Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

ma za 4000e se uzima 12x 570 nitro nema tu nikakva druga kombinacija da moze parirat ulozeno/dobiveno.

dva riga sa po 6 kartica i to je to.
 
sa 4Gb ne znam bi li se moglo uklopit 570 8Gb u tu cijenu
 
Interesuje me na koliko stavljate Core Voltage na RX470 ?
 
Hvala svima na korisnim informacijama. :)

Razmotriću još malo sve okolnosti i uslove koje imam pre nego što se vratim u priču.
Najviše mi se sviđa ova kombinacija sa 12 x RX570.

Je l' može samo neko ukratko da mi kaže koje kartice su bolje za koje algoritme i da li ljudi zopšte rudare nešto sem ETH-a i Zcash-a?
 
AMD Rx karte su ti dobre za monero i ETH ukljucujuci forkove tipa etc,exp,music, dok je nvidija malo bolja na zcash ukljucujuci fokove zen,zcl, hush i gpu coinima kao LBC mada ti gpu coini malo kad da su isplataivi.

Mining se zasniva na ethu vec 2 god i jos je najavljeno godinu i po kopanja tako da mislim da se tu treba fokusirat kad se sklapa rig, prije svega kako kopa eth pa onda ostalo.
 
Poslednja izmena:
sa kog poola i preko kog minera koapti Expense? sa rx570
 
Koliko najvise moze da se spusti napon na RX470 4G OC Nitro+ Hynix memorija? Imam jednu samo takvu i probao sam par BIOS-a i od boysie i sa 1stmining i nikao nemogu napon da spustim ispod 0,962. Probao sam i sam sa polarisom da napravim ali negde izgleda gresim. Jel ima neko proveren BIOS za ovaj model?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da li neko u rigu ima mešano regularne 1060-ice i one mining kartice i da potvrdi da to radi?
 
Pozdrav svima,
nabavio sam 4xr9 380. Bacao je 20.5 21 mhs. hteo sam da preko atiflasha stavim bios koji sam skinuo sa neta, medjutim doslo je do neke greske gde sam morao komplet sve da instaliram. Izgubih noc isprobavajuci razne verzije drajvera, gde sam dosao da mi miner izbacuje no amd cuda open cl. kapiram da je do drajvera problem. pa ako neko moze da mi okaci koje drajvere samo da instaliram i po mogucstvu bios. U pitanju su asus strix kartice.
 
Mining se zasniva na ethu vec 2 god i jos je najavljeno godinu i po kopanja tako da mislim da se tu treba fokusirat kad se sklapa rig, prije svega kako kopa eth pa onda ostalo.

Kako mislis kopanje,mislis na ETH ili uopste i za ostale valute?
 
Misli na ETH, jer sa "ice age" imas 18 meseci sigurnog POW kopanja ETH-a (sa manje ili vise isplativosti).
 
Dobar dan drustvance, pratim vas vec neko vreme...

Pitanjce dva

1. Koja je trenutno best bay kartica za kopanje, odnos ulozeno-dobijeno ( da ima da se kupi na trzistu Srbije )

2.Isto ovo gore navedeno ali za do dve kartice i imam varijantu ne placam struju
 
realno dve kartice neces nesto bas da osetis razliku u potrosnji, pricam ako uzmes lupam 1060 ili 570 ili tako nesto, osim ako ne uzmes dve 1080ti i naklokas ih, pa ce malo vise da trose.... za dve kartice po mom misljenju kod nvidie mislim da je jos uvek 1060/1070 best buy, zavisi na koju cenu naletis, sad imas 1060 i za ispod 250e, a to je super cena. za Amd ce ti reci neko od kolega, ja sam se fokusirao na nvidiju.
 
Ma potrosnja mi je nibitna jer ne placam struju tu gde bi komp kopao...

Hvala na odgovoru
 
Možemo samo da sanjamo da kod nas padne cena za Vegu.

To malo što je bilo po 61,68 i 72k je još i ekstra za ostatak ponude kada je u pitanju mining.
 
Pozdrav,

U maloj sam dilemi oko odabira kartica.
Konkretno gledam GTX 1070 i RX570. Razlika u ceni je po prilicno velika (nekih ~200e), a po podacima koje sam nasao obe kartice imaju vrlo slican hashrate za eth negde izmedju 25-30mhs. Da li sam to pogresno skapirao ili je stvarno tako?
Koliko je merodavan whattomine? Posto po njemu gledam otprilike koliko bi dobio cega.

Da li je bolje uzeti ~9X570, ili ~5X1070? Po onome sto sam procitao, ispada da je bolje 570?

Okvirno budzet bi mi bio ~3500e, nebi voleo vise od toga da potrosim. Pritom nemam apsolutno nista, pocev od napajanja, maticne itd.

Koliko sam skapirao 1070 je bolje sto se tice ZEC-a, mada me on ne interesuje koliko eth.
 
