Šta je novo?

Sabancine iz MTS-a

E sad opet imate primer banaka.dosle one ovde i gledaju i kazu trsi i kosi kako stignes i umes dali nam zeleno svetlo iz vlade direktno.trljaju oni ruke ljude ojadise silne u svajcarcima ali ali ali.....
Sud sud presudio sve vratiti na pocetno stanje i zaracunati kako treba,smanjiti coveku ratu kako treba po zakonu i kraj.Banka rekla ok i to mu je to.a narodna banka nemam reci,ucestvuje u najvecoj pljacki u istoriji srbije zalosno ali istinito.....
 
ovo za svajcarsku je zesca laz. jeste 4g repetitori rastu na drvecu tamo umesto zirova. moj brat tamo nije kuci imao 3g signal, nego samo 2g -.-
 
Vidi, zaista ne znam gde je živeo tvoj brat, niti koju mrežu je koristio, pošto koliko sam video imaju ih dosta (mnogo virtuelnih koji nude extra tarife za Balkanke zemlje). Nije mi to ni interesantno.
Tamo gde sam ja bio tih nedelju dana; Ženeva, Bern, Biel i par okolnih mesta, je tako. U vozu od Ženeve do tih mesta isto tako. U barem 90% slučajeva je bio 4G. Mreža Salt, prepaid naravno. Meni čudno, ali najsporiji signal je bio u Ženevi.
Dakle, moje iskustvo, nije mi to rekao ni brat ni setra, strina, ujak, tetka, komšinica...
 
Poslednja izmena:
A ti stvarno mislis da neko zaustavlja SBB i Telenor da ponude fixni telefon gde zele? Pogotovu u gusce naseljenim delovima, gde vec nude?
SBB, exe, ikom, st-cable itd... itd... nikada nece doci u grad u kojem zivim zato sto je 99% pokriven jos u doba 90ih godina za internet neupotrebljivom ptt kablovskom.
Dok naprimer sombor koji je 50% manji grad ima SBB.
Jedino što bi trebalo uraditi (mada iskreno sumnjam da će to neko iz vlasti uraditi), da se infrastruktura (bar onaj osnovni deo) izdvoji iz TS i formira zasebno preduzeće (koje bi naravno bilo državno).
Izdvojice sigurno pre nego sto kupi T-com, isto kao sto su izdvojili u Madjarskoj, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Makedoniji... :D
telekom ce se prodati, to je neminovno. taj potez je los iz vise aspekata, ali posmatrajmo samo jedan- korisnika. bas me zanima koju ce pricu pricati ovi sto sad podrzavaju prodaju kada krenu da im za istu uslugu naplacuju vise, kada sve ovo na sta se sad zale postane jos gore, kada se ispostavi da ce se u odrzavanje mreze i unapredjivanje opreme ulagati jos manje. tad ce verovatno reci- kradu i ovi, al bar ide njima u inostranstvo, ne kradu ovi nasi- to je bolje :)
Nemora ni da poskupi dovoljno je samo FUP da uvedu... :)
 
Prodat je NIS,niti je benzin poskupeo 10 puta a niti pojeftinio.
A ko je rekao da ce? Ionako je vec bila uvedena akcija i bio je skup.

Prodat je tempo pojavio interx metro idea roda,niti je hleba poskupeo 10 puta niti je pojeftinio.
Ovde si debelo pogresio, posto sve sto inace kupujem u Tempu je prilicno poskupelo. Plus od kako je Delhaize kupio Tempo, nisu skoro nista jeftiniji od ostalih.

i tako redom pa i sa samim telekomom.
I tako je prodat Telenor, i cena je od 4EUR poskupela na 8EUR za najjeftiniji paket - tnx, m8, you did it :)
 
Narovucenije
Kako mi kazemo buducem kupcu telekoma da igra,tako ce on i da igra kako mi zelimo i nikako drugacije.

