Šta je novo?

Roming mts

dalek

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2002
Poruke
472
Poena
630
Prilicno mi je neobicno i cudno da iako mi je provereno aktivan roming na postpejd kartici mts nemam mogucnost da ga koristim u nekim stranim mrezama. Recimo u Makedoniji radi sve a u Grckoj ne (radi se o istom danu). Zakljucio sam da je do telefona jer kad prebacim u drugi tel radi normalno. Sta je to sto moze da zbog odredjenog telefona uzrokuje nemogucnost prijavljivanja na mrezu?

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
Frekvencije?
 
Network type i network operators bi trebalo biti postavljeno na auto... Ako je tako nema razloga da neradi...
 
jeste tako, sve je postavljeno kako treba, ali ne dozvoljava se registracija ni na jednu, mrezu. U makedoniji uvek radi, u grckoj ne a takodje u belgiji i italiji ne radi. Ponekad hoce da prodje registracija ako sim prvo ubacim u drugi telefon pa onda vratim svoj.

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
Probaj rucno da pretrazis i odaberes mrezu i posle prebaci na automatski
 
Probano sve to, pali gasi, rucno izbor mreze, ne pomaze.

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
Mozda je imei na crnoj listi ( ako je telefon bio kraden) jedino mi to jos pada na pamet... (u nekim zemljama rade to kada se prijavi da je tel ukraden)
 
kupio sam ga u radnji u balkanskoj ulici, cini mi se da je bio sa tim mreze, ali sad ne znam posto sam mu menjao softver.

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
Intetesantno, sad sam probao sa drugom pripejd karticom i telfon se normlno prijavljuje na mrezu. iatovremeno se i moja kartica prijavljuje u drugom telfonu. kad je ubacim u ovaj svoj nece i dalje. sa vipom nisam nikada imao probleme...

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
Onda je do kartice.
 
da ali radi normalno u drugom telefonu

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
Ili fon ali pre kartica. Nije cudno da ne radi u jednom a ne u drugom fonu ako se pokvari.
 
I meni je često s5 pravio problem prilikom ulaska u Austriju, pa sam morao da ga prebacim na 3G only da bi ušao u roaming, koliko sam primetio problem mu je bio što se povezivao na 2G mrežu i iz nekog razloga nije hteo u roaming.
 
Jel to bila kartica mts?
Kod mene nema opcija samo 3G, ima 2G, 3G i LTE. Naprednija mreza podrazumeva i pristup preko onih nizih ako ima potrebe.

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
mts kartica. par puta mi je pravila problem i prilikom ulaska u mtel bih
 
Definitivno imaju problem u sistemu.
A kako bahato i uz to banalno odgovaraju korisniku,mogu ovde da vam prenesem:
Na moju konstataciju da nemam roming, a sve to sam najprostije opisao kroz nekoliko tacaka takstivno, tako da i ***** moze da shvati, moleci ih da mi ne daju neke banalne savete, oni odgovaraju

"Poštovani Dejane,

Hvala što koristite [email protected], kojim želimo da svim korisnicima omogućimo direktne odgovore na sva pitanja u vezi sa našim uslugama.

Roaming usluga je omogućena na Vašem broju i  prijavljeni ste na mrežu u inostranstvu.

Ako se problem ponovo javi potrebno je da isključite a zatim uključite aparat i izvršite ručni odabir mreže. Potrebno je da izvršite nekoliko uzastopnih pokušaja u kratikim razmacima."


Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
ne, samsung ace 3 lte

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
moleci ih da mi ne daju neke banalne savete, oni odgovaraju


"Ako se problem ponovo javi potrebno je da isključite a zatim uključite aparat i izvršite ručni odabir mreže. Potrebno je da izvršite nekoliko uzastopnih pokušaja u kratikim razmacima."

Ahahaha umirem, samo fali jos Milan Tarot i mazanje pastete po sebi :D
 
Mozda treba u noci punog meseca da se registrujem, paljenjem i gasenjem vise puta uz mantru "prijavi se, prijavi se"
 
Napisi da nisi zadovoljan odgovorom i da eskaliraju slucaj.
Mozda je ipak lakse o svom trosku zameniti SIM ako mislis da je do nekompatibilnosti kartice I telefona
 
Ma zamenicu uskoro telefon, neki problem jeste na relaciji telefon kartica, ali zamena kartice ne pomaze, isto se desavalo kad sam imao staru karticu pre ove 4G.

Ne shvatljivo mi je da ne kontaktiraju svoju partnersku mrezu i da onda oni provere sta je problem, tako se ljudi uce i usavrasavaju. Ma njih ne zanima, odrade minimalno sto moraju, i tako od danas do sutra.

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk
 
Ma zamenicu uskoro telefon, neki problem jeste na relaciji telefon kartica, ali zamena kartice ne pomaze, isto se desavalo kad sam imao staru karticu pre ove 4G.
Kartica u telefonu ili radi ili ne radi. Po onome što si napisao, jedini problem (ili "nekompatibilnost") je u samom mts-u i mtel-u.
 
Ovo za karticu nisi u pravu. Moze ponekad da radi, ponekad ne.
 
Ja imam problem sa rumunskim mrežama i mts pripejdom. Ne znam da li je normalno da ne mogu da se nakačim na sve mereže, da li imaju partnerstvo ili kako to već ide...
Uglavnom idem biciklom, a na primarnoj 063 mi je oduvek onemogućen roaming pa gledam ovo da osposobim za svaki slučaj da mogu da komuniciram ako se desi neki problem.
Ima tri mreže, Vodafone, Orange i Cosmote (koji ima i drugi naziv Telekom RO). Na Vodafone ne mogu da se nakačim (no access) ni sa jednim telefonom, pretpostavljam da je normalno, verovatno kao što i ne mogu sa mts karticom da se nakačim na vip, telenor...
Na Cosmote (Telekom RO) mogu iz oba telefona. A na Orange mogu da se nakačim sa N95 dok sa Core 8262 ne mogu. Znate li šta može biti razlog? Ne vugli mi se i N95 kao backup kad Samsung već podržava dual sim.
 
Poslednja izmena:
Bands? Mada ne bih rekao da Samsung ima problema u Evropi bilo gde sa time.
 
Pa ne znam, nije da mi izbacuje "no access" kao za Vodafone nego samo vrti "registering on Orange" i vrti i vrti... Nekad i na N95 zeza ali nakačio sam se.
U principu mi je dovoljna i ona jedna mreža samo da mogu da pozovem ili pošaljem poruku. Nego me zanima zašto neće. Pitaću ove u mts-u mada ne očekujem neki smislen odgovor
 
Ako vidi mrezu, a nece da se nakaci, onda nije do bandova.
 
Da li postoji mogucnost da me neko pozove iz USA? Postpejd sam korisnik, mts. Da li ce meni nesto biti naplaceno?
 
Nazad
Vrh Dno