamo, u toj najvišoj instituciji ove naše države...

A možda neko proverava ove postove na benchu pa reaguje, sve je moguće u 1984:)

Saradjivao sam par puta sa nekim ljudima tamo, i sad mogu skoro sigurno da kazem da ovo nije izradila ni jedna skupstinska sluzba po narudzbini, vec da je to treca strana odradila po ugovoru.


btw smejali bi ste se kad bi ste znali da IT tehnicari imaju tamo po 17k platu :D
 
Ma nemam ja ništa protiv njihove IT službe:)
 
Ova fora sa 100 demona je stara par godina - secam se da je pre jedno 6-7 godina mozda cak i isti sajt imao istu foru, vrlo kratko. To je bilo i u novinama, prilicno sam siguran da sam procitao u PC Press-u.
Gori fazon sa sajtom NS je sto je njihov forum godinama bio potpuno neodrzavan, ali u isto vreme infested ogromnim brojem radikalskih poruka.

offtopic - pre jedno 2 godine je sajt Narodne Biblioteke Srbije imao PR9 neko kratko vreme (par meseci), pa je onda uradjen 301 redir na sajt neke evropske ustanove (isto biblioteke, cini mi se). Ima tu jos jako zanimljivih stvari, sve je doslo do novina (ja procitah u Vremenu, pa sam sam proverio) ali nije dobilo neki publicitet, a po mom misljenju je stvarno huge - zanima me da li neko zna nesto o tom dogadjaju?
 
vreme je da svi krenemo da realno naplacujemo izradu sajtova, kad moze drzava, mogu svi. a ne da radis sajt nekoj firmi za 200€
 
Ima jedan veoma realan i tačan komentar na toj strani. Preporučujem da pročitate. To verovatno jeste realna cena za jedan sajt tog kalibra i koji je namenjen instituciji takvog ranga (najvišeg) ali sigurno postoje ljudi u državnoj službi čiji je to posao. Čak i da je većina nesposobna opet ima bar 5-6 onih koji poseduju znanje i iskustvo da završe kvalitetno jedan takav projekat. Lepo je što je donacija u pitanju ali nije lepo što u ovoj državi niko ne želi da angažuje ljude koji su zaposleni i primaju platu i da im da da rade svoj posao umesto da se smaraju na istom. To je ona rupa koja nam pravi problem, to je to rasipanje sredstava.

To što privatna lica neće da plate usluge adekvatno je jedan veoma kompleksan problem. Tu je kriva i država i privatnici ali generalno je kriv mentalitet ovog naroda. Čak i kada bi država okrenula list i počela racionalno da posluje i funkcioniše ti isti sitni srpski privatnici bi opet izrabljivali radnike i izbegavali svoje obaveze kad god im zatreba za nova kola, kuću, zlatni prsten, kocku itd.

Treba postaviti čvrsta i jasna pravila igre i onda će sve leći na svoje mesto, privatnici će morati da posluju normalno i da poštuju svoje zakonom određene obaveze a država će tako postati racionalna. Sve dok živimo u ovom limbu nema napretka a iz toga nam ne polazi za rukom da izađemo jer ovaj narod u genetskom kodu nema zapisanu reč odgovornost. 500 godina pod Turcima nas je načisto upropastilo jer od tada smo navikli da drugi brinu o nama. Jedini put kada je postojala ta neka društvena svest o životu, potrebi da napredujemo i radimo je bilo posle drugog svetskog rata. Međutim to nije dugo trajalo zbog prirode komunističkog sistema u kome smo se nalazili i drugih/inostranih okolnosti. Dok se ne trgnemo opet i shvatimo da moramo neke stvari da shvatimo jako obiljno i postavimo kruta pravila ovakva pitanje će se stalno postavljati, baš kao to pitanje privatni vs državni sektor u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
upravo, a sluzba ima 50 ljudi za cije opremanje je potroseno 25 miliona dinara
 
vreme je da svi krenemo da realno naplacujemo izradu sajtova, kad moze drzava, mogu svi. a ne da radis sajt nekoj firmi za 200€

Hehe, i ja to kažem....Od sutra povećavam prosečnu cenu sa 100 na 150 EUR :D :D :D
 
Nazad
Vrh Dno