Šta je novo?

rx 6600 xt problem

zule73

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2009
Poruke
16
Poena
155
nesrecnim spletom okolnosti, upao mi je sraf u graficku. tu je bio neko vreme, povremeno se pomerao i varničio. slučajno sam to primetio. grafika je sve vreme radila normalno. kada sam video, izvadio sam šraf. ali sam primetio da mi je jedan pin na grafickoj nagoreo. probao sam da ga ocisti, i skroz je otpao sa te strane. sa druge strane ga ima. grafika i dalje radi perfektno, nema promene u temperaturi ili bilo čemu. ne koči, ne secka niti bilo šta drugo sa najzahtevnijim igrama. moje je pitanje da li trebam da brinem za grafiku u budućnosti? imate dve slike. gde je bio šraf i oštećenje bakarnog pina. A5D80E30-503B-4817-A224-03383E2F4DBC.jpegA6594D41-E15A-4714-997D-7327CB38C395.jpeg
 
da li to sto sa druge strane ima pina dovoljno ili imam potencijalni problem?
 
stvarno ne znam, pin 8 je sa jedne strane +3.3V a sa druge ovaj TMS (ne znam sta je) mozda neko strucniji napise, ali ako ti sve radi, mozda nema problema
 
hvala svakako. sve radi lepo. jedino sto me to stalno negde kljucka u glavi i razmisljam da li ce biti problema kasnije
 
Mozda najbolje firmi cija je kartica da posaljes slike i objasnis sta se dogodilo pa valda ce ti neko strucan odgovori i kaze za cega je tacno taj pin.
 
racunam da ovde vec ima jako puno strucnih ljudi. :) poslao sam i mail asusu, pa cemo videti.
 
Ako nemaš odmah problema, 99% je šansa da nećeš imati ni kasnije.

Garanciju ako imaš odmah zaboravljaš jer će primetiti fizičko oštećenje pri reklamaciji.
 
1676040372486.png
Dakle pin 8 na A strani koristi se za testiranje i nema funkciju u normalnom radu grafike. Koristi ga proizvodjac karte za potrebe testa. najgore sto se moze desiti je da nemozes programirati mozda BIOS na karti.

1676040593379.png
Kod tebe je ostecen pin 8 B strana a to je +3.3V. Ima ga i na A strani pinovi A9 i A10. Ja tu ne bi nista dirao. S obzirom da je max oko 9W-10W a to 2 pina guraju lagano. "All PCI express cards may consume up to 3 A at +3.3 V (9.9 W)."

1676041189576.png
 
Poslednja izmena:
Mala dopuna. 3.3V se koristi za neke IC i za BIOS najcesce. Ima ga na pomenutom B8 pinu i na A9 i A10. Tipicno je ispod 10W max potrosnja. Trebalo bi bez greske da radi sa A9 i A10.
 
Nazad
Vrh Dno