Šta je novo?

Sa 955 be na fx 6300?

Matorac.
i7 860 na 3.9 GHz
Singlecore test: 119 pts.

Not bad, not bad:smoke:

43286a6ac6fcb5de5ab3b2c9404d105dc24c3475b01e4d4273fdd131c96ee61c.jpg
 

Prilozi

  • cinebench.png
    cinebench.png
    29.5 KB · Pregleda: 159
A sta ja da kazem koristim i dalje phenom-a 9550 :D pa se ne zalim ;)
 
Za sve one sa slabijim procesorima: predjite na Nvidia :p od 337.50 drivera Nvidia je optimizirao tj smanjio dx11 API (CPU)-overhead,odmah sam primetio manje zauzece procesora u igrama na mom sporom phenomu (inace athlon),prelaskom sa 7790 na 750ti :)
AMD izgleda uskoro sa istim optimizacijama drivera http://wccftech.com/amd-hiring-cpu-engineer-gpu-driver-optimization/ ,takodje izlazi uskoro W10 i dx12.
 
Poslednja izmena:
Sa phenoma 9xx serije jedino isplativo je ici ili na i5-4xxx (pozeljno i K verzija ) ili na Phenom II x6 1xxxT. By the way, single core i5-4670K 4,4GHz :)
i5-4670K 4,4GHz single core.jpg
 
Isplativo je i na bilo koji Sandy/Ivy i5, kada su igre u pitanju.
 
Poslednja izmena:
bome ako turbo moz' dobaci do 3,8ghz more i zakljucan haswell.
 
Moze i ako dobacuje do 3,2. :d
 
Poslednja izmena:
ako dobro tumacim sendi je sa 4,8ghz tu negde sa haswell-om na 4,4ghz,gledajuci striktno singl kor performanse?zanimljivo...
 
To je taj "napredak" kod Intela, sto bi se reklo, na kasicicu. Na nizim frekvencijama bi trebalo da je jos manja razlika.
 
Poslednja izmena:
Da, s tim sto haswell tu radi na 200mhz visem taktu. Kad bi radili na istom taktu razlika bi bila jos manja..
 
A to što je poređenje i5 i i7 ne računate ;)
Nađi 2500k sa 4690k :D
 
ma jasno kao dan da haski ima prednost,jos i instrukcije,ali mi je interesantno koliko lazu za klok tu klok benefite koje su reklamirali.sto se tice ovih bench-eva,mogu da potvrdim koliko obozava CoP haswell,u misery-ju je ako ne i veca drama,jos sam ja skocio sa 8350 na 4770.
 
iskljucio je covek HT prilikom testiranja ;)
 
RAzlika izmedju Sandy i Haswell je 10% na istom kloku, thats it :)
 
Tako ce u narednim "iteracijama" i dalje da bude, sve dok AMD ne napravi nesto konkurentno isedmici. :/
 
krastavac ipak je moj tuban birani primerak ;)
Može neke testove i na nešto više od 4.4GHz :)
 
Citat:
"Tema: Sa 955 be na fx 6300?"
Da li je isplativo preci sa prvog na drugi CPU?

I sta se desava bar 70% odgovora je takvo da se prica o intel CPU a da to u stvari nije tema...
 
ne razumem sta zelis?da ti kazemo kako je fx6xxx isplativ?nije,bez ako ga dobijes jako jako povoljno,i vec imas lepu am3+ plocu.
 
evo posto sam planirao da menjam phenom za fx-8320 i 300 puta citao zvakanje isplati se ne isplati tvrdne da phenom x4 ne moze da isprati Asus 7970 dc2t resenje sledi u produzetku. Imam asus m4a89gtd pro i phenom b60 (otkljucan x2 550 4 jezgra,kes kao daneb to je ustvari phenom x4 965) odneo sam grafu kod rodjaka na fx 8320 i m5a 990fx evo asusku i testirali smo par igara. Da napomenem testovi su radjeni na 3.5 ghz i jedan i drugi procesor.

Phenom x4 3.5 Ghz
tomb.JPG thief.jpg mordor.PNG

Fx-8320 3.5 Ghz
tombdanko.JPG theifdanko.JPG morordor je isti

Tokom ove sedmice ugrabicemo test sa klokovanim fx-8320 i dodati skike koje fale.

zakljucak na defaultu da su tu negde.

Takodje smi igrali bf4 frejm je skoro isti iako koristi svih 8 jezgara na fx-u. Dragona age se razlikuje u 1 frejmu u korist fx-a.
 
Poslednja izmena:
trebali ste neki od metroa da testirate.
 
bombermenu, to što kažeš uopšte nije nemoguće.
 
trebali ste neki od metroa da testirate.

Nismo uspeli da pokrenemo metro benchmark a skinuli smo 3 razlicite verzije igre takodje i crysis 3 bice malo opsirniji test dok se uhvati vremena(posao) ovo je samo preview.
 
Ovo bas ume da baci coveka na razmisljanje, ja sam razmisljao o slicnom upgradeu (955BE na FX 83X0) posto mi se ne izdvaja 170e+ samo za otljucani i5, a iskreno 955BE na 3.7GHz mi jos uvek fino odradjuje posao...
 
Nazad
Vrh Dno