Šta je novo?

RX580

PanonskiNS

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruke
1,477
Poena
245
Gde ima rx580 u Srbiji? Jel moguće da ni strix modela nema a bio je 47k?
 
Rudari uzimaju, ne pitaju za cenu :)
 
Pitao sam one Vip i rečeno je da nema da se poruči. Odustao sam vidim da je neka pomama, naručio sam gtx1070 umesto rx. Zakasnio sam 1 dan, premišljao sam se da li je 47k ok za strix rx580 i dok sam ja mislio oni prodali.
 
Skoro 400e za 580, lol.

Za gaming apsolutni promasaj.
Za rudarenje ne znam :D
 
Jbt za te pare (i manje) polovna gtx 1070. Ccc
 
Poslednja izmena:
Cena je takva jer je ,,nova,, kartica. :D
Za 1080 igranje najbolja kupovina rx480 ili gtx1060 6gb.
 
Cena je takva jer je nestasica zbog kriptovaluta, pa su maloprodaje i uvoznici digli cene jer ide ko alva i po visoj ceni.
Sta da ti kazem kad u maloj radnji kao sto je npr Baito dodje covek i kaze dobar dan, treba mi 100 kartica. To je samo jedan, a takvih je puno.
 
Poslednja izmena:
Radeona nema ni u svetu dovoljno, i Zapadnjaci poceli da se zale. AMD se ocigledno nije dobro spremio.
 
Pa s obzirom da su im RX prve karte koje mogu da poteraju FullHD rezoluciju kako treba, a da pritom ne trose 250-300W, u teoriji bi trebalo da se dosta vise prodaju od proslih karti i za gaming.

Izgleda da je tako i u praksi, samo vise nego ocekivano.
 
Poslednja izmena:
pojaviće se u prodaji kad izađe vega.
 
Radeona nema ni u svetu dovoljno, i Zapadnjaci poceli da se zale. AMD se ocigledno nije dobro spremio.

Nema tu spremanja, ne mozes da ocekujes da ce rudarenje postati TOLIKO unosno. Ovo sada je ludilo. Bukvalno karta otplati samu sebe za 3 meseca.
Postoje kapaciteti kod fab-ova koji proizvode, ne mogu da budu u fazonu e mi ocemo 98123895892 komada, ako nema slobodnog kapaciteta u fabrici :)
 
Zapravo je rok otplate trenutno manji od 2 meseca. :) A oni koji su uzimali karte pocetkom i sredinom aprila, ti su otplatili ceo rudnik + ostalo im love u dzepu.

Sve u svemu, za gaming trenutno GeForce samo. Iako nadjete Radeonke, bice po naduvanim cenama. A kroz par meseci, ako isplativost padne, cena polovne karte ce vam biti dooosta manja.

Polovna 1060/1070, trenutno best buy. (Mada i one mogu rudariti povremeno kad ne igrate, tako da cete povratiti deo novca).
 
Manje od 2 meseca za pare nazad u dzep ili deo para plus polovan hardver? :)
 
Pare nazad u dzep + free GPU. :)
 
A sta tek reci za one koji su davno hardver isplatili pa kada naidje ovakva isplativost istresu pare na rx500 seriju i pojacaju farmu i tako svake god. Verujem da neki tu na forumu imaju preko 300 kartica
 
Ja bih udomio 470, nego imam FreeSync monitor, ne ide zelena karta :|
 
Premosti sa integrušom dok ne stigne Vega. A i ovako je došlo lepo vreme, ko se još igra na kompu :D
 
Mene interesuje da li postoji mogućnost da se negde naruči 100 komada? Postoji li firma koja može da nabavi tu količinu?
 
^

Evo zasto gaming populacija izvlaci deblji kraj :D
 
Premosti sa integrušom dok ne stigne Vega. A i ovako je došlo lepo vreme, ko se još igra na kompu :D

Vega stiže krajem jula, i to najjača verzija. Pa računaj dok spreme i slabije, dok se to istestira, odrade reviewi, dok to dospe do prodavaca na zapadu, pa do ovih u regionu, pa dok se ispeglaju bubice jer je nova arhitektura, pa dok malkice padnu cene od onih prvobitnih, previsokih, pa dok rudari opet obrste zalihe...proći će meseci dok ne vidimo pristupačne Vege.
 
Pristupačna, meinstrim Vega stiže sledeće godine. Vegu ne kupuju oni koji već imaju RX seriju ili GTX ekvivalent.
Krajem jula stižu dve verzije Vege, u avgustu još jedna.
 
Nazad
Vrh Dno