Морам да кажем један велики LOL! Deutsche telekom је јачи од државе Србије у сваком смислу. Што у Хрватској не играју како им држава каже? Читао си да су Хрвати покушали да оснују нови Телеком, државни? Зашто? Па зато што DT само узима, не даје...
 
Onda je Telekom zatražio da ograniče da se broj za odlazne pozive može korstiti samo sa wifi mreže na prijavljenoj lokaciji korisnika ili da im svaki poziv tarifira kao da dolazi iz inostranstva.
Ko kome da tarifira koji poziv? TS da naplacuje drugaciju terminaciju tim pozivima ka Srbiji?

E sad opet imate primer banaka.dosle one ovde i gledaju i kazu trsi i kosi kako stignes i umes dali nam zeleno svetlo iz vlade direktno.trljaju oni ruke ljude ojadise silne u svajcarcima ali ali ali.....
Banke su samo pocele da uvode razne provizije i troskove, i povecavaju sve :)

To je jedan od razloga što ipak ne bih poredio njih i nas...
ovo za svajcarsku je zesca laz. jeste 4g repetitori rastu na drvecu tamo umesto zirova. moj brat tamo nije kuci imao 3g signal, nego samo 2g -.-

Vidi, zaista ne znam gde je živeo tvoj brat, niti koju mrežu je koristio, pošto koliko sam video imaju ih dosta (mnogo virtuelnih koji nude extra tarife za Balkanke zemlje). Nije mi to ni interesantno.
Tamo gde sam ja bio tih nedelju dana; Ženeva, Bern, Biel i par okolnih mesta, je tako. U vozu od Ženeve do tih mesta isto tako. U barem 90% slučajeva je bio 4G. Mreža Salt, prepaid naravno. Meni čudno, ali najsporiji signal je bio u Ženevi.
Dakle, moje iskustvo, nije mi to rekao ni brat ni setra, strina, ujak, tetka, komšinica...
I ja gde god sam isao VIP je imao full 3G. Jel' to znaci da VIP pokriva 90% Srbije?:) Desp, nisi mogao ni 0.1% Svajcarske preci :)

SBB, exe, ikom, st-cable itd... itd... nikada nece doci u grad u kojem zivim zato sto je 99% pokriven jos u doba 90ih godina za internet neupotrebljivom ptt kablovskom.
Dok naprimer sombor koji je 50% manji grad ima SBB.
To je OLIGOPOL, a ne monopol. Oni su se kartelski to dogovorili. Isto dok SBB nije bio vlasnik ostalih, ni RV i SBB i IKOM nisu hteli u istu zgradu. Ali ima zgrada u BGu gde je PTT, i uveli su SBB/RV.
To je cisto odluka SBB-a i drugih da ne ulazu tamo, jer ne vide trziste.

Nemora ni da poskupi dovoljno je samo FUP da uvedu... :)
Idi, bre, ja sam dao kao jedan korak dole, ti vec provaliju pominjes :D
 
Svejedno bih bio srecan kad bi vip ili bilo koji operater ovde imao takvu (pa i 3G) pokrivenost.
 
Vidi, zaista ne znam gde je živeo tvoj brat, niti koju mrežu je koristio, pošto koliko sam video imaju ih dosta (mnogo virtuelnih koji nude extra tarife za Balkanke zemlje). Nije mi to ni interesantno.
Tamo gde sam ja bio tih nedelju dana; Ženeva, Bern, Biel i par okolnih mesta, je tako. U vozu od Ženeve do tih mesta isto tako. U barem 90% slučajeva je bio 4G. Mreža Salt, prepaid naravno. Meni čudno, ali najsporiji signal je bio u Ženevi.
Dakle, moje iskustvo, nije mi to rekao ni brat ni setra, strina, ujak, tetka, komšinica...

slusaj, nije mi niko pricao, bio sam i video sam.

