Šta je novo?

Rudarenje i Firewall

Morrison

Poštovan
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poruke
8
Poena
51
Što ako želite rudariti na mjestu gdje su portovi ograničeni firewallom, ima li načina da se Firewall zaobiđe.

Naime, zatvoreni su svi portovi osim nekih standardnih. To znači da postoje 2 mogucnosti:

1. Da zatražim od admina da otvori odgovarajući port ili nekoliko portova.
2. Da nađem način kako zaobići firewall (VPN ili neko drugo rješenje, ako je izvedivo).

Prva varijanta bi bila jednostavnija ukoliko se rudari preko jednog ili 2-3 standardna porta. Ali ne znam da li je tome tako ili se radi preko gomile različitih portova pa ne mogu tražiti od admina da oslobodi sve redom portove.

Da li postoje neki standardni portovi za rudarenje i koji su to?
 
Obicno se brane portovi u dolazu sa wan, a ne u odlazu iz lan. Ako je situacija da je i u odlazu dozvoljen samo odredjen broj portova, mozes na neki od racunara da stavis proxy za majning, i da se lokalni racunari kace na njega, a on drzi konekciju sa pool-om preko jednog jedinog porta.
 
Darko, to i mene interesuje. Davno sam to pokusavao, ali nisam uspeo. Moze li malo opsirniji info oko proxy servera za mining. Hvala...
 
Ideja je da se kopa sa gomilom xeon procesora iza proxy servera. Digao sam ruke onda, ali mozda probam ponovo da namestim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno