Šta je novo?

Sa Yosemite-a na Mavericks - da li je moguće?

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,959
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
Situacija je sledeća:

Kupio sam Mac mini Late 2014.

Imam sa strane Samsung 840 EVO koji bih ubacio u mini ali tada mora da se radi downgrade sa Yosemite-a na Mavericks.

Da li je ovo prebacivanje na stariju verziju izvodljivo?

Da ste na mom mestu da li biste prodali Samsung ssd i dodali novac za kompatibilan ssd sa Yosemite-om ili biste se vraćali na prethodnu verziju operativnog sistema?
 
Zašto moraš da radiš downgrade? Zbog TRIM-a? Ja imam Intel SSD i Yosemite, uključen TRIM (doduše, na zaobilazan način) i sve radi.
Što se tiče downgrade-a, to nije izvodljivo, osim da skineš preko App Store-a Mavericks, napraviš bootabilnu instalaciju, izbrišeš Yosemite (preko disk utility-a, ali bez podizanja Yosemite-a, naravno, već preko recovery-a) i onda instaliraš na sveže formatiranu particiju Mavericks.
E sad, ima ti i jedna kvaka. Tebi je minika izašao nakon što je "ugašen" Mavericks kao default OSX, pa je pitanje da li će ga OSX prepoznati, pošto je hardver noviji od softvera.
 
Poslednja izmena:
Zašto moraš da radiš downgrade? Zbog TRIM-a? Ja imam Intel SSD i Yosemite, uključen TRIM (doduše, na zaobilazan način) i sve radi.

Pričali smo u temi o ssd-ovima potpisanim od kompanije Apple da su to Angelbird i (valjda) OWC, tako da sam mislio da idem na sigurnu kartu, da prodam Samsung 840 EVO i da nabavim nekako iz inostranstva Angelbird.

Ne bih voleo da spustim bezbednost OS X-a na niži nivo i ne bih da se igram sa neproverenim varijantama tipa zeleni ekran zato što bih voleo da mi mini ostane pod garancijom i zato planiram da zamenim u ovlašćenom servisu pa ne bih više puta da plaćam zamenu ako jedan, drugi ili treći ne radi propisno.

Ako Samsung ssd radi propisno na Yosemite-u odneću da ubace i to je to.
 
Radi, ali uz onu akrobaciju.
Ako hoćeš da bude sve po PS-u i da ti radi TRIM moraćeš da uzmeš Angelbird ili Apple SSD, dok može i OWC, kod njega TRIM nije potreban (i ne radi).
 
Ja imam Samsung EVO i radi TRIM sa TrimEnablerom bez problema, evo vec dve godine. Radilo je ok na Mavericksu, a radi sada i na Yosemite.
 
Neka mi neko pojasni kako da ukljucim TRIM na Yosemite sa Trim Enablerom, ali da zadrzim ekran koji mi sprecava nezeljene programe(i drajvere) da se instaliraju i naravno da ne napravim SSD ne-butabilnim?!? SSD koji posedujem je Samsung EVO 840 i Yosemite 10.10.2.
 
Radi, ali uz onu akrobaciju.
Ako hoćeš da bude sve po PS-u i da ti radi TRIM moraćeš da uzmeš Angelbird ili Apple SSD, dok može i OWC, kod njega TRIM nije potreban (i ne radi).

Ova konstatacija bas i nije tacna.
Trim radi ali uz pomoc patch-a(nebitno koja verzija os-a.
U sustini realno gledano trim i nije neka prijeka potreba ako se na Mac-u samo osnovne stvari rade(doduse to je neko moje misljenje).
Sve igrarije sa bisi-brisi manevrima je ipak ljepshe sa trimom.Mada sam bio u mogucnosti duze vrijeme da vrsim ovakvu"rabotu" i bez njega kad je u pitanju OWC.
Zakljucak:"moze a nemora"(Kamen mudrosti)!!!
 
Na koji patch misliš?
 
Sorry,pogresno sam se izrazio,Kutija ga je spomenuo T.Enabler.
Dobra strana ovog programceta je sto podrzava Raid0.
 
Ova konstatacija bas i nije tacna.
Trim radi ali uz pomoc patch-a(nebitno koja verzija os-a.
U sustini realno gledano trim i nije neka prijeka potreba ako se na Mac-u samo osnovne stvari rade(doduse to je neko moje misljenje).
Sve igrarije sa bisi-brisi manevrima je ipak ljepshe sa trimom.Mada sam bio u mogucnosti duze vrijeme da vrsim ovakvu"rabotu" i bez njega kad je u pitanju OWC.
Zakljucak:"moze a nemora"(Kamen mudrosti)!!!

Jeste tačna, zato što jedino sa "potpisanim" SSD-ovima radi TRIM, a da ne mora da se ugasi kext signing (to je taj patch koji obezbeđuje Trim Enabler).
Evo ovde piše malo više:
http://www.cindori.org/trim-enabler-and-yosemite/

A što se tiče OWC-a, njihovim SSD-ovima nije potreban TRIM, što je i jasno naznačeno, tako da za ovu priču nisu ni bitni.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi objasni ukratko kako da napravim bootable Yosemite USB? Pokusao sam preko nekoliko tutorijala, ali iz nekog razloga nece.
 
Nazad
Vrh Dno