a drugo to sto si nabrojao sigurno nisu "neke nedodjije", nalupetao si se za sve pare. i kod nas u novom sadu, beogradu, nisu svi operateri imaju dobru pokrivenost a idi u vlakcu da te vidim da nadjes 3g signal (mada mozda su i dobili sad :) )

sve to zavisi i od broja korisnika, kod mene na selu, "u nedodjiji" bolji 3g signal nego sto ce beograd ikad da ima, jer svega 50 ljudi u momentu koristi predajnik :d

hocu da kazem da nije sve crno/belo, kako ti pises: "uuuu tamo po nekim svajcarskama signal i u rupama, biju ko nece, mrtvaci u grobu koriste whatsapp, greota da se baci dobar signal, a u srbiji u centru gradova ne mozes ni poziv da obavis".
 
Poslednja izmena:
Ok. Prema onome sto sam ja video, voleo bih da makar u BG imam takav signal. Bolje? :)
 
ne bolje, nego tacno :) ja razumem da je subjektivni osecaj nesto cemu se ljudi vode, ali nije uvek situacija crno-belo.
 
Ovde si debelo pogresio, posto sve sto inace kupujem u Tempu je prilicno poskupelo. Plus od kako je Delhaize kupio Tempo, nisu skoro nista jeftiniji od ostalih.
Ha ha, kakavo rezonovanje :D A nije ti palo na pamet da je poskupelo zbog inflacije, kursa evra i ostalih čisto ekonomskih parametara? Ne, nego je Miško držao socijalne cene pa su zli Belgijanci čim su kupili odmah digli sve u nebesa. Cene u Tempu i Maxiju su među povoljnijima na našem tržištu. Da ne govorim o tome što su picnuli radnje pa sad konačno i liče na prodajne objekte, a ne na štale kao kada ih je držao onaj matori lopov.
Ali da ne idem u off, poenta je da Telekom ne treba nikako prodati sa sve kablovima (po seljački rečeno), već infrastrukturu izdvojiti. Tad neće biti monopola i mirna Bačka. Kao što rekoh primer Rumunije je najbolji. Brdo provajdera koji se niskim cenama utrkuju za svakog korisnika. Plus brzina neta koja je među najvećima u svetu.
Ali mi ćemo verovatno uraditi po uzoru na Hrvate, Crnogorce i Makedonce, pa prodati sve đuture.
 
Zasto mislite da ne bi bilo zloupotreba ako drzavi ostane infrastruktura?
Za Tempo nemam sta da mislim. vidim da su cene u DE ostale iste a evro nije ni 20% porastao.
 
Poslednja izmena:
Kod nas struja stalno poskupljuje za oko 10 procenata.
 
Ne bas. U evrima nije toliko skuplja. Dok najnizi Tnir paket je duplo poskupeo.
 
Zasto mislite da ne bi bilo zloupotreba ako drzavi ostane infrastruktura?
Za Tempo nemam sta da mislim. vidim da su cene u DE ostale iste a evro nije ni 20% porastao.
Biće zloupotreba naravno, ali mi to preduzeće neće davati nikakvu direktnu uslugu. Moći će da daje u zakup infrastrukturu svakoj zainteresovanoj strani, pa iako neko iz te državne firme uzme proviziju neće moći da daje povlašćeni status bilo kom provajderu, a da to ne provale drugi. Tu će se naplaćivati samo zakup infrastrukture i ćao. To bez problema može da kontroliše vlast. Ukoliko naravno želi.
 
