Šta je novo?

resize particije

malistev

Cenjen
Učlanjen(a)
03.04.2012
Poruke
194
Poena
180
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Na kupljenom kompu je Win 10 preinstaliran na ceo hard od 500GB, pa bih ja to da promenim i napravim jednu particiju za storage i jos da ostavim mesta da kasnije instaliram neki linux. E sad, odradio sam defragmentaciju/optimizaciju i pokazuje mi neke unmovable fajlove nasred diska (ovo sivom bojom), sto mi ne odgovara posto hocu da smanjim sistemsku particiju na manje od pola harda:

GVZvwAF.png

Kakvi su to fahjlovi i hoce li biti problema ako pokusam sa live diska Gpartedom da uradim resize?
 
Meni se bolje pokazao Easeus Partition Master Free, direktno iz samog Windows-a. Sa njim sam uspeo ono što nisam ni sa Gparted mi sa Acronis Disk Director, da povećam veličinu sistemske particije.
Ali, ti fajlovi ne bi trebalo da ti prave nikakav problem.

Sent from mTalk
 
Чудно да gparted стартован као посебан систем то није могао. А поменути фајлови су непомерљиви ;) док је тај ОС у раду, са другим се лако померају.
 
Чудно да gparted стартован као посебан систем то није могао. А поменути фајлови су непомерљиви ;) док је тај ОС у раду, са другим се лако померају.

To je i meni čudno. A isto to nije mogao ni Acronis iako je i on butovan sa CD-a. U stvari, na mom računaru se Gpartid nije baš snalazio ni sa extended particijama kada sam isprobavao neke Linux distribucije.
 
A meni je najčudnije da postoji nešto što Acronis nije mogao da uradi jer me do sada još nije izneverio. Veoma lako risajzujem sistemsku ili bilo koju drugu particiju i on mi je glavan alat za radnju preko butovanja sa cd-ea?????:trust:
 
Vrh Dno