Šta je novo?

Ruter Huawei-SmartAX MT882 ?

Pikard

Čuven
Učlanjen(a)
29.05.2002
Poruke
32
Poena
604
Ima li neko problem sa ruterom Huawei-SmartAX MT882 (roze-beli)i da li neko ima lose iskustvo sa Telekomom kao provajderom.

Oni tvrde da ne blokiraju portove itd., ali mi se cini da nesto ipak rade da bi blokirali ili prekinuli download.

Skidam nesto sa Download acceleratorom, ali iz cista mira mi prekine i naravno dok rucno nepokrenem tj. nastavim dowload.

Isto tako i sa torrentima, problemi, da li se nekom jos desava ovo ili ne.
 
telekom ne blokira portove,
jedini prob. koji sam ja imao sa tim uredjajem jeste
da prilikom gasenja icq 5.1 veza puca i niste na pomaze sem rucno resetovanje modema,
problem sam resio tako sto sam instalirao icq 6.0
sto se tice torrent-a nema nikakvih problema koristim µTorrent
 
I ja isto koristim µTorrent, ali download je oko 4 kb i ako skidam 5 filmova i imam obicaj da gledam da ima dosta sidera.
Otprilike samo jedan skida oko 4 kb, napominjen da sam kupio protok 256/64

U cemu je problem, neznam ali ocigledo da postoji neki problem.
 
da li si forwardovao portove,
bilo je dosta reci o tome ovde,
ja ovde imam thomson modem,
a kod devojcice u zemunu je taj Huawei,
tako da ne znam napamet podesavanja,
ali na www.portforward.com imas pa pogledaj malo
 
Ja koristim isti. Nemam nikakvih problema, posto sam uradio PureBridge na samom modemu pa se logujem na net preko PPPoE. Tako da mi je javna IP na kompu, a ne na ruteru. Tako sam da na svim p2p servisima imam HI id....
 
Ja koristim isti. Nemam nikakvih problema, posto sam uradio PureBridge na samom modemu pa se logujem na net preko PPPoE. Tako da mi je javna IP na kompu, a ne na ruteru. Tako sam da na svim p2p servisima imam HI id....

to je najbolje resenje sa javno IP adresom,
tako ja radim na mom tomsonu,
samo ne moram da koristim PPPoE konekciju
 
Hmm ako moze neko poblize o Purebridge-u jel on radi samo ako je modem preko usb-a ili moze i na lanu.Jos nesto modem uopste ne slusa ni DMZ ni Redirection.Nijedan service sa kompa nemogu da odradim ni ftp ni http server ni HUB niti mogu i jednu igru da hostujem.
Torrenti i mula rade normalno full speed, znaci portovi su otvoreni ali server servisi bilo kog tipa kod mene na kompu nerade spolja samo u lokalu tj. localhost.Znaci ni u redirect ni u DMZ.Pure bridge nece da mi ostvari konekciju uopste.
Redirect je toliko lose uradjen na ovom modemu da je totalno nejasno ko kome redirektuje.
Jel neko uspeo molim vas da uradi bilo kakav hosting, ako jeste nek mi pomogne da resim ovo.
 
imam i ja nazolost isto ***** od rutera. prvo sam se okozio dok nisam forvardovao portove. pa je onda jedno vreme lepo radio. pa je onda izgubio signal sam od sebe pa mi je dolazila teh. podrska kuci pa su nesto prckali u podesavanjima rutera pa je satro proradio. pa sada mi zabada svaki ICQ na njemu, tacnije ruter zabada. definitivno jedan od onih rutera koji koristis 2, a popravljas 3 dana. ne znam kakav je Thompson ruter, ali ako vec mozete da birate, zaobidjite Havaji ruter, onako iz srca vam savetujem...osedecete kasnije...
 
Poslednja izmena:
Jel ima taj Huawei bandwith shaping u podeshavanjima, da razdelim brzinu za komp koji je nakachen na usb od onog koji ide preko lana?
 
Poslednja izmena:
Trenutno sam na poslu. Veceras cu postovati kompletno uputstvo kako to da odradite. A sto se tice shapinga nema.
 
imam i ja nazolost isto ***** od rutera. prvo sam se okozio dok nisam forvardovao portove. pa je onda jedno vreme lepo radio. pa je onda izgubio signal sam od sebe pa mi je dolazila teh. podrska kuci pa su nesto prckali u podesavanjima rutera pa je satro proradio. pa sada mi zabada svaki ICQ na njemu, tacnije ruter zabada. definitivno jedan od onih rutera koji koristis 2, a popravljas 3 dana. ne znam kakav je Thompson ruter, ali ako vec mozete da birate, zaobidjite Havaji ruter, onako iz srca vam savetujem...osedecete kasnije...