Dobro si me nasmejao :)
 
Da li su jos nekom iz ovog operatera nudili produzenje neta ugovorom na 3 godine, sa istom cenom i brzinom ako vec imate njihov net, tablet za 1 din? Da li je dogovor net+tablet ispostovan? Hvala unapred, pozdrav! :)

Meni jesu prosle nedelje. Imam net kod njih cetiri godine. Ponudili su mi kao gore napisano. Prihvatim ponudu. Prvo kaze beli tablet se donosi na kucnu adresu, crni ne. Uzmem crni, nije mi cimanje da idem. Dam broj mobilnog i kazu da cu dobiti poruku ili poziv u koju poslovnicu da dodjem da potpisem ugovor i uzmem tablet. Oni zovu u cetvrtak i kazu da ce doneti kurir u subotu. Tako i bi. Donosi lik dva spojena papira koja mora da potpises i odmah se vracaju tamo. Umesto tableta dobijam samo svoj primerak ugovora. Mislim se, mozda, ce me za tablet pozvati da dodjem kad vrate ugovor. Mada, bilo mi je cudno posto mi je naglaseno da samo beli donose na kucnu adresu, ali ok meni jos bolje ako su odlucili da donesu. Zovem da pitam sta je s njim. Ona kaze da taj nas dogovor nema u evidenciji i da sam ja potpisao neki paket net+fiksni+mobilni box 3. Poptuno sam zbunjen. O cemu se radi? Oni su taj paket ponudili caletu pre mesec dana i on je odbio. Cena je 1500, nije nesto velika, ali nije to sto sam ja trebao da potpisem i sto sam se dogovrio. Trazio sam raskid ugovora i sutra dolazi lik po moj primerak ugovora. Pokusali su da mi uvaljaju na kvarno, jos se prave blesavi da se to nismo dogovorili, nema moje rezervacije za tablet, jer su kao kolicine ogranicene. Ne znam sta ce dalje biti, sta ce biti sa njihovim netom, da li cu ga dalje koristiti i da li cu uopste tablet videti. Za sad samo da raskinem ovu lukavu prevaru. Pazite se i srecno svima!


Pre tri godine je sestra bila njihov korisnik postpejda i imala je paket od 1400 mesecno. Oni su joj svakog meseca slali racun do 2400. Ubedjivali su da je potrosila sve i svasta. Jednom je uradila test gde ceo mesec ni jednu poruku ili poziv nije uradila da vidi da li ce se racun smanjiti. Nije, isto je bilo 2400 i nabudzeni neki njima poznati i nepostojeci troskovi.
 
Poslednja izmena:
Cena za Box 3 - fiksna i mobilna telefonska linija i kućni mts Internet je 2.699,00 uz ugovor na 2 godine, tako da ako si ti dobio to za 1500, pa i greškom ja se ne bih ni trenutka razmišljao!!!! ;)
 
@Nista, sta je pisalo u tom ugovoru koji si potpisao? Moralo je da pise tip usluge i kampanja.
A ovo za sestru - pa sta je pisalo na listingu?:) Ako joj je toliko dugo dolazio racun i ona ne zna sta su joj naplatili a nije napisala tuzbe, sta da kazemo?

BTW, ovo je pokazatelj kakvi se ljudi zale na TS - poluinformisani (nije greska zaposlenih, vec korisnika koji vidi da je vecina radnika tamo poluinformisana i nezainteresovana, a ne raspita se ozbiljno), sa 0.1% informacija, kada nesto ne valja na racunu ne isteraju do kraja vec se samo zale javno posle, i onda se "svi zale na Telekom" :) Takvi su prosto ljudi, koji koriste Telekom.
 
Pa onda bi trebalo da naprave racune takvim da svakome bude jasno, a radnike u poslovnicama da edukuju da pomognu ljudima. Ipak je neralno ocekivati od svakog coveka da bistri sta su hteli da kazu. Ne moze se ici logikom "musterije su nepismene". Ovo naravno treba da vazi za sve, ne samo za telekom.
Secam se i onog cuvenog testa kvaliteta mreza iz 2012., kad je neko iz Telekoma izjavio da imaju problem sa mrezom zato što imaju najviše korisnika... Sramota.
 
