Šta je novo?

Remake E6300 u junu!

Negde sam vec procitao ovu vest, mislim ovde bas na forumu :)
 
to sto neki procesor u nazivu ima 6300, en znaci da je u pitanju "remake" nekog drugog procesora koji je u nazivu imao oznaku 6300! U tom smislu naslov threada je u skladu sa ivicinom poezijom :d
 
to sto neki procesor u nazivu ima 6300, en znaci da je u pitanju "remake" nekog drugog procesora koji je u nazivu imao oznaku 6300! U tom smislu naslov threada je u skladu sa ivicinom poezijom :d

:Dhahaha...pa sta bi drugo moglo biti sa 2MB L2 kesa:D
 
Poslednja izmena:
Intel Pentium E6300 novi best buy!

31. maja Intel ce predstaviti novi dual core procesor u dobjoj klasi. Naravno ne treba ga mesati sa prvim Core 2 Duo koji je izasao pre nepune 3 godine. Bice pozicioniran od oko 84$ tj 95 eur-a u Evropi. Ima 2 MB kesa, 10,5 mnozioc,45nm, 65W max, a ono sto ga odvaja od E2xx0, E4x00, i E7x00 serije je postojanje podrske za virtuelizaciju (u Windowsu 7 XP mod)kao sto imaju serije E6x00 i E8x00. Dobro ce doci ko low budzet resenje a opet pretpostavljam da ce moci sa dobrim kulerom na vecini ploca da razvije 10,5*350MHz FSB=3675MHz. A sa jos boljim hladjenjem i vise, videcemo vec tokom juna...
 

Prilozi

  • Intel_Pentium_E6300_01.jpg
    Intel_Pentium_E6300_01.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 57
  • Intel_Pentium_E6300_02.jpg
    Intel_Pentium_E6300_02.jpg
    34.6 KB · Pregleda: 55
Konačno da su virtualizaciju spustili i u niže segmente. Npr. VMWare za 64-bitne guestove isključivo traži Intel VT ili AMD-V, dok je za Windows HyperV stvar obavezna. No možda ovo ipak ima više veze sa Windowsima 7 i ugrađenom virtualizacijom za XP kao što je rečeno.
 
Poslednja izmena:
Stigao je kod nas. Cena mu je nešto preko 7000 din koliko vidim na pc berzi.

Mislim da ne bi bi trebalo mnogo doplati za njega sa E5300 koga imam evo tacno 3 meseca i kome je cena za ta 3 meseca pala za ~700 din.

VT je ono shto je nedostajalo. Imao sam priliku da mi je jednom zatrebao jer sam hteo da poteram vmware esx server al. virtuelno vežbe radi, i bilo je preterano dugo i sporo podizanje.
 
Stigao je pre nekoliko nedelja. Zorz ga je probao...
 
U principu vec jeste BB ako je potredna VT. Od 45nm procesora je do sada samo E8x00 imao virtualizaciju koliko ja znam...
 
Kako moze da bude best buy kada za hiljadu dinara vise ima da se kupi AMD Phenom II X2 550?
 
Poslednja izmena:
Da istina je ako se ogranicimo na Intel, AMD stvarno izbacuje u poslednje vreme cena performanse jako lepe procesore.
 
I krajnje je vreme da bude prave konkurencije.
 
Vrh Dno