Šta je novo?

Ruter problem, DC download ne radi

janus37

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2005
Poruke
61
Poena
309
Ja nikako da rešim probleme ADSL-a. Ima 512 paket. Pucala mi je veza po 20tak puta dnevno. Onda je telekom prlikom radova S***** link, pa nisam imala vezu pet dana, onda mi ljudi iz PTT-a zamene Asus modm za Sagem ruter. Od tada DC++ download ne radi uopšte, search u istom ne radi, upload radi. Download uglavnom radi na pola, a kao što rekoh u DC++ ne radi uopšte. Ovi iz PTT-a čim čuju da koristim DC++ otkače me istog trenutka, slab download sa raznih sajtova nije njihova briga, ništa što skidam nije dovoljna dobra referenca, da bi priznali da ima problema. Šta da radim? Napominjem da sam ranije koristila Asus modem, da li možda treba da promenim neke parametre u DC-u ili pak na ruteru. Podešavanja rutera uopšte ne kapiram. Kako su mi namestili tako je i ostalo. Molim za bilo kakav savet, bez DC je katastrofa! I da li neko zna šta je u biosu 1394 adapter, kod mene je disable? Hitno, hitno mi treba ideja šta da preduzmem!!!
 
1934 adapter ti je firewire. Da li si forwardovala portove? Imas li spliter?

Posto si laik, ostavi samo model rutera i odgovori na prethodna pitanja. Pa cemo iskombinovati nesto!
 
Rešen problem na pola. U DC++ sam uključila opciju Firewall (passive last resort) i sve radi. Ali, traži alternative samo do 5 usera. Imam spliter, ruter je Sagem f@st 1201, nisam uradila forward portova, jer nemam pojma šta je to? Ruteru pristupam iz browsera. Šta dalje? I hvala puno Coola!
 
Rešen problem na pola. U DC++ sam uključila opciju Firewall (passive last resort) i sve radi. Ali, traži alternative samo do 5 usera. Imam spliter, ruter je Sagem f@st 1201, nisam uradila forward portova, jer nemam pojma šta je to? Ruteru pristupam iz browsera. Šta dalje? I hvala puno Coola!

A ti nemas decka da ti to sve namesti ili nekog drugara?Bas je smaranje to sad u korake objasnjavati...
 
Moze li objasnjenje za forward portova za router Sagem 1201 fast - ne radi mi mikrotorent
 
Poslednja izmena:
posto nemam Sagem ruter te ne znam kako izgledaju podesavanja doticnog, mogu probati pomoci objasniti kako sam ja podesio svoj ruter..
Torrent program sam podesio da koristi port 5555 (moze bilo koji, vazno je i u ruteru upisati isti)
U podesavanju rutera sam otisao u Virtual Server (negde drugde se zove port forwarding, kod mene je Virtual Server), tu sam dodao novi virtual server sa sledecim podesavanjima..
Application: Torrent (upisao rucno)
Protocol: TCP (izabrao, postoji i UDP)
External port: from 5555 to 5555 (upisao rucno broj porta)
Redirect port: from 5555 to 5555 (upisao rucno broj porta)
IP adresa: 192.168.1.100 (upisao rucno - ta je dodeljena od strane rutera mom racunaru)
Save config... i to je to, NAT problem resen
 
Poslednja izmena:
A ti nemas decka da ti to sve namesti ili nekog drugara?Bas je smaranje to sad u korake objasnjavati...

Ako nemas sta pametno da napises. Nemoj ni da pises! Kakvo je ovo omalovazavanje korisnika! Pa sta ako je zensko... Mislis da ces nekom decku koji isto toliko ne zna lakse da objasnis jer je musko... :mad: Gde je tu mozak!

Rešen problem na pola. U DC++ sam uključila opciju Firewall (passive last resort) i sve radi. Ali, traži alternative samo do 5 usera. Imam spliter, ruter je Sagem f@st 1201, nisam uradila forward portova, jer nemam pojma šta je to? Ruteru pristupam iz browsera. Šta dalje? I hvala puno Coola!


Ok, ovako. pretpostavicu da ti je adresa rutera 192.168.1.1 (ako nije, reci nam kako pristupas iz browsera). A racunara fiskna (192.168.1.2). Ako nije fiskna moraces da je rucno podesis na jednu.

U podesavanjima rutera ides na:

NAT->PortForward. Tu oznacis Custom server i ukucas ime aplikacije zbog kasnijeg lakseg snalazenja. SERVER IP ADRRESS ukucas 192.168.1.2 ili IP adresu tvog kompa. Prvi red selektujes TCP pa ukucas u sledecim poljima broj porta (pogledaj u podesavanjima za DC++). U drugom polju selektujes UDP, pa isti broj. Save, pa restart routera i to bi trebalo da bude to.

Izvini zbog sturog objasnjenja, na portforward sajtu nema tog modela, a sa tim sazemom sam se susreo zadnji put pre 4 meseca, pa sam zardjao.