^pismene ili nepismene, kako god, ne mogu da vide strukturu utrošenih poziva po minutima na računu, baš onako kako ih prodaju po paketima. Tako je godinama. Tošto je listing dostupan do je druga priča.
Da osnovnu informaciju o utrošku ne možeš da vidiš na računu je nedopustivo
 
Kako ne moze da vidis pozive po minutima? Pa vidis isto kao i kod VIPa i Telenora.
Ako se nesto ne slaze - odes i trazis listing, ili ga skines sa portala.

Imam i VIP racun, i vidjao sam Telenor racune i za fizicka lica i za firme - VIP je malo zgodniji, ali nista manje nije MTSov racun razumljiv, barem meni, od druga dva.


Cemu javne price, ako treba nekome pomoci, neka barem se potrudi da da neke najosnovnije informacije (mislim na ljude tipa Nista i njegova sestra), a samo javno zaljenje - nije nista nego "mrzim drzavni MTS".


BTW, dok ovo pricamo, na jednom od brojeva imam "famozni" problem da je nedostupan i onda dobije poruke o propustenim pozivima - a bio je aktivan sve vreme :)
Kao da je neko zeznuo broj u bazi pri prebacivanju :)
 
Samo sam hteo da kazem svoje iskustvo da jos nekog ne zeznu. Imao sam dobru nameru. Paket Box 3 net+fiksi+mob za 1500 na 2 godine. To je pisalo. Nije bio dogovor izmedju mene i operatera paket box 3 zato necu da ga prihvatim. Cena nije velika, sasvim je ok. Zasto je 2700 na sajtu nije me briga. Sto se tice naduvavanja racuna. Nije malo. nego za celih hiljadu dinara uz neka njihova objasnjenja. Ako imate paket za 1400, koristite net, mob i poruke moze se malo prekoraciti racun, ali za celih 1000 je cista kradja. Moze jednom ili dva puta da bude tako, pa da mislite da ste vi toliki racun napravili, ali stalno mesecima tu se vidi da nesto smrdi. Vidite da je pre neku godinu stizao ljudima veci racun za grejanje ili struju. Nemojte sad da ispadne da su preposteni. ;) Pokvareno je ako ti njega tako poluniformisanog potkradas i pokusavas da pravis budalu od nekog kao sto se pravi blesava neka tamo da nas dogovor o produzenju ugovora za net+tablet na 3 godine sa istom cenom i brzinom neta ne postoji.
 
Ne sporim ja taj deo - sporim da je fer da se samo izbacuje "pokrali su me", a ne daju se nikakve informacije, niti je iko hteo da istera do kraja, sta je u pitanju.

Sestru su potkradali tvoju? OK, daj listing... da se vidi na cemu. Ako je ona mesecima placala 1000RSD vise, a ne zna za sta... problem je sa njom, ne sa Telekomom.
Budimo realni: Telekom ima problema (tj. pravi probleme korisnicima), to stoji. Ali ovakvi postovi? Nisu nista bolji od botova, jer jedina cinjenica tu je da taj neko ne voli Telekom. Nista dalje nije ni pokusao da istera.

Za 1000RSD ja bi pisao tuzbu, ne bi mi palo na pamet "ma sta im mogu", a kamoli da i ne pokusam da vidim sta je naplaceno!
 
Bio te tada vidjen listing, pitali smo sta je problem, zasto je to tako, zbog cega. Oni su se pravdali nekim njihovim objasnjenjima (ne secam se vise ni ja sta su bulaznili) i na kraju je raskinut ugovor. Mozda neko ima dobra iskustva sa njima, ali eto ja nemam lepo iskustvo. Videcu kako ce se ovo zavrsiti i da li ce ispostovati prvobitni dogovor u sta sumnjam.
 
Pa sta je bilo po listingu naplaceno?:)
 
Ako se proda Telekom zajedno sa infrastrukturom, nema šansi da vidimo ftth narednih 20 godina.
Telekom bi bio još profitabilniji da ga ne muzu političari. Prof. menadžment, otpuštanje viškova i povećaće se profit. Posle može i izlazak na berzu.
 
Nazad
Vrh Dno