Huawei je dobar, ja iskreno nemam problema sa njim. :type:

Ruter neobjašnjivo zabada kada se ne konektuje na ICQ preko porta 80. Znači u settingsu promeni port za ICQ na 80 i sve će ok raditi.

poz
 
Hvala na odgovorima.Detaljnije uputstvo od onog telekomovog bi dobrodoslo,pogotovo za port forwarding.Posetio sam sajt portforwarding.com za ovaj modem V2 verzija i ono sto tamo pise je jasno ali modem ne reaguje uopste u NAT-u, tj. svejedno je dali su uneti portovi za redirect ili ne on ih drzi otvorene za outcoming ali zatvorene za incoming zahteve uvek....jako cudno,mora da su u Telekomu zavrnuli nesto njihovim firmware-om.
Pure bridge radi samo na usb-u.Na lanu nije moguce ostvariti bridge-ovanu konekciju.
Jos jedno zanimjivo setovanje ima ovaj modem a to je IP Routing koje je u svakom pogledu nejasno i kosi se sa principima routinga.Tu nisam mogao da zaobidjem modemov gateway uopste,raznim settingsima.Ko zna nesto o ovome nek se javi molim.
Jos jedna interesantna postavka je na telekomovom sajtu:

Napomena:
Ovime je firewall na modemu praktično isključen i korisnikov računar može da bude izložen direktim napadima sa Interneta. Moguće je preusmeriti saobraćaj samo po određenim (ne svim) portovima tako što se u koracima 3 i 4 unesu željeni opsezi.

Nemogu da isprobam ali mislim da modem nece raditi na usb-u i lanu zajedno.
Inace modem nema shaping,kao sto je covek gore rekao.

Ne znam sta da mislim za ovaj modem,samo znam da ne radi kako bih trebalo.
 
Poslednja izmena:
Pure bridge radi samo na usb-u.Na lanu nije moguce ostvariti bridge-ovanu konekciju.
.

Ajde prosvetli me i objsani mi kako je moguce da kod mene radi huawei u pure-bridge modu nakacen na tl-wr642g na wan port.
Dok ih nisam povezao radio je samo huawei vezan na eth i port forwarding je radio perfektno.
Jedini problem je bio sa icq protokolom i to nevezano za OS (probano na svim NT based Windows i na GNU/Linux, FreeBSD i OpenSolaris) i svaki put bi se zakovao. Od kako je pre 4 meseca prebacen na pure bridged mod i rutiranje radi tp-link, takvih problema vise nema.

Pozdrav.
 
Ajde prosvetli ti mene i objasni,vidis da trazim pomoc i iznosim konstatacije do kojih sam ja dosao, ja ne znam da ga povezem da radi.To sto si izneo nikome nije pomoglo,mozda tebi samom.Objasni korak po korak kako da se namesti da radi u pure bridge na lanu i kako da ostvarim port forwarding da radi kroz modem pogotovo za incoming konekcije,npr nece da radi ftp server kod mene,nemogu da hostujem igre,neradi http server a sve je to u redirect stavljeno na odgovarajuce portove.Ne interesuje me drugi ruter niti switch jer ih nemam.

Evo primera za FTP:pokusam konekciju na 77.x.x.x sa mog istog IP zaobilazim localhost chekirano i u filezili serveru i klijentu,konekcija se vidi u serveru na portu 21 zatim klijent prelazi u passivni mod i cao nema listinga fajlova na serveru i tako stoji i stoji i disco nakon timeouta.U aktivnom modu isto port 21.U modemu redirektovan port 21 kako nalaze uputstvo na portforwarding.com.Isto to uradim sa klijentom na localhostu ili 192.168.1.10 npr. sve radi listing ok skidam fajlove ili uploadujem normalno.
Preko drugog asusuvog modema na drugom adsl-u na istom kompu sve radi kao podmazano.
Postavim http stranicu jednu radi probe stavim je na port 70 ajde da bas nebude da 80 default bude zagusen od samog modememskog interfejsa,redirekt uradjen u natu na 70,nema nista timeout.Ista ta strana radi na localhostu ili na 192.168.1.10...itd igre ni da beknu kad ja hostujem a rade normalno kad se ja kacim na nekog drugog,jos nisam ni probao ICQ Skype i ostalo tog tipa.Teamspeak je radio doduse normalno.Da jos pomenem na DMZ tek neradi nistaaaaaaa.
Znaci nije do kompa nije do servisa,nije do klijenta servera vec je do Havaja.
 
