Šta je novo?

Rusi i Kinezi zajednički grade nuklearni reaktor na mesecu do kraja 2035. godine

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,566
Poena
1,385
Rusi-i-Kinezi-na-Mesecu-nuklearni-reaktor.jpg


Rusi i Kinezi zajednički grade nuklearni reaktor na mesecu do kraja 2035. godine​


Zajednički plan dve supersile predviđa da se nuklearni reaktor, transportuje i montira bez ljudske posade, a obezbedio bi energiju lunarnoj bazi koju su Rusija i Kina dogovorile da zajedno izgrade.

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/nauka-i-...earni-reaktor-na-mesecu-do-kraja-2035-godine/
 
Smem li da pitam urednistvo, jel to sad dozvoljena jeftina politicka propaganda na Benchu, neka promena pravila ili sam ja nešto propustio!?
 
Poslednja izmena:
NASA planira izgradnju nuklearnog reaktora na Mesecu do kraja 2035. godine.

Fixed. :p

Inače Mesec se piše sa velikim "M".
 
Ne razumem zašto nekima smeta ovakva vest? Nije politička, već tehnološka. A to što iza najmoćnijih svetskih korporacija, agencija i ustanova stoje države - je normalno. Zar je problem kad se napiše da Rusija i Kina imaju neki zajednički projekat, a nije problem kada se piše o tehnološkom ratu Zapada protiv Kine, ili konkretno Huawei-ja i sl.? Vest je vest, čemu zauzimanje strana?
 
Ne razumem zašto nekima smeta ovakva vest? Nije politička, već tehnološka. A to što iza najmoćnijih svetskih korporacija, agencija i ustanova stoje države - je normalno. Zar je problem kad se napiše da Rusija i Kina imaju neki zajednički projekat, a nije problem kada se piše o tehnološkom ratu Zapada protiv Kine, ili konkretno Huawei-ja i sl.? Vest je vest, čemu zauzimanje strana?
Nazalost u nas Srba uvek ima onih koji ce da "nesto pitaju urednistvo" , i cije je misljenje daleko bitnije od ostalih cim ga tako glasno iznose. Politika i bench nikad nisu isli u isti kos, a tehnologija je ocigledno za neke presirok pojam da bi shvatili da nije sve i svima USA vs...
 
Vrh Dno