Šta je novo?

Resetovanje, zaglupljivanje...pomoc?

npetar

Čuven
Učlanjen(a)
23.01.2002
Poruke
2,564
Poena
679
Elem, od jutros imam problem sa kompom.
Iz cista mira posle malo rada se resetuje, ventilatori rade, lampica na monitoru blinka i nista. Dva puta posle rucnog reseta se upali normalno, odradi chdsk...i evo pre nego sto ovo pisem i po treci put. Ali sada pri butovanju par puta nije hteo da detektuje periferne uredjaje (hdd, cd...). Znaci, prijavi cpu, mem i zakuca se.
Sumnjam na HDD, a vi?

p.s.
Nista o/c, temp i naponi normalni.

EDIT:
E da, jednom prilikom gledam TV na kompu i desilo se isto samo tada se u pozadini cuo zvuk sa TV-a (ventilatori rade, lampica na monitoru blinka ali se cuje zvuk).
 
Poslednja izmena:
<jaksa> prvo otvori i proveri da li je neki kabl labav
 
Poslednja izmena:
I ja bih rekao da je HD, barem sam ja imao slicne simptome pre crkavanja jednog Maxtora. Nemoj da iskljucis ni maticnu plocu a ni napajanje kao potencijalne uzroke ali bih rekao da je ovo prvo verovatnije.
Kao i uvek najpametnije je da stvar dijagnostikujes prostim sistemom iskljucivanja: proveri kako ce se drugi ispravan hard disk ponasati na tom sistemu, za pocetak.
 
Evo skoro 1.5h radi bez problema. Zasada sam samo otkacio>zakacio ata kabl od HDD-a.
 
Juce posle mog predjasnjeg post-a je bilo sve OK. Jutros: Start i crni ekran, uopste znaci nije ni dosao do boot screen-a. Mem, GPU ili napajanje?
Posle reseta evo radi :)
Inace, ova konfa je jako stara, Duron 750 i sluzi mi samo za surf...ali problem moram da resim.
 
Расклопи га и пажљиво очисти све контаке, можда помогне.
 
ja sumnjam na napajanje, i/ili na kondezatore u njemu kao i na ploci
proveri malo bolje kondezatore naploci mozda su se naduvali :d
 
Poslednja izmena:
Ma kakvo napajanje, ako "prođe" sve do HDD-a i ne detektuje ga - on je. ;)
Koji je HDD u pitanju.
Takođe, kada ti komp bude radio (pošto hoće i to: malo radi, malo ne radi) obrati pažnju na zvuk HDD-a. Malo je teže ako nemaš "tiho kućište" (ostatak mašine). Zna da se čuje kao kada se HDD gasi, motor mu se usporava a oće i "klang" kao kad se parkira. Ako se to čuje, onda je HDD, nemaš šta da razmišljaš...
 
Pala je reinstalacija sistema i low level format Maxtor-a.
Zasto? Win je poceo da brljavi i izbacuje greske: allocation unit...itd.
Da ne duzim, videcemo kako ce se sad pokazati.

Jedino me buni to sto jednom prilikom uopste nije ni doslo do boot screen-a.
Ako se ponovo manifestuje, pasce rasklapanje celog komp-a.
 
npetar je napisao(la):
...Ako se ponovo manifestuje, pasce rasklapanje celog komp-a.
Pa ne vredi ti rasklapanje kompa, tako se ponaša Maxtor kada crkava. Ne svaki ali ima i onih koji se tako manifestuju.
Ja sam rasklapao i comp i hard (skidao elektroniku, prvo brisao gumicom pa onda kada to nije pomoglo šmirglao kontakte...) ništa ne vredi. Evo ga radi i dan-danas, kao disk za prenos podataka...
:wave:
 
2 Maxtora sam dosad izgubio a minifestovalo se tako da ga Bios cas vidi cas ne vidi. Ovde nije takav slucaj, bar mislim da nije :) Evo dosada ama bas nikakvih problema.
 
Evo prodje 4-5 dana bez ikakvih problema...kuc-kuc ;)
 
Uzmi neki od programa kao sto su Everest ili HDtune i proveri sta prijavljuje SMART monitoring za HD. Ako je ta dijagnostika u redu barem da se pretpostavi da je HD OK.
 
Ako se ponovi posle nekog vremena, sigurno te zeza napajanje...sigurno.
 
Nazad
Vrh Dno