Šta je novo?

Resident Evil 6

Twi$teR

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
1,533
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7-13700K & Liquid Freezer III 360
Matična ploča
Asus TUF Gaming B760M-Plus WiFi
RAM
Corsair Vengeance 32GB DDR5 7000MHz CL34
GPU
Asus ProArt OC GeForce RTX 4080 SUPER
Storage
Kingston KC3000 1TB Gen.4 NVMe
Zvuk
Pioneer VSX-921 / Jamo S426 HCS3
PSU
FSP Hydro G Pro 1000W (ATX 3.0)
Kućište
ASUS A21
Monitor
Gigabyte G24F
Miš & tastatura
DeathAdder V2 Pro & Apex Pro TKL Wireless
Ostale periferije
LG OLED C3 48" & PS5
Laptop
Dell Vostro 15 3500
Pristup internetu
  1. Optički internet
Capcom has just formally announced Resident Evil 6. Check the first trailer. The game will be released on November 20 for Xbox 360 and PS3, and will later be released on PC.

CAPCOM CONFIRMS RESIDENT EVIL 6

London — January 19, 2012 — Capcom®, a leading worldwide developer and publisher of video games, is very proud to announce that Resident Evil™ 6 is in full development and scheduled for release on the Xbox 360® video game and entertainment system from Microsoft and PlayStation®3 computer entertainment system on November 20, 2012 with a Windows PC version to follow. Blending action and survival horror, this latest instalment in the multi-million selling franchise, is the most ambitious, immersive and feature rich title of the series to date and promises to be the dramatic horror experience of the year.

It has been ten years since the Raccoon City incident and the President of the United States has decided to reveal the truth behind what took place in the belief that it will curb the current resurgence in bioterrorist activity. Due to be by the President’s side is his personal friend and Raccoon City survivor, Leon S. Kennedy, but when the venue suffers a bioterrorist attack, Leon is forced to face a President transformed beyond recognition and make his hardest ever decision. At the same time, Bioterrorism Security Assessment Alliance member, Chris Redfield arrives in China, itself under threat of a bioterrorist attack. With no country safe from these attacks and the ensuing outbreaks, the entire world’s population is united by a common fear that there is no hope left.

In a first for the franchise, Resident Evil 6 sees series favourites Leon and Chris come together to face this unprecedented threat. They will be joined by new characters, each with their own unique perspective and involvement in this relentless dramatic horror experience enacted on a global scale.

“Resident Evil 6 represents a giant stride forward in the evolution of the series,” commented Katsuhiko Ichii, Head of R&D and Global Marketing. “The development team, led by Hiroyuki Kobayashi, is working tirelessly to deliver the most impressive Resident Evil™ title ever both in terms of scope and production values. We are all genuinely excited by the title and cannot wait to share it with the world.”

Hiroyuki Kobayashi, Resident Evil 6’s Executive Producer added: “From the outset the team’s intention was to create an experience that delivers a gripping storyline, tense single-player and co-op action all set against a constant theme of horror. We are calling this fusion dramatic horror and are confident it will resonate with both existing fans of the series as well as newcomers.”

[YOUTUBE]-xZ5uHEBUBw[/YOUTUBE]
 
Tek za novembar, kad god, ja cu ovo odigrati kakvo god da bude.
 
do sad nije bilo promašaja . čak je i petarda zaslužila slabiju devetku .
 
Ova deonica sa Leonom obecava :) gradic poput Racoon City-a, okruzenje poput nekad, mracno i atmosfericno, napeta borba, (malo municije za rasipanje?) Ingrid Hunnigan ga izvestava ponovo :) Daj boze da moze da se igra solo sa njim tj da ne bude isforsiran co-op sa ovom zenskom sto je rekla da je ona kriva za sve.
Predsednik postaje zombi i napada Leona he he to lici na cheesy RE plot

Kris je sad totalni akcioni baja, cover based shooter etc etc... Deluje nekako genericki i sa dosta standardnog pucanja... to se valjda sad trazi na trzistu...
Pominje i neku kucku zbog koje su mu nastradali ljudi iz jedinice, da ne misli na Adu Wong?


Ovaj novi lik bi mogao da bude deo co-op kampanje sto bi bilo dobro resenje jer bi imalo i toga za onog ko hoce to da igra mada opet i deo sa Krisom bi mogao da bude takav.
Ozivljava ga u jednom momentu Ashley iz RE4? Glas lici na njen.

E da, raduje me sto je izvrsni producent igre ponovo Hiroyuki Kobayashi koji je bio isto to i na RE4 a radio je i na starim igrama tako da znam da ovo ne moze biti gore od petice koja mi nikad nije bila wow kao sto je cetvorka bila u svoje vreme.
 
Meni je trojka najbolji RE do dana danasnjeg.
 
Jeste. Onaj totalno arkadni resident, od kog je sve i krenulo nizbrdo. Dobro ne bas nizbrdo, ali je uvelo igru u pucacke vode. Mada sama igra i nije losa.
 
Poslednja izmena:
Meni ovo dosta bolje deluje od RE5.
Jos kada sam procitao da ce igra biti na fazon RE2(scenario A(Leon) i scenario B(Chris)) :banana:.
 
Meni je Nemezis bio vr', obrnut vise od 10-ak puta, sa drustvom tada :)))
A 5-icu ne bih komentarisao...
 
neam pojma , meni se nemezis svidjao zbog oružja koje nemezis ostavlja kad ga ukokaš ... inače, četvorka mi je najdraža
/ kad pogledaš ešli ispod suknjice ona ti obavezno kaže "you pervert" :d , ludi japanci /
 
Ej bre ti tamo gore, u trojku me ne diraj! :) A da si dvojku pomenuo vec bi izvadio sataru :mad:

Salim se ja, ali sve u svemu od re5 ne moze da bude gore. Slogirah se kad sam ovo video, jos nam vracaju i zombije!!! Ja sam ogroman fan re serijala, cak sam i kupio GC letos i uvezao re remake i zero iz velike britanije da bi ostvario svoj san iz 2002, jos se razmisljam da kupim PSone i originale. krastavac, mnogo mi je 80-90-100 dolara za re 2, re3 i re veroniku za GC. A ako da bog na leto pada dreamcast pa da rokam veroniku na originalnoj platformi! Joj twister sad bi te izljubio da si mi pri ruci za ovaj post i ogromnu kolicinu srece sto si mi u ovaj dan uneo! :) Ziv bio!
 
Pa ja sam uporedjivao trojku sa dvojkom i kecom. U odnosu na njih, u trojci ima najvise akcije. Nije ni cudo sto je svaki sledeci deo bio brzi i eksplozivniji. I eventualno je doslo do petog dela koji mnogi kritikuju. A realno, peti deo bi bio odlican da su samo malo prepravili kontrole.

A inace i meni su prva tri dela najbolja i njih jedino i racunam u residente. I naravno, igrao sam ih na playstationu u vreme kada su bile aktuelne. Jer sam imao PS1 i imao sam te igre kada su i bile hitovi. Znaci mozes misliti kako sam ja uzivao uz njih, i koliko mi resident evil znaci. Naravno da me razvodnjavanje serijala pogadja......ali i bas me briga. :p Necu da se brinem sad zbog toga. Samo neka urade u sestici dobre kontrole i aj cu da igram. A i da ne urade, opet cu da igram. Iako mi se ne svidja, ja necu da dodjem na forum i da kukam. Kao marli sto je radio. Onaj mora da je milion puta spomenuo kako peti ne valja, a cetvrti dobar. Izgleda da je prva tri igrao na emulatoru, a ne na ps1 96'-97'.
 