Kao pocetnik imam nekoliko pitanja:


1. Koja nVidijina ili AMDova kartica, pogodna za rudarenje (best buy), ima da se kupi kod nas ovih dana ?

2. Da li su cene ovih kartica u Madjarskoj znatno bolje i da li vredi tamo kupovati zbog garancije ?

3. Da li je u kasnijem radu lakse postavljanje i podesavanje nVidijine ili AMDove kartice? Da li za to postoje neka pisana uputstva na ovom forumu ili drugom nasem sajtu ?
 
Pozdrav,

U maloj sam dilemi oko odabira kartica.
Konkretno gledam GTX 1070 i RX570. Razlika u ceni je po prilicno velika (nekih ~200e), a po podacima koje sam nasao obe kartice imaju vrlo slican hashrate za eth negde izmedju 25-30mhs. Da li sam to pogresno skapirao ili je stvarno tako?
Koliko je merodavan whattomine? Posto po njemu gledam otprilike koliko bi dobio cega.

Da li je bolje uzeti ~9X570, ili ~5X1070? Po onome sto sam procitao, ispada da je bolje 570?

Okvirno budzet bi mi bio ~3500e, nebi voleo vise od toga da potrosim. Pritom nemam apsolutno nista, pocev od napajanja, maticne itd.

Koliko sam skapirao 1070 je bolje sto se tice ZEC-a, mada me on ne interesuje koliko eth.

1070 se mnogo vise isplati na zecu nego na eth. 570 po meni mnogo bolja kupovina u svakom momentu, mislim da u ovom momentu jedina isplatljivija karta od 570 je 470 koju ces tesko naci. nvidiu smo kupovali u nedostatku amd kartica inace amd i dalje vlada miningom.
Za taj novac mislim da mozes da uzmes 8 kom 570ki, neku plocu za njih, cpu, ram, hdd, neko serversko napajanje 1200-1300w koje ce da vozi to i da sam naklepas ram za rig, ili da ti neko napravi.
 
Poslednja izmena:
Koje kartice imaš? Sa 6 Zotac 1060 AMP i 1 Gigabyte p106 windows vidi p106,ali afterburner ne i miner brljavi. Da li p106 koristi iste drajvere kao Zotac?
Mora 382.53 drajver

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Obzirom na cenu/performanse svakako 570-tice, da gtx 1070 košta 40-42k din to je već dilema, ovako nemaš razloga za polemiku u glavi.
 
Nisam u uopšte u priči oko rudarenja pa bi hteo da pitam da li se ,,isplati" rudariti sa jednom grafikom?
Naime trenutno ginenem na šugavom polsu po 10 sati svaki dan sem Nedelje i nemam vremena nizašta pa sa mislio da u komp ubacim jednu grafiku da rudari.
Da li se takva kombinacija isplati?
Ne očekujem ja neke velike pare ali ne bih da idem u minus nikako.
Kapiram da treba juriti RX 570 ili 1060? Nešto drugo?
Koja bi bila računica u tako nekoj priči?
 
1070 se mnogo vise isplati na zecu nego na eth. 570 po meni mnogo bolja kupovina u svakom momentu, mislim da u ovom momentu jedina isplatljivija karta od 570 je 470 koju ces tesko naci. nvidiu smo kupovali u nedostatku amd kartica inace amd i dalje vlada miningom.
Za taj novac mislim da mozes da uzmes 8 kom 570ki, neku plocu za njih, cpu, ram, hdd, neko serversko napajanje 1200-1300w koje ce da vozi to i da sam naklepas ram za rig, ili da ti neko napravi.
U potpunosti se slazem samo serversko napajanje je dosta bucno ako ima prostora da se izoluje ceo rig onda ok...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nisam u uopšte u priči oko rudarenja pa bi hteo da pitam da li se ,,isplati" rudariti sa jednom grafikom?
Naime trenutno ginenem na šugavom polsu po 10 sati svaki dan sem Nedelje i nemam vremena nizašta pa sa mislio da u komp ubacim jednu grafiku da rudari.
Da li se takva kombinacija isplati?
Ne očekujem ja neke velike pare ali ne bih da idem u minus nikako.
Kapiram da treba juriti RX 570 ili 1060? Nešto drugo?
Koja bi bila računica u tako nekoj priči?
Racunaj da ces po trenutnim cenama kopati 30ak evra mesecno i onda od toga oduzmes jedno izmedju 5 i 10 evra struje mesecno. Ovo je ugrubo racunica naravno moze biti koji evro gore ili dole
 
Znači jedna rx 570 bi donela čist profit oko 20evra mesečno? Da li je to 20e u novčićima ili je to 20e na mom računu :) Pitam jer verovatno postoje neke provizije za prodaju novčića.
 
Nazad
Vrh Dno