Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Imao sam sve vrste problema dok nisam na win 10 i blokcejn presao. Poslusaj Sleša.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Pitanje drugari... Sve radi na rigu. Sve ok. Desi se da zakuca za par dana pa restart...itd... Zasto ovaj led svetli... Drugo s leva,ostali ne svetle... Sorry na glupom pitanju...svima....
3246d41ce607f690743565fad54776af.jpg


Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Stavio 10ku.
Medjutik iz kutije izvadjene sapphire 580 pulse 4gb i xfx 580 gts 4gb (ova prebacena na oc bios) i bacaju tako 16,8 mh/s? Na 1366 core i 1750 memorija.
Kad dignem memoriju na 1850 puca drajver. Na obe elpida memorija.
Sta raditi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje drugari... Sve radi na rigu. Sve ok. Desi se da zakuca za par dana pa restart...itd... Zasto ovaj led svetli... Drugo s leva,ostali ne svetle... Sorry na glupom pitanju...svima....
3246d41ce607f690743565fad54776af.jpg


Sent from my TA-1053 using Tapatalk
Jel to ekstender svetli ili graficka?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Stavio 10ku.
Medjutik iz kutije izvadjene sapphire 580 pulse 4gb i xfx 580 gts 4gb (ova prebacena na oc bios) i bacaju tako 16,8 mh/s? Na 1366 core i 1750 memorija.
Kad dignem memoriju na 1850 puca drajver. Na obe elpida memorija.
Sta raditi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

A da uradis mod biosa? 1500 strepove


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
A da uradis mod biosa? 1500 strepove


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Sa 1500 prekopiram na vise do 2000?
I jos jedno glupo pitanje. Jel normalno da se ventovi ne vrte na tek instaliran svjez win i drajver. Doduse temp do 35-40C na ovoj sto ide slika sa nje i na drugoj 26C. Kad preko ab podesim vent preko 30% onda krenu da vrte.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sa 1500 prekopiram na vise do 2000?
I jos jedno glupo pitanje. Jel normalno da se ventovi ne vrte na tek instaliran svjez win i drajver. Doduse temp do 35-40C na ovoj sto ide slika sa nje i na drugoj 26C. Kad preko ab podesim vent preko 30% onda krenu da vrte.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pocece na 50tak C sa se pale

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Modova stepove na obe. Stavim u ab core 1100 mem 2000 i -100mV. Cim pustim claymore zaledi.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jesi stavio blockchain driver za grafe ?
 
Brate uzmi iscitaj dobro o modovanju ako nisi u toku, inace velike su sanske da betoniras kartu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Pitanje drugari... Sve radi na rigu. Sve ok. Desi se da zakuca za par dana pa restart...itd... Zasto ovaj led svetli... Drugo s leva,ostali ne svetle... Sorry na glupom pitanju...svima....
3246d41ce607f690743565fad54776af.jpg


Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Pa ako se desi da zakuca na par dana nikako ne radi sve kako treba i ok. :D
 
Onda jedino on radi :d Salim se
 
Rade svi[emoji41] al ovaj svetli....

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Koklo sam primetio imas tri razlicite verzije rajzera:d
 
Poslednja izmena:
Na xfx 580 4gb izvukoh jedva nekako 26,5 mh/s.
Izmjenjao strapove ali samo one od 2:1500 pa na vise. Jel treba i one 1:1500 pa na vise?
Core ide na 1200 uz -50mV, ali memorija nece preko 1850, na 1875 puca.
Jel ok rezultat i moze li to jos bolje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
prebacio sam se na solo eth, sa eth+dcr, ali nisam primetio poboljsanje u brzini.. jel to normalno? potrosnja je spala sa ~125w na ~96w( citam iz AB, znam da je realno veca), takodje su i temperature primetno pale.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Prebacio sam na drugi bios i dobijam 26,5 MH/s ( probao sam i 5 biosa sa neta koji su za hynix memorije i na svim dobijem 19Mh/s i manje), sa ovim default biosom je 26,5MH/s i po gpu-z trosi oko 85W sto verovatno nije ni tacno. Na onim sto sam skidao kopa 19 MH/s a trosi preko 100w. Da li neko ima neki dobar bios za XFX rx580 8gb(hynix memorija)?
Sad jedino da se bacim da sam proucim sta da menjam u biosu da bih dobio bolje rezultate.
 
Zamolio bih za pomoc,

imam 5kom Sapphire RX 580 Nitro+ sa Hynix memorijom , modovani biosi vec unapred pre nego sto sam ih uzeo.
bacaju oko 27-28, sto mislim da nije optimum.
Jesam novajlija, nisam totalni ali sam planirao da idem na Nvidiu, imao sam jednu 1070 i na njoj sam sve bez problema brzo izucio i podesio,
ali zbog nestasice sam je prodao i domogao se ovih pet safira.
Skapirao sam da Afterburner ne radi, pa sam se patio sa Wattmanom, pa sam sada skontao Sapphire Trixx, htedoh sad njega da instaliram
ali negde sam procitao da ne treba nista i da je dovoljno samo u Clayu da se podesi.

Da li bi neko mogao da mi skrati muke i da mi podesavanja za Clay, ili neki savet gde da trazim optimum,
posto mi vec par noci ventovi-turbine vrte u susednoj sobi na 70+ % , izbacice zena i mene i rig kroz prozor :d
HVALA
 
Zamolio bih za pomoc,

imam 5kom Sapphire RX 580 Nitro+ sa Hynix memorijom , modovani biosi vec unapred pre nego sto sam ih uzeo.
bacaju oko 27-28, sto mislim da nije optimum.
Jesam novajlija, nisam totalni ali sam planirao da idem na Nvidiu, imao sam jednu 1070 i na njoj sam sve bez problema brzo izucio i podesio,
ali zbog nestasice sam je prodao i domogao se ovih pet safira.
Skapirao sam da Afterburner ne radi, pa sam se patio sa Wattmanom, pa sam sada skontao Sapphire Trixx, htedoh sad njega da instaliram
ali negde sam procitao da ne treba nista i da je dovoljno samo u Clayu da se podesi.

Da li bi neko mogao da mi skrati muke i da mi podesavanja za Clay, ili neki savet gde da trazim optimum,
posto mi vec par noci ventovi-turbine vrte u susednoj sobi na 70+ % , izbacice zena i mene i rig kroz prozor :d
HVALA
Skini msi after meni radi super :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da tebi i ovdje odgovorim mozda i nekome drugom pomogne; blokcejn drajveri rijesavaju problem nultih vrednosti u msi afterburneru. Tacnije oni iz 23.8 prosle godine. Posle instalacije istih samo pixel patcher.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na TB250 ploci ne radi afterburner, ako je na ploci najnoviji bios, pa tako da moze biti i do toga ako kolega koristi tu plocu ...
 
sta moze na win 10 da blokira restart,samo se pogase svetla,smire kuleri na kartama sve sem kulera na cpu,i nece da boot opet,
na shutdown iz windowsa il na dugme se normalno ugasi,na dugme se pali,da sastavi restart nece
 
Koja su iskustva sa serversikm napajanjima da li bi ovakvo jedno od 1200w moglo da gura 6 SAPPHIRE Radeon RX 570 4GB PULSE?
 
Nazad
Vrh Dno