Pa dobro po trejleru, igra ce pratiti više likova u raznim situacijama i lokacijama. Neki deo ce više biti akciono orijentisan, a neki više na horor elemente...a neki na co-op. :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Pa ja sam uporedjivao trojku sa dvojkom i kecom. U odnosu na njih, u trojci ima najvise akcije. Nije ni cudo sto je svaki sledeci deo bio brzi i eksplozivniji. I eventualno je doslo do petog dela koji mnogi kritikuju. A realno, peti deo bi bio odlican da su samo malo prepravili kontrole.

A inace i meni su prva tri dela najbolja i njih jedino i racunam u residente. I naravno, igrao sam ih na playstationu u vreme kada su bile aktuelne. Jer sam imao PS1 i imao sam te igre kada su i bile hitovi. Znaci mozes misliti kako sam ja uzivao uz njih, i koliko mi resident evil znaci. Naravno da me razvodnjavanje serijala pogadja......ali i bas me briga. :p Necu da se brinem sad zbog toga. Samo neka urade u sestici dobre kontrole i aj cu da igram. A i da ne urade, opet cu da igram. Iako mi se ne svidja, ja necu da dodjem na forum i da kukam. Kao marli sto je radio. Onaj mora da je milion puta spomenuo kako peti ne valja, a cetvrti dobar. Izgleda da je prva tri igrao na emulatoru, a ne na ps1 96'-97'.

Secam se tog decaka marlija. Bas je kukao na sve.
 
Na kojim platformama je izašao RE5 ? A na kojim se očekuje ovo čudo?
 
Kuzma, kako ja sad treba da se osecam? :) Ti mi ovde kazes da si igrao re 1 i 2 kad su bili aktuelni, da uzmemo da je to bilo '98, pa ja sam se tad budio iz sna i trcao u dnevnu sobu da vidim el mi soni tu (zato sto sam sanjao da sam ga dobio) :( i da ne zaboravim 1, 2, 3 jesu pravi re ali su zero i remake isto vrhunski (veronika tu i tamo). Re 1, 2, 3 sam igrao na soniju 1 ja mislim 2000 ili 2001 jer sam tek tada dobio svoj ps1. Onda je dosao dreamcast sa veronikom koji sam morao da igram u igraonici, pa sam posle par godina uzeo ps2 da rokam outbreak serijal, koji je po meni super i steta sto je izasao u vreme kada internet igra bas i nije bila toliko popularna... Medjutim soniji se prodali, kupio se xbox360, i ja ostadoh bez re serijala, jedino da ga igram na emulatoru ali to ne ide. Zato sam i kupio game cube. Medjutim, meni se u re3 najvise svidelo to sto si mogao da izbegnes protivnike a i Jill je bila odlicna kad je pucala sa kolena, ceo taj koncept je bio vrhunski i naravno izbori, baci lampu i raznesi kuhinju u kojoj je nemesis ili se sakri. neznam zasto se izgubio u remake-u i u re zero (remake ima izbore). Jer da nije, bile bi to igre na kvadrat! Re4 mi i nije bio neki re zato sto mi nije bilo zombija ali je ovako bio mnogo dobra igra samo nije bio klasican re. A petica mi se nije svidela kao re u opste ali sam je opet obrnuo sa burazerom jedno 20ak puta i osvojio sve achievement-e. Tako da ako mi u igru tipa re5 vrate zombije to im je odma +20-30% jos grad tipa racoon +15-20% bog da me vidi! E da, el ima neko ovde trip da je re 1 bio najtezi? (ne racunajuci remake na hard modu)

"A i da ne urade, opet cu da igram. Iako mi se ne svidja" za ovi imas pivo!
 
Poslednja izmena:
RE1 je bio tezak kad se pojavio, i to veoma. I to kad se poojavio 96', niko do tad nije video nista slicno. Nismo mogli samo kontrole da pohvatamo. Ali to je bila magija. Inventar, kombinovanje predmeta, horor atmosfera......
Da ne spominjem grafiku koja je u ono vreme delovala nestvarno realno. E tad smo uzivali, kad je svaka nova igra bila dozivljaj. Sad je nova igra samo to. Nista vise.

RE1 director's Cut je tek hard core. E to vec nisam uspeo da predjem.

