Šta je novo?

rezac stane na 24% rezanja dvd-a

bangie

Slavan
Učlanjen(a)
07.10.2006
Poruke
137
Poena
319
Imam dvd-rw Nec 3540,star nedelju dana. Cd-e reze normalno ali dvd-e nece. Naime stane na 24% (pre toga mu ona gornja linija, bafer ,spadne na nulu) i prijavi gresku. Napominjem da sam sa njim narezao vec nekoliko dvd-a,ali od juce je poceo da zeza i vec sam upropastio 3 dvd-a. Sta li moze biti uzrok ovome? Inace koristim verbatimove dvd-e a rezem na brzini 8x.
 
Probaj DVD diskove raznih proizvodjaca, rezi na najmanjoj brzini, ako nijedan nece da reze onda je otisao laser ako neki nareze onda koristi samo te DVD diskove. Uspesnost rezanja zavisi od kvaliteta kako uredjaja tako i media na koje rezes.
 
Nemoj trositi medije.Radi SIMULACIJU rezanja iz par programa.
Ako i tada brlja,nosi ga u servis.
 
mozda imas bad sector na hardu, obavezno proveri...
 
Probaj i drugu verziju programa za rezanje. Meni je rezac brljavio pri ispisivanju lead-out dela kad sam instalirao noviju verziju programa...
 
mozda si ga ti kupio pre nedelju dana , ali taj rezac je star dobrih godinu ipo ( isto ko "novi" automobili koji su stajali na parkingu dilera 3-4 godine)
 
Meni se desavalo kada napunim komp raznim programima i kada opteretim ram memoriju ono buffer zeza ali kada mi je memorija dobra onda reze kao sat...pozz.
 
Ovaj meni se nesto slicno desavalo kod drugara na jednoj starijoj masini (tualatin + i815p) i win98...
 
Imam dvd-rw Nec 3540,star nedelju dana. Cd-e reze normalno ali dvd-e nece. Naime stane na 24% (pre toga mu ona gornja linija, bafer ,spadne na nulu) i prijavi gresku. Napominjem da sam sa njim narezao vec nekoliko dvd-a,ali od juce je poceo da zeza i vec sam upropastio 3 dvd-a. Sta li moze biti uzrok ovome? Inace koristim verbatimove dvd-e a rezem na brzini 8x.

Probaj drugi program za rezanje,npr. nero..... ja sam imao slicnih problema sa Nec 4550 dok nisam promenio Nero na noviju verziju.:wave:
 
Poslednja izmena:
Meni se desilo sa istim modelom da sam na primer bez problema rezao +, ali - nikako! probaj oba...mozda pomogne!
 
Imam dvd-rw Nec 3540,star nedelju dana. Cd-e reze normalno ali dvd-e nece. Naime stane na 24% (pre toga mu ona gornja linija, bafer ,spadne na nulu) i prijavi gresku. Napominjem da sam sa njim narezao vec nekoliko dvd-a,ali od juce je poceo da zeza i vec sam upropastio 3 dvd-a. Sta li moze biti uzrok ovome? Inace koristim verbatimove dvd-e a rezem na brzini 8x.


Probaj ga kod nekog ortaka na masini, ako ni tamo ne radi, vracaj ga nazad
 
Proveri HDD da li ima bad sectora i sl.Ja imam isti rezac, star sad vec vise od godinu dana i dok nisam skontao da je HDD poceo da brljavi, zeznuo sam jedno 4 DVD-a.Naravno, poslusaj i sve ostale savete pa ces na kraju videti do cega je :).
 
Imam dvd-rw Nec 3540,star nedelju dana. Cd-e reze normalno ali dvd-e nece. ...

Preflesuj ga poslednjim firmwerom. Za pocetak oficijelnim
Ako se cudno ponasanje nastavi, probaj ga na drugom racunaru. Ako i tamo zeza - pravac radnja i reklamacija.
 
Provjeri "Transfer Mode". Ako je PIO promijeni ga u DMA.
 
Nazad
Vrh Dno