Šta je novo?

Remote desktop connection

Ion

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2004
Poruke
92
Poena
309
Prvo izvinjenje ukoliko je vec bilo postova na ovu temu ali mi treba pomoc. Ukoliko neko bude odgovarao na moje pitanje molio bih ga da da sto detaljnije objasnjenje. Na poslu imam win xp pro na kompjuteru koji je povezan na lokalnu mrezu i koji je preko switcha povezan na telekomov adsl ruter huawei h520i. Kod kuce imam kablovski net ikom i laptop sa vistom home. Zeleo bih da sa kucnog racunara pristupim onom na poslu ali sto vise citam kojekakve postove na internetu sve sam se vise upetljao tako da na kraju ne znam ni kako se zovem a kamoli kako sta da setujem. Hvala svima unapred.
 
Jel imaš fiksnu IP adresu na poslu?
 
Da a kod kuce dinamicku naravno
 
najjednostavnije ti je https://secure.logmein.com/
registrujes se, izaberi free opciju, na poslu se uloguj na nalog na Logmein, izaberi Add computer, instalirace ti se aplikacija i postace aktivna.
trazice ti da podesis lozinku, i nju zapamti.

kada dodjes kuci, odes opet na https://secure.logmein.com/ i ulogujes se.
trebalo bi da vidis svoj racunar sa posla - tu izaberes Remote i eto te... :)
 
Dobro bre, sve može i tako, ali zar nije najelegantnije i najbezbednije podesiti da radi preko rdp-a?:)
 
Ili najjednostvnije teamwiever, što kažu u reklami jedan komadić i tamo ste!
 
Tamviewer se placa za firme. Ne znam jel ovaj logmein besplatan.
 
RDP je besplatan :)
 
da, al nije kul, jer je MS proizvod, pa mora da se koristi neki drugi
 
Pa ne može to da izvede sa običnim Remote Desktop-om jer mu u tom slučaju treba VPN (pošto će logično njegovi paketi da putuju preko Interneta). Remote Desktop je pretežno napravljen za LAN.
Imaš opciju da instaliraš IIS na tom XP računaru i da se onda kačiš, ali svakako mislim da će ti trebati javna adresa. I trebalo bi da enejbluješ Remote Connections na XPu (My Comp -> Properties -> Remote -> Allow)

Za instalaciju IIS-a: http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/expert/northrup_03may16.mspx

Mislim da ti je mnogo lakše da instaliraš Team Viewer, jer ovo teško da ćeš moći da odradiš. Ili ako imate neki server na poslu pa da vidiš da se podesi VPN. Taj ruter mislim da nema podršku za neke zezancije. Doduše nisi napisao ni da li si iza NATa ili imaš javnu adresu i detalje mreže na poslu.
 
Poslednja izmena:
@kim0
RDP ide preko Interneta, a Team Viewer ide podzemnom železnicom verovatno?

Ne mora VPN naravno. RDP ima secure komunikaciju. Potrebno je samo da se forwarduje 3389 na IP mašine koja se gađa. Preporučujem da se napravi ustvari translacija porta pa da se neki bezvezni port npr. 338912 translira u 3389 za željenu unutrašnju IP. Posle od kuće iz RDP gađaš spoljnja_IP_firme:338912 i stižeš do svog računara.
 
Poslednja izmena:
Istripovao sam za VPN, al svakako će mu trebati da doda IIS komponentu, ako se dobro sećam.
A jes vala, uradi samo forwarding na ruteru, unese svoj IP i posle se konektuje od kuće. Nešto sam se prebacio na drugu stvar (IPsec) :D
 
Poslednja izmena:
I za IIS si se istripovao.
 
a cemu toliko zezanje, instaliras logmein i gotovo, ukupno ni 10 minuta posla :d
 
Au, mnogo sam se istripovao :/
Pa i ovo je 10ak minuta posla. Jedini problem se javlja ako mu se promeni javna IP adresa pa ne može da gađa istu, mada bi mogao da koristi dyndns.org i reši i taj problem.
 
Može da se koristi 338912, što ne bi mogao. Može i da se promeni default port na kom RDP očekuje konekciju, pa da se ne radi nikakva translacija.

A, da, malo mi prevelik broj porta. Skratiti za jedan red veličina.
 
Poslednja izmena:
Baš zbog toga sam i pitao... ;)

Uglavnom, za RDP ti je potreban pristup ruteru da forwarduješ port, ako ga nemaš ta mogućnost odpada, moraćeš da probaš nešto od onog što su ti predlagali.
 
Može da se nakači i ako nema pass, uvek može da proba (za taj huawei već čuven) user: admin pass: ztonpk :D
E jedino ako su i to promenili ili neće da mu forwarduju port, onda neće moći (a valjda mu ne bi to radili, vidiš da čovek oće i kad dođe kući da radi :) ).
 
Ako je neki iole pametan admin veruj mi da je promenio default password :D
 
Da ne otvaram drugu temu, na poslu imam jedan LINUX racunar na kome je instaliran OpenSuSe . Sa mog windows racunara pristupam mu preko UltraVNC.
To sam konfigurisao i radi, medjutim pre nego sto se ulogujem na Linux racunar moram iz SuSe-a da potvrdim konekciju sto nije prakticno, jel se racunar nalazi u drugom delu zgrade .

Moze li se UltraVNC drugacije konfigurisati da nije potrebno da korisnik potvrdi konekciju?
 
super je sto instaliras 3rd party aplikaciju na poslu, i sve to dajes "nekome tamo" na uvid...

RDP je smesan za podesavanje, a najbolje radi. samo treba na ruteru podesiti neki drugi port umesto standardnog... cisto kao dadtna sigurnost
 
Poslednja izmena:
Moze li se UltraVNC drugacije konfigurisati da nije potrebno da korisnik potvrdi konekciju?

Koliko se sećam, imaš "Query opciju" u kojoj možeš da čekiraš default opciju kada imaš incoming connection. Naravno, na ultraVNC serveru.
Otvori podešavanja, opcija "Query on incoming connection". Konfiguriši TimeOut na koliko hoćeš sekundi, imaš opciju da biraš akciju između "Refuse" i "Accept". Naravno, staviš Accept i problem solved. Kada prođe to vreme koje si izabrao, on će sam da uradi akciju koju si izabrao i to ti je to ;)
 
Poslednja izmena:
@kim0
Problem je sto na windows racunaru koristim UltraVNC viewer a na Linux-u
krfb i u njegovim opcijama nisam uspeo da pronadjem tako nesto.
 
ljudi, coveku sam predlozio Logmein kao najjednostavnije resenje, koje prosecan korisnik moze da uradi.
da li ce koristiti Teamviewer, RDP, UltraVNC, dyndns, no-ip ili kako vec, to neko treba da lepo namesti, a to je neki ITovac u toj firmi.
ako postoji takva osoba u firmi, ona je sve ovo gore zabranila i omogucava onome kome treba/trazi, uz odobrenje rukovodece strukture.

ako su oni iz cele firme preko switcha povezani na ADSL i svi idu direktno on-line, kako ce onda Logmein da mu "povredi" privatnost?!?
 
Nazad
Vrh Dno