Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

A dje se moze naci taj kabl po bg ? Da ne cekam 15 dana da mi dostave

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Bilo koje gold od 750w ce voziti 4 karte (1060)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi pomagajte imam rx 570 4gb promijenio bios, ali bacs tek 25, core voltage ne mogu da diram zakljucsn mi. A u setingsu je podeseno da moze corr voltage.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imam Gigabyte z270p-d3 i ubacit je zadnji bios za minig koji gigabyte predlaze e sad po njihovim upustvima kako sta podesiti u biosu jedino kad Disable CSM onda mi nevidi ssd za instalaciju win 10 ovo drugo je sve podesito znaci kad tu opciju Enablujem onda mi sve odradi tj radi.
Da li cu imati kakvih problema sa ovim i ako sam gde zeznuo molim za pomoc.

Hvala
 
^ Isto je i kod mene, nikako da odradim UEFI sistem. Svejedno, instaliraj sa ukljucenim CSM, neces imati problema.

@alczaty
Ne valjaju ti driveri, uglavnom je to problem ako si vec podigao clockove.

@vlado_kovac
Bilo koje kvalitetnije napajanje od 750w ce terati 6 kom 1060.
Pravio sam sistem sa Fujitsu serverskim napajanjem od 800w, 5x1060 i jedna 570ka, sa sve plocom i td.
 
^ Isto je i kod mene, nikako da odradim UEFI sistem. Svejedno, instaliraj sa ukljucenim CSM, neces imati problema.

@alczaty
Ne valjaju ti driveri, uglavnom je to problem ako si vec podigao clockove.

@vlado_kovac
Bilo koje kvalitetnije napajanje ce terati 6 kom 1060.
Pravio sam sistem sa Fujitsu serverskim napajanjem od 800w, 5x1060 i jedna 570ka, sa sve plocom i td.
Driveri su ok, rx580 daje 31

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imam Gigabyte z270p-d3 i ubacit je zadnji bios za minig koji gigabyte predlaze e sad po njihovim upustvima kako sta podesiti u biosu jedino kad Disable CSM onda mi nevidi ssd za instalaciju win 10 ovo drugo je sve podesito znaci kad tu opciju Enablujem onda mi sve odradi tj radi.
Da li cu imati kakvih problema sa ovim i ako sam gde zeznuo molim za pomoc.

Hvala

Nisi nigde još zeznuo :)

Ja namestio sve u biosu po vom upustvu, čak iskljucio i neke periferije koje mi ne trebaju tipa zvucnu i visak SATA konektora.
https://www.gigabyte.com/MicroSite/462/mining.html

SSD mi BIOS nije video.

I lepo namestio instalaciju OS (Win) na flashku sa
https://rufus.akeo.ie/
(samo mora da se namesti partition schema i system type, mislim da na GPT i UEFI).

Metnu flashku, u BIOSu se samo ona videla i sa nje namestio boot,
pokrenulo instalaciju i lepo instaliralo na SSD.


Fazon je što, ako je formatiran SSD onda ga ne vidi UEFI bios, jer sve to ide preko Windows boot managera koji se nalazi na disku, i koje ofc. neka kad je formatiran.
 
80+G 1000W za 5x
80+G 750-850w za 3x

Bilo koje gold od 750w ce voziti 4 karte (1060)

800W Raidmax Cobra RX-800AE Modularno, 80PLUS GOLD
850W Raidmax Cobra RX-850AE-B MODULAR 80PLUS GOLD

Jel bi nešto od ova 2 napajanja bilo dovoljno za 3 GTX 1060?
https://outervision.com/power-supply-calculator - Prema ovom kalkulatoru, kompjuter troši 650W

Ovo bi bile skuplje opcije:
800W Raidmax Vampire RX-800GH Modular, 80PLUS GOLD
750W Corsair RM750x, 80 PLUS® Gold



1000W Raidmax RX-1000AE-B Modular 80PLUS GOLD - Dovoljno za 5 kartica?
 