Poslednja izmena:
Gresis, grdno gresis sinak!!!
Huawei radi odlicno. Podesio sam ih jedno dvadesetak na razlicitim lokacijama i svi rade perfektno. Za DMZ ti otvara sve portove za navedeni IP iz lokalnog subneta.
Kad NAT redirekciju uradis kako treba sve fercera bez greske.
Meni na jednom racunaru radi web interface za emule i µTorrent, ftp i http server i koriste se, iskljucivo sa drugih lokacija (fizicki). Jos se nije desilo da neko ne moze, sa interneta, da pristupi nekom od servisa koji se vrte na mojoj lokalnoj mrezi. Sa kumom imamo podesene lokalne mreze i rutere tako da ja mogu da kontrolisem njegov racunar kada on nije u gradu i obratno. Kod mene je Huawei a kod njega Alied Telesyn i za divno cudo AT smo mnogo teze podesili da radi kako treba i pored toga ponekad prvi probleme bez razloga.

Proveri jos jednom da li si sve podesio onako kako treba.
Kako se podesava imas i na portforward.com, a i ovde na forumu je napisano brdo postava. Pisali su drugi ljudi, pisao sam i ja i bas me mrzi da se ponavljam.
Imas i na ES forumu gomilu postova na istu temu.

Pozdrav.
 
Kao shto neko davno reche...:
Ukucaj u browser 192.168.1.1

user: admin
password: admin

idi na basic settings pa odaberi NAT

tamo ti je chekirano DMS ali nije podesen host

klikni na new pa ukucaj adresu tvoje mrezne kartice (nesto kao 192.168.1.x) gde je x razlicito od 0,1,2.

onda kliknes na tools

pa na save/submit pa reboot/submit

i onda sve radi kako treba.

Pozdrav.

P.S. Mozes da izaberes i NAT redirection ali onda moras za svaki port ili opseg portova i protokol da definises pravilo. Ako izaberes DMZ OBAVEZNO instaliraj soft firewall.


Svi portovi otvoreni,svi servisi rade,max protok kod torrenta.Radi bez greshke.;)
 
Sto se tice setovanja PUREBRIDGE konekcije, okacio sam ovde configuracioni file. Sve sto treba da uradis jeste da napravis PPPoE konekciju na kompu. Na papiru koji si dobio od telekoma nalazi se tvoj user i pass (user [email protected] pass je ispod). Znaci napravis PPPoE konekciju. Nakacis se na ruter UPLOAD-ujes ovaj config file resetujes modem i pokrenes PPPOE konekciju. Tako da ce ti javna IP biti na kompu, a ne na ruteru. DMZ i NAT su ti iskljuceni tako da nema vise redirekcije portova i kojie cega. Jedino ako hoces stavi neki FW na komp...
 

Prilozi

  • commitedcfg.zip
    2.5 KB · Pregleda: 314
@china

Btw Huawei modeme i rutere koristi nasa, tako da nisu sigurno go*no ili shit!
 
Zna li ko razlog zasto sa usb konekcijom ne mogu da uradim p.forward , tj. nece uopste da udje u podesavanja modema (sa mreznom karticom je to bilo moguce, ali mi je trenutno mrezna zauzeta zbog drugog racunara a svi pci slotovi takodje zauzeti).Radi se inace o telekomovom huawei v2 modemu.
 
Resenje nadjeno, izvinjavam se ali IP adresa i default gateway imaju razlicite adrese u odnosu na lan povezivanje naime sada mi je ip 192.168.1.4 a default gateway 192.168.1.2, sorry!
 
Hahahaha.... LOL...

UreDZaji!
 
Kao shto neko davno reche...:
Ukucaj u browser 192.168.1.1

user: admin
password: admin

idi na basic settings pa odaberi NAT

tamo ti je chekirano DMS ali nije podesen host

klikni na new pa ukucaj adresu tvoje mrezne kartice (nesto kao 192.168.1.x) gde je x razlicito od 0,1,2.

onda kliknes na tools

pa na save/submit pa reboot/submit

i onda sve radi kako treba.

Pozdrav.

P.S. Mozes da izaberes i NAT redirection ali onda moras za svaki port ili opseg portova i protokol da definises pravilo. Ako izaberes DMZ OBAVEZNO instaliraj soft firewall.


Svi portovi otvoreni,svi servisi rade,max protok kod torrenta.Radi bez greshke.;)


Hvala PUNO na informacijama, konacno mi download ide kako valja!!!!!!!!!!!
 
Nazad
Vrh Dno