Drugi deo (1998), sam iznajmljivao i igrao ga u crno-beloj verziji. Tako sam ga presao bar 20-tak puta. Tek sam kasnije kupio PAL verziju. I nju sam igrao mnogo puta. Milsim da sam sce tajne otkrio u igri. Ono, predjes za manje od tri sata sa ocenom A. Rekord mi je 1h 29min, bez sejva. S obzirom da je igra jako kratka, i da sam imao jos samo tomb raider da igram, nije mi bilo tesko da zapamtim re2 napamet.

RE3 sam kupio odmah kad se pojavio, zajedno sa tomb raiderom 4 i V-rally 2......tako nesto. RE3 sam igrao mnogo puta, i odusevljavao se, ali tad se vec video da su se udaljili od osnovne igre.

RE code veronica na segi je bio ok, ali se nisam odusevio. Nije imao ono sto je cinilo resident, a sto je u trecem delu do maksimuma ispolirano.....igrivost. U trecem delu su likovi bili brzi i okretni, osecaj prilikom pucanja je bio odlican, protivnici su jako lepo ginuli, oruzja su bila raznovrsna.....igra je bila zabavna. A to je osnovno sto igra treba da bude. Jer je ipak...igra. Code veronica je bilo zamaranje i mucenje. Jeste da je igra imala dobru atmosferu ( narocito ko je onda imao dobar stereo sistem sa basom), ali nisam imao zelju da je igram ponovo.

Cetvrti deo nije bas bio pravi resident, ali je bio jako zabavan. Za PS2 nesto sveze i novo. Tako da je i to bio hit u svoje vreme. Igrao sam ga godinu dana kasnije, ali mi je opet bio jako dobar.

Peti je tek ok. Nista posebno. Zamorna igra, jer....nije igriva! Pa pobogu zar nisu mogli da prate trendove, ubacite j***ni sttrfe. Jedini redient koji nisam igrao dva puta. Mada cu sad ad ga igram opet. nabavio sam DLC, pa reko da predjem ponovo. Iako sam x-box i kupio zbog njega.

Remake i Zero sam odigrao na emulatoru, i igre su odlicne. Pravi orginalni residenti, ali.....ja vise nisam za takve igre. Mator sam, lenj sam, ne mogu vise da igram teske igre. :) Razmazio me gears i codovi, i sve ove nove igre koje su na hard kao nekad easy.

Dosta sam mlatio. Pogledao sam ovaj trailer za RE6.....pa, nije lose. Igrace se sigurno. :)
 
Poslednja izmena:
Cek a u cemu je razlika u re 1 i u directors cut posto sam ja presao samo director cut i to mi je trebalo skoro 12 sati i bezbroj pokusaja? Da li si uspeo da predjes re2 bonus igru sa kako bese hunk ili tofu, onaj sto ima samo noz? RE2, njega sam prvog igrao i ona scena na pocetku kad upadaju zombiju u radnju me je ostavila bez teksta, kao a A i B prica, dali auto udara gepekom ili haubom u lampu pa ko ce sta igrati, novinar u stanici, umbrelina laboratorija, T-100, gradonacelnik... A prvi put kad sam je pokrenuo ubili me dva puta odma kod auta, ja rekao ovo je s**nje tesko i bacio CD sa strane. 3-4 meseca kasnije nisam imao sta da radim, dosao ortak ajde ovo da upalimo ajde ajde da vidim kako izgleda, stariji mi kazu da je super igra, ja viceem ma jok ocajna je al kad si tako dosadan eto ti. Paf posle po cuke on morao da ode gajbi a ja se nisam skinuo narednih par meseci sa re 2...

Da li ste znali da je RE4 pravljen kao Dino Crisis 4 ali da kad je uprava capcoma videla kakv potencijal ima igra resili su da zamene likove i nazovu ga RE4, a da je originalni RE4 bio preterano brz ali je koncept bio super pa su ga nazvali Devil May Cry...

