Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Exodus podrzava RVN, ali ne i ergo, za njega moras poseban, mozes Yoroi, ja sam ga koristio dok sam testirao ergo mining.
 
Znaci u principu za svaki coin novi novcanik,kako onda ide prebacivanje na njega?
Kod eth ethermine svakog meseca posalje coine na novcanik,njega koristim na cex ili na ecd i dobijem pare.
 
Lepo skace tezina na RVN
 

Prilozi

  • Screenshot_20210810-175956_Chrome.jpg
    Screenshot_20210810-175956_Chrome.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 70
Dragi svi,

Vec neko vreme posmatram diskusiju na ovom forumu i resio sam da postavim pitanje koje me muci.

Moj cilj je akvizicija i hodlovanje BTC-a do Decembra 2025.

Ukoliko biste raspolagali sa budzetom od 10K EUR i pomenutim rokom cuvanja, da li mislite da ima vise smisla jednostavno kupiti BTC na nekoj od menjacnica za navedenu sumu ili biste pazarili Antminer S19 PRO 110Th i pustili ga u rad do pomenutog datuma?

Gledao sam kalkulator za pomenuti Antminer i ispada da bismo u Srbiji sa prosecnom cenom Kwh trebalo da prihodujemo oko $1400 na mesecnom nivou, od cega bi na utrosak elektricne energije otpalo $280, te bi profit bio oko $1,100 po danasnjoj BTC ceni ..

Navodno, na godisnjem nivou bi uredjaj mogao da izrudari oko 0.4 BTC. Ja svakako ne bih prodavao to sto izrudarim do Decembra 2025, vec bih cuvao, a eventualno bih od izrudarenog BTCa placao samo elektricnu energiju.

Ispade da bih trenutno za 10K EUR mogao da kupim tek 0.2 BTC-a, dok bih za naredne 4 godine koristeci Antminer S19 pro mogao da izrudarim i sacuvam vise od jednog celog BTC-a, cak i kada platim racun za utrosenu elektricnu energiju.

Interesuje me da li su u praksi toliki prihodi od majnovanja i da li biste se vi upustili u to u Avgustu 2021? Vidim da se na Kupujemprodajem sajtu prodaju pomenuti uredjaji u Srbiji, ali mi sve to zvuci suvise isplativo da bi bilo istinito, pa sam se resio da pitam da li mogu da ocekujem u praksi da bih imao prihode kao sto se tvrdi na kalkulator sajtovima?

HVALA
 
Ja sam krenuo sa opremom i ponovo bih kad bih morao ispocetka. Nije ti isplativo placati toliko u srbiji jer smo mi narod koji hoce preko noci da se obogati. Vec za te antminere gledaj na stranim sajtovima, mozda ce trebati par meseci dok stigne plus carina ali ces svakako proci jeftinije. Cak sta vise mozda ces moci uz taj da kupis i neki jeftiniji malo manje profitabilniji za isti novac.
Samo se dobro informisi i nadam se da ce se javiti neko ko ima slicnog iskustva da ti pomogne.
 
Ja sam krenuo sa opremom i ponovo bih kad bih morao ispocetka. Nije ti isplativo placati toliko u srbiji jer smo mi narod koji hoce preko noci da se obogati. Vec za te antminere gledaj na stranim sajtovima, mozda ce trebati par meseci dok stigne plus carina ali ces svakako proci jeftinije. Cak sta vise mozda ces moci uz taj da kupis i neki jeftiniji malo manje profitabilniji za isti novac.
Samo se dobro informisi i nadam se da ce se javiti neko ko ima slicnog iskustva da ti pomogne.

Hvala na odgovoru, ali ja koliko sam video, nigde na internetu nema da se pazari navedeni Antminer S19 pro 110Th ispod 10K EUR, cak ni u inostranstvu bez cene dostave .. Ja sam nekako nameracio bas na njega jer koliko sam istrazivao, nema boljeg uredjaja za rudarenje trenutno po toj ceni i isplativosti - samo ne znam da li je tako u realnom zivotu kao sto se tvrdi po kalkulator sajtovima ..
 