Jos jedno pitanje imam dva rig-a i u TeamViewer-u prvom rigu vidim sta radi dok drugom kad pristupim samo crno vidim a vidim da radi.
U cemu bi tu moga biti problem?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Los ekstender, ili ti fali dummy hdmi adapter, ili kako se to sad zove :)
 
Poslednja izmena:
Los ekstender, ili ti fali dummy hdmi adapter, ili kako se to sad zove :)
Jel si koristio kad HDMI dummy?
Zna da zabode sistem kad se stavi promeni rezoluciju i izvadi.
Ne znam jel on mora stalno da stoji.
Znam sa kad monitor nakačim ostane rezolucija i posle restart. Mada to zavisi i od ploče do ploče, windows to šta radi sa skaliranjem to ja mislim niko ne zna.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Znači u tome je problem posto mi je bio prikljucen prilikom instalacije na hdmi izlaz.
On radi samo nevidim sliku.
Onda to da uzmem?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Nisam te najbolje skontao. Drugi vidiš crno, a radi?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kad već pominjete HDMI dummy plug, imam jedno pitanje vezano za njega.

Da li postoje neka posebna podešavanja pošto sam probao jedan na hmdi izlazu ploče i nije radio? Posle restrat Team Viewer baca sliku samo u 640x480 tj. kao da nema monitora.
 
A koje su razlike ima li ih, šta je bolje ako grafika ima oba, hdmi ili dvi adapter? Ili je isto
Može li integrisana da se koristi, koji su nedostaci, sigurno ih ima čim svi kupujete adaptere i bakćete se sa njima?
 
Da li ste probali umesto tih dummy adaptera da instalirate vnc server, mislim da on pravi emulaciju monitora.. Ja sam koristio takvu varijantu za steam in house streaming zato sto mu je potrebno da kao ima monitor da bi radilo...
 
Meni rigovi rade preko TViewera bez adaptera. Možda da probate da podesite TV i pristupite mu dok je monitor nakačen, pa onda raskačite kabl. Jedini problem koji imam je sa java-based aplikacijama koje se ne pojavljuju pri pokretanju, tačnije imam blank prozor, s tim što se neki pojave nakon promene rezolucije.
 
Napajanja poručena, još samo jedno pitanje:
Koliko kartica (1060 ili 1050ti) bi mogao da podrži AMD Athlon 64 x2 4000+ na 2,1 GHz?
 
Meni rigovi rade preko TViewera bez adaptera. Možda da probate da podesite TV i pristupite mu dok je monitor nakačen, pa onda raskačite kabl. Jedini problem koji imam je sa java-based aplikacijama koje se ne pojavljuju pri pokretanju, tačnije imam blank prozor, s tim što se neki pojave nakon promene rezolucije.
Nema potrebe za bilo čime....Samo se podesi TV. U pravu si.
 
Napajanja poručena, još samo jedno pitanje:
Koliko kartica (1060 ili 1050ti) bi mogao da podrži AMD Athlon 64 x2 4000+ na 2,1 GHz?
Na koju matičnu ploču ti to planiraš da nakačiš?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Sta treba da se podesi rezolucija ili sta?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Jer kopa neko soil? Planirao sam da pocnem , pa ako neko moze da mi preporuci menjacnice wallet itd

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko primetio uticaj gpu memory error-a na kopanje? Meni jadna karta pravi dosta grešaka ali nema manji broj share-ova u odnosu na one sa 0 grešaka. Nemam ni incorrect ni rejected shares.
 
Jel rajzeri sa sata konektorom mogu da povuku dovoljno struje, ili je bolje uzimati molex?
 
Jel rajzeri sa sata konektorom mogu da povuku dovoljno struje, ili je bolje uzimati molex?

Naravno da mogu. U toj priči nisu problem konektori na rajzeru, već SATA kabl/konektor i broj rajzera na istoj grani. Rekao bih maksimum dva na isti kabl/granu, SATA konektor obavezno sa krimpovanom konekcijom (ako imaš adapter), ne onaj liveni/presovani.
 
Nazad
Vrh Dno