Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Meni 5 rx580 oko 690 iz uticnice. A otici ce, nadamo see ! :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da skoči diff još 5 puta, i dalje će biti isplativo, tako da opušteno.
 
Moze li u ab da podesim da mi sam spusta temp do odredjene granice preko fan ? I koja je to optimanlna temp otprilike ?
Trenutno fan na 17% temp 50

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Hteo bih da pored ovih "ozbiljnih" rigova za ETH napravim i jedan budget rig za ETN iz hobija.

Stavio bih 4 starije kartice pa me interesuje kako najlakše da saznam koje ne-mining ploče sigurno mogu da vide 4 kartice?
Ideja je prođem što jeftinije pa bih verovatno uzeo polovnu ploču, CPU i RAM i imam neki HDD koji mi stoji u ormanu. :)
 
Stize mi rig sledece nedelje i posto planiram odma da prodajem zec cim iskopam (dok se ne isplati rig), gde je pametnije drzati, na menjacnici ili walletu radi brzeg procesa prodaje?
 
Stize mi rig sledece nedelje i posto planiram odma da prodajem zec cim iskopam (dok se ne isplati rig), gde je pametnije drzati, na menjacnici ili walletu radi brzeg procesa prodaje?
Kako su meni savetovali u slučaju da se odma prodaje, bolje je kopati direktno na menjačnicu. Ja kopam ETH i za sada čuvam na wallet.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ako uspes negde da verifikujes nalog na nekoj menjacnici, javi ;)

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Zna li neko kakva ne procesura za graficke kupljene u njemackoj za garanciju ? Tamo valjda ima 2 god, nego neka internacionalna, nesto ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
3 godine ostvsrujes je kod proizvodjaca. Kakva internacionalna?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Bilo gdje da je kupim imam garanciju ? A kako npr sad da ostvarim u srb a karta kupljena u njemackoj ? Gdje idem, sta kako u slucaju za ne daj boze

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa kapiram da ako uzmes Asusovu onda ides Asusu. Iskreno nemam iskustvo sa tskvom
Varijantom i ne bih je preporucio; osim sko ne dobijes potvrdu nekog kolege sa foruma da ta kombinacija sljaka bez problema.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
E pa to me interesuje, ko ima kakva iskustva s tim.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
mislim da to moze za ves masine samo,mene je sapphire od... rekli vrati tamo gde si kupio,
a nemcima nije glupo da ti prodaju grafiku bez garancije,a mozes i sa godinom garancije da kupis,i sa 2,3 il cak 4 godine al to kosta extra
 
Bilo gdje da je kupim imam garanciju ? A kako npr sad da ostvarim u srb a karta kupljena u njemackoj ? Gdje idem, sta kako u slucaju za ne daj boze

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Nosis kartu tamo gde je kupljena, nikakve internacionalne garancije ne postoje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pitanje za ETH...
do sad mi kopanje islo na poloniex,ali poceli su da kenjaju nesto,kako da resim da mi ETH bude na hard wallet-u?
 
i da li ste imali situaciju da nekome posaljete ETH a da on ne stigne na odrediste? u historiju stoji da je sve ok ali primaoc nema nista o toj transakciji?
 
Pa skineš na primer Exodus desktop wallet ili neki od digitalnih walleta i koristiš tu adresu za ETH koju u njemu dobiješ da na nju kopaš umesto na poloniex adresu. Pogledaj o transakciji eth ovde kako je prošla i gde je trenutno
https://etherscan.io/, gore u pretrazi desno
 
Pitanje za ETH...
do sad mi kopanje islo na poloniex,ali poceli su da kenjaju nesto,kako da resim da mi ETH bude na hard wallet-u?

Za početak kupiš hardwerski wallet Ledger Nano S ili Trezor, mislim da je oko 120-150e.
Mada je najjednostavnije da koristiš online myethwallet al se postavlja pitanje sigurnosti, ja ga koristim u krajnjoj nuždi pošto klasičan eth desktop wallet više neradi nego što radi odnosno jako se sporo sinhronizuje.
 
Neznam kako se tačno rukuje hardwerskim wallet-om pošto i sam planiram da kupim al verujem da nije nešto komplikovano.
 
Mada je najjednostavnije da koristiš online myethwallet al se postavlja pitanje sigurnosti, ja ga koristim u krajnjoj nuždi pošto klasičan eth desktop wallet više neradi nego što radi odnosno jako se sporo sinhronizuje.

Zasto je sigurnost upitna kod MEW? Pitam jer planiram sa njim da radim


Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Evo slučaj mog poznanika, inflitrirao mu se na desktop komp key-loger (iako je imao AV instaliran) i počistio mu sve što je imao (par stotina komada), koristitie ga uz krajnji oprez odnosno sa kompjutera gde ništa neradite na netu odnosno koji će samo za to da služi....
 
Dakle MyEthWallet nema problem sa sigurnošću, već računar sa kog mu se pristupa...
 
Pozdrav ljudi. Hajde i ja da se prilkjucim temi. Rerlativno sam nov u celoj prici. Imam situaciju da je masinu relativno lepo radila nekih 8h otprilike i zakucala (ne znam sta se desilo, bio sam na poslu). Dosao sam kuci, restartovao i sada mi sistem ne vidi ni jednu karticu. Pokusao sam da raskacim sve, povezem ponovo, isto... U pitanju je WIN10 x64, Z270P-D3 ploca, 6x RX580 Nitro+ 8GB sa Hynix memorijom. Da li je neko imao slicna iskustva?
 
^ Uslikaj Device Manager.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dešava se, obriši grafičke drivere sa DDU programčićem i opet ih stavi.
 
Nista cudno nema. Nema "Uknown devices", nema uzvicnika nigde, nista sto bi slutilo na neki problem. A vidi samo integrusu...

EDIT: Raskacio sam sve kartice, prikacio jednu u x16 slot preko risera, prepoznao je. Nakacim jos dve na x1 slot, prepoznaje ih, cim pokusam da nakacim cetvrtu karticu ubije se i ne baca sliku na monitor. Bios na ploci updateovan na poslednji F8b.
 
Poslednja izmena:
Jesi li podesio u biosu sve na pxiex gen 2 i ostalo šta si našao na netu da treba, nešto kao 4g decode itd?
 
Bilo je podeseno, No izgleda je bio problem u verziji biosa. Nasao sam na netu mining verziju za moju plocu C1.F6a i sistem je prepoznao svih 6 kartica. Idem da podesim sve pa javljam rezultate.
 
Nazad
Vrh Dno