Nadam se da ces sve srediti! :wave:
 
hvala na, nadam se , upotrebljivim informacijama - samo još da provalim gde da vidim adresu računara....
ruter jeste 192.168.1.1
 
za xp:
control panel/network connections/local area connection
za vistu:
control panel/network and sharing centar/manage network connections/local area connection

desni klik na nju i izaberes status, pa jezicak support, pa dugme details i tu ti sve pise
mozda ima nesto krace i lakse, ja ovako to radim
 
voodoons, hvala !
uspelo od prve !
najbolje tek dolazi : radio veseli torrent celo veče, aj reko - malo da odmori. poisključujem sve i isključim komp ( ruter nikada ne gasim)....nije prošlo pola čuke - crveni se lampica, zakuco se jadničak ! Restartujem ga ja , na dugme - nervira me crveno - ali ništa.... - ok, mislim se - opet neko dekra kablove - jutro je pametnije od večeri...
Nije bilo : opet nihil. Zovem podršku, sve lepo peške, ko za debile pređemo - prećutim forward, 'di znam.... - pobrisao ga pre toga. Uglavnom, oni shvate da je "čvrknulo" u Telekomu, i popodne opet proradi...
E sad - da l' je moglo nešto od forvardovanja da čvrkne ili je to samo čista koincidencija ? Torent je inače dostigao fantastičnih 6kb/s downloada....verovatno bi trebalo još štošta da ispodešavam, na ovu brzinu trebaće mi oko dve nedelje + no surf da skinem NFS mostwanted... ; )))
Hvala, u svakom slučaju !
 
Poslednja izmena:
Ne, nista nije moglo da rikne od forwardovanja portova!
 
u pravu si - evo opet sam forvardovao, restartovao ruter, prvo se malo crveneo pa opet restart - sve ok, i evo već dva dana je ok....
e sad, pitanje br 2 : kako da bar malo podignem brzinu downloada na nTorrentu ?
 
promeni provajdera??
 
promeni provajdera??

ne verujem da je do provajdera....pre će biti da ja nisam uradio u podešavanjima nTorrenta baš sve što je trebalo da se uradi.....;)
Provajder je, inače, eunet, 512 brzina......nje ni tako bedno - običan download ide oko 47-49 kb/s...
 
Imam jedno pitanje za one koji koriste Telekom ADSL i imaju Playstation 3 (ako ima takvih), kako da otvorim hebene portove da imam NAT Type 2 na PS3? Znam sva podesavanja, probao sam DMZ i Redirect i cak sam i uspeo pre par dana da imam NAT Type 2 ali sam zeznuo PC konekciju pa sam resetovao modem i sad vise ne mogu da ga podesim nikako. Imam Huawei 882t modem na ISDN liniji.
Ovo mi treba jer ne mogu da igram Tekken Online, stalno imam greske i ne vidim sve igrace u Battle sobi.
Probao sam sa svim portovima kako je objasnjeno na Telekom sajtu sa Redirect opcijom, na PC-u je sve otvoreno, Emule High ID ali PS3 je na Type 3?
 
ne verujem da je do provajdera....pre će biti da ja nisam uradio u podešavanjima nTorrenta baš sve što je trebalo da se uradi.....;)
Provajder je, inače, eunet, 512 brzina......nje ni tako bedno - običan download ide oko 47-49 kb/s...

pa i ja sam na eunetu i brzina torenta mi je mizerna.. u podesavanjima torrenta nemam nikakva ogranicenja sem upload-a na 2kBps
 
kkve veze ima ogranicenje uploada sa brzinom downloada?
 
pa, ako je meni upload ogranicen na 2kBps a max.teoretski je 8kBps na vezi 512/64 onda prakticno ne mogu popuniti upload (sto ti kazes) da bi mi download stao (sto ti kazes)...
druga stvar je sto, kad popunis uploadj download =0kBps a ovde se prica o smanjenju brzine downloada a ne kako kazes prestanku downloada... meni je jasno a kontam i drugima, da bi bilo downloada mora biti i uploada ali to nije tematika ove teme
treca stvar je da, ako ja skidam torent na adsl vezi kod euneta a drugar skida isti taj torent samo na kablovskoj vezi kod sbb-a, uslovi su isti, masine su nam u idle, nema nikakvog dodatnog downloada u pozadini, brzine 512/64 i meni i drugaru, oba smo vezani preko mrezne kartice na modem.. znaci, prakticno sve isto sem, naravno provajdera, a brzine downloada su nam:
eunet:11-15kBps
sbb:56-68kBps
i onda recite, nema veze sa provajderom...
 
Kad se stavi 0 onda podesavanje se podrazumjeva da je maximalno tj koliko mozhe da tjera :D
barem je meni tako bilo
 
naravno
ne verujem da je do provajdera....pre će biti da ja nisam uradio u podešavanjima nTorrenta baš sve što je trebalo da se uradi.....;)
Provajder je, inače, eunet, 512 brzina......nje ni tako bedno - običan download ide oko 47-49 kb/s...

znaci, ako mislis da ti nije brzina vezana za eunet, postavi u podesavanjima torrent programa svako ogranicenje na 0 ili automatic pa ces videti hoce li ti porasti brzina i koliko...
 
Nazad
Vrh Dno