Šta je novo?

restartuje mi se windows xp p.

photo

Slavan
Učlanjen(a)
08.01.2005
Poruke
106
Poena
320
Kupio sam nov racunar:

cpu: xp 4200 x2
mbo: ga 555-s3
hd: seagate 160 serialata/ncq
gpu: 7600gt gainward
ddr2: transcend jetram 2gb 667


Nemam instaliran ni jedan program,niti igru.
Za sad sam samo surfovao ali komp. se restartuje iz cista mira.
Ukupno radi jedno 5 sati a retartovao se 6 puta.
Kasperski ne prijavljuje ni jedan virus.
Skinuo sam program za testiranje seagate diskova,prijavljuje da je sve ok.
Dobio sam instaliran xp pa sam po navici(imam toshibin lap top sa xp)
otisao na windows update i krenuo da skidam patcheve ali sam prekinuo u pola posla.
Da li se restartuje zbog toga?
 
Da nije napajanje slabo?
Posto ti nista nije instalirano,udri reinstalaciju ponovo,ako te ne mrzi pa vidi sta se desava.
 
jel konfa pod garancijim? ako jeste nosi u servis da ne bude posle da si radio na svoju ruku ili "pitaj onda one pametnjakovice sa bencha":)

imam nekoliko ideja ali da ne cackamo dok ne odgovoris naprvo pitanje...

pozdrav
 
Konacno jedan normalan odgovor.

U pitanju je nov racunar, a tu je i garancija, tako da pusti nekog drugog da razmislja zasto se restartuje :)
 
Kad reinstaliras Windows (ili ti reinstaliraju) nabaci i legalan antivirus. Predlazem ti F-Secure Internet security 2007. To je kompletno resenje za zastitu racunara po veoma povoljnoj ceni (do 1500 dinara za 1 licencu). Da se razumemo ovo nije reklama i ja ne prodajem ovaj program. Samo ga koristim kroz razne verzije (2005,2006 i 2007) vec 3 godine.
 
jel konfa pod garancijim? ako jeste nosi u servis da ne bude posle da si radio na svoju ruku ili "pitaj onda one pametnjakovice sa bencha":)

imam nekoliko ideja ali da ne cackamo dok ne odgovoris naprvo pitanje...

pozdrav

Jeste pod garancijom juce sam je pazario.Ali posto je vikend sacekacu do ponedeljka.
Drug mi radi u firmi pa sam preko njega kupio,i on mi je rekao da preinstaliram pa da vidim sta se desava,ako bude i dalje pravilo problema nosim kod njega u pon.
Ali ako imas nekih ideja....
Zasad i dalje restartuje na 1h. iz cista mira a sve komponente nove...

PS. tek cu sutra instalirati xp.
 
Probaj da uradis disable NCQ imas ovde na forumu uputstvo, moguce da je to problem pa da se ne cimas sa kompom... nista te ne kosta ;)
 
slican problem

Komp star 4 meseca, do sada radio perfektno, nije OC-ovan. Konfiguracija: intel D 3.0, grafika nvidia7950 asus, 2gb ram,wd320 hdd, codegen 400w psu, 2x12" cooler, ploca asus p5ld5 (mislim). WinXP sp2. Jutros poceo da se restartuje dok sam bio na netu i instalirao neki plug-in za operu. Nakon par restarta izmerim temperatutru i voltazu u speedfanu sve ok. 37 cpu 38 ploca, voltaza ok... opet se restaruje, podignem sistem sa vistom, nakon par minuta isto restart. otvorim kuciste pipnem elemente... sve ok, samo mi graficka izgleda malo pretopla, vruca ali moze da se drzi ruka na njoj. Nisam ovo ranije primecivao ali nisam ni "pipao". Ponovo se vratim u xp... cuti on, cutim ja, nista se ne desava... upalim stalkera (igricu) da vidim kako se ponasa grafika... radi normalno, ventilator malo ubrzao, vruca ali ok. (ne znam koliko sme da bude vruca??) ne restartuje se. Ugasim stalkera, upalim operu da vidim na netu jel ima neki slican slucaj... restaruje se, aargh!:wall:
Jel ima neko predstavu sta bi moglo da bude?? redovno cistim prasinu, voltaza i temperature izgledaju ok....
 
pogresan forum

izgleda da sam pogresio forum, ovu temu sam nasao pretragom pa sam se samo nadovezao. Jel mogu admini da me prebace u odgovarajuci ili da ponovo postujem isto?
ps.temperatura graficke mi je na 45-46 kada radi testove, a evo sada je 50 kada je "idle"???
I evo radi bez restarta vec nekih 40min.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno