Šta je novo?

Roon

Bogda

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
2,235
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 + Noctua NH-D15
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plux Max
RAM
2 x Kingstom KHX3200C 8GB DDR4
GPU
GeForce RTX 3080 Founders Edition
Storage
Samsung SSD 980 Pro 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung HD103SJ
PSU
ROG-STRIX-850G
Kućište
Fractal Design Meshify C
Monitor
AOC Agon AG322QWS4R4
Miš & tastatura
Logitech G502 + Corsair Gaming K70 LUX Keyboard
Laptop
hp EliteBook 850 G6
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pošto sam od skora počeo da koristim Roon 2.0 otvaram temu za razmenu iskustava o ovom preskupom ali zaista odličnom softveru.
Kupljen tokom Black Friday akcije za 2$/3 meseca na preporuku korisnika Ainur-a.
Prva iskustva su zadovoljavajuća, lepo radi povezivanje PC laptopa sa podržanim uređajima. Kod mene je za sada to samo Naim Mu-so Qb prve generacije. Sama kontrola muzike preko Tidal-a Connecta je preglednija od Naim aplikacije, mada opet mislim da ne vredi para koje traže.
Roon 2.0 ne radi na antičkom kućnom Windows 7 htpc računaru. Nisam siguran da li je zbog verzije Windows-a (verovatnije), li zbog procesora Core 2 Quad Q9650 (manje verovatno).
 
Ja posle eto dosta nezgodnih desavanja na poslu i da kazemo neke vrste unapredjenja, opet istrazujem Audio/video sfere.
Roon mi deluje mega dobar ako stvarno radi kao centralni Hub za Local/online pesme, pandan Jagoda playeru sa Linuxa.

 
Ja nemam mnogo lokalnih fajlova, prestao sam da skupljam kad sam prešao na TIDAL. Ono što me je za ovih 2 meseca stvarno oduševilo je multi-room na raznorodnim uređajima. Mnogo je dobra fora kad se ujutru spremaš za posao, pređeš iz spavaće u trpezariju ili dnevnu sobu a svuda svira ista muzika.
Za nekoga ko neće da se zarobi u naprimer Sonos ekosistem je super stvar.
 
I ja ga isto koristim za streaming tidal i lokalne muzike na raznim uredjajima i utisci su pozitivni pogotovo sto omogucava dodatno konfigurisanje transporta (a i display istog) i outputa. Za sad jedina mozda negativna stvar je cena na mesecnom nivou koja ce vecinu odbiti od koriscenja ovog servisa.
 
Meni je prosto bezveze da plaćam gotovo duplo za Roon nego što plaćam za Tidal pretplatu. Ovih dana mi ističe Roon pretplata od Black Friday-a tako da ću na pauzu do sledećeg novembra.
 
Ove godine izgleda da za Black Friday nema onaj deal Roon za par dolara na 3 meseca? Kada li su to objavljivali ranijih godina?
 
Videh i ja, nije bilo sve do petka.
Uzeo sam, sad samo da budem siguran da otkažem pre isteka promo perioda. Mada realno, nisam ga mnogo koristio prošle godine.
U međuvremenu sam utvrdio Airplay multi-room zadovoljava osnovne potrebe. Ponekad ima problema sa povezivanjem na Naim Muso Qb. Sad će biti prilika da se uporedi sa Roon-om.
 
Nazad
Vrh Dno