Sajt whattomine ti daje trenutno apsolutno tacne rezultate, sto se tice svih kartica i rigova koje sam imao, sve je bilo merodavno. Ali to ti je za danas, sutra vec moze da se razlikuje, video si kako pada cena za dan po 50% ili isto tako skace diff.
Nailazio sam na neke sajtove iz kine, konkretno sam trazio z15, bilo je daleko povoljnije nego kod nas ali sam odustao jer sam posle uzeo 5700xt.
https://miners.shopping/?utm_source...id_823899&utm_term=antminer+s19+profitability
Evo nasao sam i sajt, ostao memorisan, ali stvarno ne znam dal salju kod nas i da li je sve legitimno. Moraces sam da istrazis, da ne bude da sam te naveo na nesto, kao sto rekoh, vidjao sam da ima jeftinije od tvoje pomenute cifre...
 
Sajt whattomine ti daje trenutno apsolutno tacne rezultate, sto se tice svih kartica i rigova koje sam imao, sve je bilo merodavno. Ali to ti je za danas, sutra vec moze da se razlikuje, video si kako pada cena za dan po 50% ili isto tako skace diff.
Nailazio sam na neke sajtove iz kine, konkretno sam trazio z15, bilo je daleko povoljnije nego kod nas ali sam odustao jer sam posle uzeo 5700xt.
https://miners.shopping/?utm_source...id_823899&utm_term=antminer+s19+profitability
Evo nasao sam i sajt, ostao memorisan, ali stvarno ne znam dal salju kod nas i da li je sve legitimno. Moraces sam da istrazis, da ne bude da sam te naveo na nesto, kao sto rekoh, vidjao sam da ima jeftinije od tvoje pomenute cifre...

Hvala jos jednom, svaka podrska znaci .. Link koji si ostavio ne radi, ne moze da se pristupi. Na whattomine sam nasao prodavce za Antminer S19 Pro, ali cene preko njihovih dobavljaca su iste, cak i skuplje nego sto nasi ljudi sa oglasa mogu da nabave ..

Zapravo, 1000 EUR manje ili vise po uredjaju nije toliko ni bitno u racunici ukoliko su prihodi kakvi se tvrde da jesu .. Zato se nadam da ce mi se javiti neko sa iskutvom rudarenja na ovom ili slicnom uredjaju .. Prosto neverovatno da nakon godinu dana moze da se izrudari trecina BTC-a kada se plate racuni .. Sa mojim planom da hodlujem naredne 4 godine, trebalo bi da mogu da posedujem na kraju 1 ceo BTC sto mi je cilj, jer verujem da ce za 5 godina BTC vredeti mnogo, mnogo vise nego sada.
 
Kako ne radi link, kucaj miners.shopping, morace da ti izbaci sajt na prvom mestu.
 
Trenutno je takva isplativost zbog zabrane mininga u Kini. Kada pravis racunicu isplativosti, trebas ukalkulisati da ce svi trenutno pogaseni uredjaji biti upaljeni u narednih mjesecima.
 

Prilozi

  • 013CD6CA-E5AE-4894-ADBA-2C6D3F6C0D44.jpeg
    013CD6CA-E5AE-4894-ADBA-2C6D3F6C0D44.jpeg
    77.2 KB · Pregleda: 59
ja bi kupio graficke :D :D :D bar mozes da igras igrice, a sta ces sa tim minerom da radis?
 
Dobri su ti mineri po razumnim cenama, mnogo im je manji rok otplate nego grafickim kartama trenutno.
 
Trenutno je takva isplativost zbog zabrane mininga u Kini. Kada pravis racunicu isplativosti, trebas ukalkulisati da ce svi trenutno pogaseni uredjaji biti upaljeni u narednih mjesecima.

Hvala na odgovoru. Kako da napravim takvu racunicu? Hajde da recimo racunamo da ce se svi ti uredjaji popaliti taman kada ja kupim Antminer .. Koliko bih onda mogao da ocekujem da ce uredjaj uspeti da izrudari za godinu dana? 50% manje nego sada?
 
jedno 2-3x manje nego sad,i svakim danom sve manje ce da bude,nisu ni ti kinezi ludi sto ga prave,prvo oni kopaju pa tek onda prodaju,sad ce prvo da nose svuda po svetu pa odatle da prodaju,
bice uskoro dan kad ce neki vu-hu da se pojavi kao prodavac na kp i da prodaje izdrndane asike koji su ovde goreli struju i cadili vazduh :(
 
Za 10k eur. Kupis nove graficke kartice i kopas ETH, pa menjas za BTC, na njih imas garanciju bar 2-3 god. Za godinu dana isplatis opremu i graficke uvek mozes da prodas ili nastavis i dalje da kopas, pa koliko izdrze.

Edit:

Tom Antminer-u ce za godinu dana opasti zarada, a tek za nekoliko god. i teze ces posle prodati.
 
jedno 2-3x manje nego sad,i svakim danom sve manje ce da bude,nisu ni ti kinezi ludi sto ga prave,prvo oni kopaju pa tek onda prodaju,sad ce prvo da nose svuda po svetu pa odatle da prodaju,
bice uskoro dan kad ce neki vu-hu da se pojavi kao prodavac na kp i da prodaje izdrndane asike koji su ovde goreli struju i cadili vazduh :(

Znao sam da postoji neka zackoljica, cim je sve tako dobro zvucalo .. Inace, vec se pojavio kinez na oglasima kod nas na Novom Beogradu koji prodaje miner, neki Yunjun Huang, samo sto on nudi innosilicon A10 Pro 500MH .. :D

Za 10k eur. Kupis nove graficke kartice i kopas ETH, pa menjas za BTC, na njih imas garanciju bar 2-3 god. Za godinu dana isplatis opremu i graficke uvek mozes da prodas ili nastavis i dalje da kopas, pa koliko izdrze.

Edit:

Tom Antminer-u ce za godinu dana opasti zarada, a tek za nekoliko god. i teze ces posle prodati.

Hvala na odgovoru, izgleda da sam se zaneo sa racunicom da ce Antminer da prihoduje prvog dana isto kao i 1560-og dana .. Kupovina grafickih zahtevala bi sada dodatno istrazivanje jer sam se fokusirao na Antminere, a brine me to rudarenje ETH, jer sta ako se uskoro prebace na proof of stake?
Antimeneri su samo za ozbiljne igrace-investitore

Sta ovo znaci? Zar ne bi isto tako trebalo da bude isplativ jedan Antminer kao i pedeset jedan?
 
kad se eth prebaci na proof of stake kopace se nesto drugo.... mene samo smara ako to nesto drugo bude gpu coin, graficke ce morati da rade na visokom kloku, grejace se vise i trosice vise...
 
Moj ti je savet, batali Antminere. Ako ne bude mogao da se kopa ETH sa karticama, moci ce nesto dr. I vec sam gore napisao, kartice ces prodati gejmerima, a Antminer tesko za godinu ili 2.
 
kad se eth prebaci na proof of stake kopace se nesto drugo.... mene samo smara ako to nesto drugo bude gpu coin, graficke ce morati da rade na visokom kloku, grejace se vise i trosice vise...

Pre verujem da ce biti problem kod mase rudara(ne racunam profi) da su natezali napajanja na 80-90% opterecenja za ETH i kada bi dosao drugi koin za GPU sve masine bi pocrkale
 
Imam ovaj error,da li neko zna sta znaci i kako ga resiti
Tek sam upalio rig,pise na sve tri grafike isto
 

Prilozi

  • IMG20210812134924.jpg
    IMG20210812134924.jpg
    178.8 KB · Pregleda: 50
Kopaće se na NiceHashu ;)
 
Drugovi rudari, ZDRAO!!!
Ako neki od vas ima višak rigova i manjak prostora, ja imam lokal od 59 kvadrata, zidovi 40 cm od granita, unutra ko u pećini, nikad klimu palio...
Aj da radimo poso.
 
Kopaće se na NiceHashu ;)
mene nice hash zeza opasno i nervira. kad smanjim klok on kopa eth pa se prebaci na kawpow, a onda je prinos minimalan, jer je klok smanjen. kad povecam klok nikako nece da se prebaci na kawpow, kopa samo eth i dzabe mi greje graficku -.-
 
pa odstikliraj sve sto neces, tacnije stikliraj samo jedan algoritam i onda ti se nece uopste prebacivati.
 
trazio sam da li to ima negde da se podesi, i nisam nasao :D ocigledno 5 sekundi kliktanja stvari napamet sa pola mozga sanjiv ujutru nije dovoljno da se resi problem :D
 
ok, ni ozbiljnije cackanje po opcijama nije dalo napredak :D nista mi nije jasno, digo sam ruke :D
 
Sto se ko covek ne prebacis na Phoenix miner i kopas preko Ethermine? Ja sam upravo zbog toga i napustio Nicehash, jer su izbacili Phoenix miner i kenjali kako ima neki virus i neke gluposti, nisam hteo da mi se kartice stalno prebacuju sa jednog na dr. algoritam i kopa sta i kako hoce.
 
Nazad
Vrh Dno