Šta je novo?

Remote Desktop Connection - win7/win10

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Do pre izvesnog vremena imao sam dva desktop racunara u kuci, koji su bili preko rutera povezani u LAN mrezu. Na oba racunara bio je windows 7. Mogao sam preko network da vidim racunare u oba smera i da sa oba, na ovaj drugi, pristupim share-ovanim folderima. Takodje mogao sam sa oba da preko Remote Desktop Connection, pristupim ovom drugom bez problema. Pristupao sam tako sto sam u polje kompjuter unosio ip adresu drugog racunara, user name je bilo ime administratora na kompjuteru kome pristupam, a lozinka, administratorska lozinka. Oba racunara imaju rucno dodeljene fiksne ip adrese.

To je sve radilo bez ikakvih problema, godinama. Od skoro na jednom od racunara, instalirao sam win10. Drugi je ostao na win7 zbog starijeg hardvera. Od tada, mogu u network-u da vidim racunare i da pristupim folderima koji su share-ovani, mogu i da stampan na share-ovanom stampacu, ali nikako ne mogu da koristim Remote Desktop Connection, ni sa jednog, ni sa drugog.

Da li znate sta bi mogao da bude problem i kako da ga resim, posto mi je ovo vrlo bitno da radi?
 
Nazad
Vrh Dno