Da li je neko ovde igrao Parasite Eve? Po meni odlicna igra koja zasluzuje nastavak (ne zajebanciju na Nintendo DS-u)

@MagicMaster mislim da RE5 nema samo za Wii...
 
Poslednja izmena:
Ima i hunk i tofu. To smo presli sa drustvom. Ne secam se tacno sta je sve imalo. Ali znam da je moralo da se predje 6 ili 7 puta sa ocenom A. Imao si da najdes kolt, roket lancer, minigun...i ne znam ti ja sta jos.

A directors cut za prvi deo ima opciju advanced ( ili tako nesto), koja je dosta drugacija od orginalne igre (koja je takodje na disku). Drugacije kamere, nove scene, jaci protivnici....

Kad pocnes na normal, igras obican resident evil, a na advanced, igras directors cut.

Parasite eve nisam jos igrao. Nisam je imao onda, mada sam je video kako izgleda. Mada, igarcu je kad tad. :)
 
Poslednja izmena:
Au, mogao bi o re serijalu ceo dan...

A Parasite Eve ima pauzu slicno KOTOR-u a ima i neku foru magija, samo nisu klasicne magije (Ja ne volim gospodar fazon, wow i to) super iskombinovano, valja je preci, ja bas kad sam dosao do zadnjeg bosa u igri vrisne mi soni i nikad je nisam presao...
 
Dobar trailer, izgleda kao 5ica na steroidima :smoke:
Nadam se da ce XBOX verzija imati coop u splitscreenu :eyebrows:
 
S obzirom da je RE5 imao split screen koji je bio extra uspesan ne vidim razloga da ne bude u RE6.
 
Famitsu je saznao neke nove detalje u vezi RE6...

- Developeri hoce sa RE6 da vrate vise horor elemenata u igru, ali to nikako ne znaci da se igra vraca njenim pocecima

- RE6 bi trebao da bude najduzi u seriji, sto se tice obima same igre

- Treci glavni lik treba da bude osoba sa kojom ce se najbolje mladja populacija poistovetiti

- Predsednik u trejleru je naslednik predsednika iz RE4, koji je bio otac Ashley Graham

- Kontrole u igri ce biti izmenjene i treba da pruze vise zabave nego u prethodnim delovima, npr bice moguce prilikom ciljanja da se ide u stranu. Takodje bice moguci brzi skokovi u stranu/napred/nazad da bi se izbegli napadi, a i u planu je da se ubaci okret za 180 stepeni. (sto je cini mi se bilo moguce u RE5?)

- Zombiji se nisu inficirali T-Virus-om, vec su se na drugi nacin inficirali

- Zombiji mogu da trce,skacu i da koriste oruzja. Razlikuju se dosta od zombija iz prethodnih RE igara

- Jedan od protivnika ce biti J'avo. Prvi J'avo se pojavio oko 6 meseci pre desavanja RE6 u istocnoj Evropi. Naziv je dobio po srpskoj reci "Djavo" :D, i ova vrsta zombija je zadrzala neke ljudske karakteristike kao npr razume ljudski jezik, koristi oruzje kao i da je koperativan tj timski je igrac. :) J'avo-li su agresivni i uglavnom slede svoj instinkt. Mogu sami da se lece, ukoliko se ne radi o teskim ranama. Ukoliko se radi o teskim ranama, povredjeni deo tela mutira tako da to primorava igraca da koristi razne strategije.

- Predsednik u trejleru se zove Adam Benford

- Leon S. Kennedy je posle dogadjaja u Raccoon City-u zaposlen u US vladi kao agent

- Helena Harper je takodje agent, koja se sprema da predje u Secret Service kao licni telohranitelj predsednika

- Chris Redfield je vodja BSAA jedinice, koji je 6 meseci pre dogadjanja u RE6 doziveo licnu traumu. U Kini sa svojom jedinicom pokusava da razotkrije bioteroristicki napad

- Lik koji ce se najvise dopasti mladjoj generaciji igraca, je koliko se sada zna placenik koji ucestvuje u krvavom konfliktu u istocnoj Evropi gde se koriste Bio-Organic Weapons.

