Šta je novo?

Robot finger

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Pozdrav svima. Imam jedan "specifican" zahtev, pa vas molim da procitate do kraja kako bi razumeli sta mi treba i sta pitam. Naime, imam stari tip ves masine, koja nema opciju za odlozeni start. Posto placam visoke racune za struju, hteo bih da je nekako "opametim" i omogucim tu opciju. Dakle hocu da mi se masina pokrece posle ponoci, kada je jeftina struja. Da ne objasnjavam sada zasto je sam ne aktiviram posle ponoci. Neka bude da postoje odredjeni razlozi za to.

Opcija obicnih strujnih tajmera, ne moze da obavi posao, jer kada bi se masina unapred isprogramirala i stavila na tajmer, tajmer bi samo pustio struju, ali opet neko mora fizicki da pritisne start dugme da bi krenula sa radom. Dakle ta opcija nije upotrebljiva.

Listajuci Aliexpress, naisao sam na ovo. Otprilike to tacno ono sto meni treba.

Medjutim... Koliko sam razumeo iz opisa ovo cudo radi preko nekog hub-a za smart house, koji meni ne treba, jer mi treba samo opcija da se u odredjeno vreme aktivira i pritisne dugme. Moje pitanje je da li je neko ovo koristio? Da li radi samo preko bt-a ili i preko wifi-a? I ono najvaznije za mene, da li moze nekako da se namesti da radi bez tog hub-a, vec da komunicira direktno sa telefonom? U sustini meni nije bitno ni da komunicira sa telefonom. Moze i neka obicna mehanika. Bilo koje resenje koje bi omogucilo da se u odredjeno vreme aktivira i izvrsi taj pritisak dugmeta.

Dakle ako imate neki drugi predlog, bilo sta sto bi odradilo ovaj posao, slobodno predlozite. E da, neko mi je ranije predlagao da se rastura masina, pa postavljau neki releji i slicno. To mi nije opcija jer sam to ne umem, a elektricara koga znam sam pitao i on nije znao nista o tome.

E da, jos me zanima ako je neko ovako nesto koristio, koliko je to jako? Da li to moze da "savlada" ono klasicno mehanicko dugme na masini? Gorenje masina.
 

Prilozi

  • 1712392746052.png
    1712392746052.png
    104 KB · Pregleda: 12
Šta se dešava u slučaju nestanka i dolaska struje?
Npr. startuješ, isključiš remote, u zadato vreme se uključi remote?
 
Startuješ mašinu. Isključiš joj struju (preko smart utičnice). Posle kad dođe struja (kad uključiš preko smart utičnice) da li će nastaviti program?
 
Ne radi preko wifi-a, radi samo preko BT-a. Treba ti hub ukoliko nisi blizu tog bota, ako jesi, možeš u aplikaciji da napraviš schedule da se pritisne dugme kad ti hoćeš. Ali moraš da budeš na 5-6m od bota. Ja koristim switchbot, ali verujem da ovo ima i u tuya aplikaciji da se podesi.
Dovoljno je jak da pritisne dugme, ja koristim istu stvar(ne od ovog proizvođača doduše) i radi posao
 
E odlično. Hvala. Gledam sad ova kineska rešenja i naletim na ovo. Dvosmisleno su napisali. Ne znam da li ne može unlimited schedules ili ne može uopšte schedule bez hub-a...
IMG_2614.jpeg

I ne razumem ako mora taj hub jel to bt hub? Àko jeste a izgleda da jeste onda opet moraš biti u blizini haba.


Startuješ mašinu. Isključiš joj struju (preko smart utičnice). Posle kad dođe struja (kad uključiš preko smart utičnice) da li će nastaviti program?
Aha kapiram. Ne može ni tako. Ostane na nekoj pauzi. Opet moraš da stisneš dugme.
 
Ovo je nešto što bih ja želeo da imam već decenijama - programabilan levitirajući uredjaj :)
 
E odlično. Hvala. Gledam sad ova kineska rešenja i naletim na ovo. Dvosmisleno su napisali. Ne znam da li ne može unlimited schedules ili ne može uopšte schedule bez hub-a...
Pogledajte prilog 437174

I ne razumem ako mora taj hub jel to bt hub? Àko jeste a izgleda da jeste onda opet moraš biti u blizini haba.
Hub je bt ali zapamti tvoj schedule u svojoj memoriji, tako da ne moraš da budeš u blizini.

Switchbot ima schedule bez huba, baci pogled na to ako ti je to opcija
 
Nazad
Vrh Dno