- Igra ce imati cover sistem

- Desvanja u igri se odvijaju 2013. godine u izmisljenom kineskom gradu Lanshiang.

SLIKE: http://gamefront.de/archiv02-2012-gamefront/8739.html
 
.

Da li je neko ovde igrao Parasite Eve? Po meni odlicna igra koja zasluzuje nastavak (ne zajebanciju na Nintendo DS-u)

Parasite Eve 2 je fenomenalna, i jako podseca na RE.
Ako si igrao... scena borbe sa Bossom na terasi motela, pa posle one tajne labaratorije - jednostavno fenomenalna igra.
 
Pojavio se demo za xbox.
Prvi utisci nisu dobri :
-Waypoints show the exit but also the location of guns. For instance, in Jake/Sherry's part there is a magnum on a shelve and it will appear as a waypoint.

-You can collect treasure like RE4/RE5 but they are worth skill points instead

-Health regenerate like ME3. If you lose a full health square that square won't regenerates but as long as it's not fully depleted it will regenerate

-The adrenaline shots fromm RE5 are back but here you can at least crawl away or fire while near death

-Basic green herbs pill refill 1 square but the red + green combo heals more

-Enemies drop ammo randomly like RE4/RE5

-There will be annoying part with an AI partner for sure. For example, in Chris' demo there is an event where you must mash X to cross a long pole while the second player must shoot a wave of enemies coming at you.

-Aiming is clunky in this build if you only chose to play with the laser sight (no crosshair). It doesn't seem to aim properly.

-Enemies don't have much feedback to bullets

-When you aim at something it zooms really close to your character. If you play as Chris you barely see anything going on on your left

-It doesn't seem as polished as RE5/RE4

Pros

+ Environment are really nice

+ Guns have alternate fire modes

+ Improved near death/adrenaline shot moments. You can slowly crawl away from monsters and even shoot your weapon

+You can still pick up treasures (they now give skill points instead of money)

+Herbs combining is still in

+Chris' intro cutscene is interesting and is quite a departure from the run of the mill Chris

+Many weapons to try in the demos : Handgun, magnum, SMG, remote bombs, grenades, etc

+Many options to customize the game. You can choose the colors of you laser sight, turn the reticle on or off, choose the position of the HUD, etc.

Cons

- You health regenerates just like in ME3

- Screen tearing galore

- Aiming is clunky and shooting feels off

- Most enemies have little to no feedback to bullets. This is specially true for those moth thing. I had no idea if I was doing damage do them.

- The camera is really closed in on characters and it gets even worse when you aim as it zooms even more, your character takes up more than half the screen when aiming.

-Leon's demo section is really bad. You're stuck slowly walking around the place and next to nothing happens.

-Partner AI seems to be running around the place like a fool

7hZ9G.jpg
Controls:

Aiming - Default R stick Aim, L stick Move / Classic L stick Aim, R stick Move

Aiming Reticle - Default Dot / Classic Laser Sighting

Dominant Hand - Manual Keep dominant hand from cover position / Default Return to default dominant hand after cover position

Reload - Auto / Manual


Camera:

Camera-
Y axis - Inverse / Default
X axis 0 Inverse Default
Speed 0-10

Aiming
Y axis - Inverse / Default
X axis - Inverse / Default
Speed - 0-10

Other
Aiming Direction - Camera / Player
Dash Camera Reset - Eye Level / Centered (camera pattern for dashing)
-----
Game Settings:

Subtitles - On / Off
Gamertag Display - On / Off
Hud Position - Default / Set Right / Set Left
Laser Sight Color - Red / Green / Blue / Yellow / Purple
Icon Display - On / Off (In-game hint displays)
-----
Brightness:
0-40 slider
-----
Audio:

BGM Volume - 0-100
SE Volume - 0-100
Voice Volume - 0-100
 
Poslednja izmena:





Ustanak :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno