Šta je novo?

Reklamacija?

no_pain

Cenjen
Učlanjen(a)
16.03.2012
Poruke
35
Poena
159
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozz ljudi.
Imam asus 6870 dc karticu koja me super sluzi. Nego u zadnje vreme kad ocu da obrisem stare drajvere dobijem BSOD. Ovo mi je druga karta posto mi je prva pravila isti problem, osim sto sad nemam artifakte. Karta dobro radi, malo se vise greje, ali eto posle deset meseci od kad imam zamenu problem opet pocinje :S. Znaci sve sam pokusao sto se tice, drajvera, formata, memtest (je ok) itd.. Krene uninstall, zatamni ekran, posle deset sekundi BSOD, uradi restart, i onda mogu lepo da obrisem drajvere. Nosio sam kod burazera kartu, isto se i kod njega desava moj problem :(. Sve imam utisak da je ovo losa serija! Nego mene interesuje, da li da je reklamiram? Kazem ona radi super, nego samo to pucanje kad brisem stare drajvere, i ova je bez artifakta. Ne da mi kazu u servisu da je sve ok sa grafom :S! Hvala unapred!

Ps: okacicu sta kaze program (WhoCrashed)
 

Prilozi

  • New Text Document.txt
    1.9 KB · Pregleda: 87
Zvao sam danas alti. Pricao sam sa serviserom u vezi cudnog problema, i rekao mi je da je softverski problem. Posto karta radi bez problema nece biti u mogucnosti da mi je zamene. Imam jos manje od 2 godine garanciju, pa ako bas bude nesto nosicu na servis. To je to...
 
Pa jel si ti probao na sveze instaliran Windows da stavis drajvere za graficku ?
I sto uopste stavljas novije drajvere preko starih ?

Znaci instaliras svez Win, stavis najnovije drajvere i to je to.
 
Pa jel si ti probao na sveze instaliran Windows da stavis drajvere za graficku ?
I sto uopste stavljas novije drajvere preko starih ?

Znaci instaliras svez Win, stavis najnovije drajvere i to je to.

Probao sam sve! Drajvere nikad nestavljam jedno preko drugih! Brisem stare, save mod, driver sweeper, pa onda istarilam nove ;)
 
I graficka nece da prihvati drajver ?

Pa to ne mora biti obavezno softverski problem, deder ti to njima odnesi da reklamaciju.
 
I graficka nece da prihvati drajver ?

Pa to ne mora biti obavezno softverski problem, deder ti to njima odnesi da reklamaciju.

Si ti procitao uopste moj post? Sve super radi, samo sto kad brisem drajvere dobijam BSOD! Instaliranje drajvera i to, nikakvih problema nema...
 
Graficka ti je ispravna, to je softverski problem. Takvih na windowsu imas koliko hoces.
 
Ili reinstaliraj win, ili skini neki program za ciscenje drajvera i pokreni ga iz safe moda, imao sam slican problem sa prelaskom iz catalysta 12.4 u 12.6, po forumima je pisalo da se problem otklanjao jednostvnim ciscenjem iz safe moda avj, meni to nije pomoglo pa je morao win reinstal.
 
Ili reinstaliraj win, ili skini neki program za ciscenje drajvera i pokreni ga iz safe moda, imao sam slican problem sa prelaskom iz catalysta 12.4 u 12.6, po forumima je pisalo da se problem otklanjao jednostvnim ciscenjem iz safe moda avj, meni to nije pomoglo pa je morao win reinstal.

Formatirao sam vec, i koristim driver sweeper iz save moda ;). Hvala

Videcu i da je prodam. Strasno mi se prelazi na nvidiu
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa za koji @#%$%^ brises drajvere.

O coveka...

Ako graficka radi normalno sa drajverima...
Sam pravis probleme tamo gde ih nema, tj. nema potrebe da bude.
 
Strasno! A dali ti je palo na pamet mozda da driver sweeper pravi problem. Dali makar znas zasto ga uopste koristis?!?
Zbog takvih gluposti nastaje fama da ATI ne zna da napise driver i sl. Graficka ti je savrseno ispravna.


Predji ti bolje na nV. Jedva cekam da vidim da i na nV napravis problem gde ga nema :D
 
Oni koji ne pate od menjanja drajvera nikad nemaju problema sa Ati drajverima. Meni je 6790 cetvrta Ati kartica po redu i nikad ni sa jednom nisam imao problem, ali nisam menjao svaku verziju drajvera iz prostog razloga sto nista ne moze da se dobije po pitanju performansi (ako nemas zadnju seriju kartica) a moze da se izgubi na stabilnosti sistema.
 
Strasno! A dali ti je palo na pamet mozda da driver sweeper pravi problem. Dali makar znas zasto ga uopste koristis?!?
Zbog takvih gluposti nastaje fama da ATI ne zna da napise driver i sl. Graficka ti je savrseno ispravna.


Predji ti bolje na nV. Jedva cekam da vidim da i na nV napravis problem gde ga nema :D

Nije lepo smejati se tudjoj nesreci! Ali jesi Dzek!:D
 
Al reci, ja sam te jedini podrzao da uzmes nV :d

Ako sve radi kako treba ne cackaj nista, zlatno pravilo. Ako grafika sljaka normalno u win nema nikakvog razloga da ti pravi problem pri deinstaliranju drivera. To sto se tebi desava je sw greska. Cisto da ne kudis grafiku kad nije do nje sigurno ;)
 
Al reci, ja sam te jedini podrzao da uzmes nV :d

Ako sve radi kako treba ne cackaj nista, zlatno pravilo. Ako grafika sljaka normalno u win nema nikakvog razloga da ti pravi problem pri deinstaliranju drivera. To sto se tebi desava je sw greska. Cisto da ne kudis grafiku kad nije do nje sigurno ;)
To sto si napisao je tacno, ali moram da se nadovezem, cesto kod kod AMD Radeona nove igre imaju dosta problema sa starim catalystom, kao sto sam ja npr imao sa igrom RAGE, toliko da je AMD izbacio poseban drajver samo zbog te igre, seckanje je cinilo igru Ne-igrivom, slicna stvar se dogodila jos sa jedno 2 naslova, tako da je po meni driver update s vremena na na vreme neophodan.
 
Al reci, ja sam te jedini podrzao da uzmes nV :d

Ako sve radi kako treba ne cackaj nista, zlatno pravilo. Ako grafika sljaka normalno u win nema nikakvog razloga da ti pravi problem pri deinstaliranju drivera. To sto se tebi desava je sw greska. Cisto da ne kudis grafiku kad nije do nje sigurno ;)

Zato sam te nazvao Dzekom :D. Pazi, radi ona bez problema! Trenutno sam na 12.8 drajverima (najvise odgovaraju). Kad radim uninstall: add/remove, catalyst, onda krene i ima vise stavki da obrise. Predje na amd display driver da brise, i posle dobijem BSOD. Onda uradi restart, i nastavim ostatak da obrisem sta je ostalo! Greska ( atikmpag.sys (atikmpag+0x745C)). I svaki put kad brisem drajvere (normalno, j...bo me driver sweeper), zabode kod Amd display drajver :(
 
Jesi li brobao uninstal/reinstal catalyst iz safe moda?
 
Nosio danas kod komsije kartu. Brisu se drajveri bez problema (Amd display driver). Samo sto kod mene zeza, ali to je moj problem, vazno da je kartica ispravna :D.
 
Zbog cega brisanje sa driver sweeperom i "save" mod? :D Instaliraj jedne preko drugih,ja vec 10 verzija sam presaltao,nijedan najmanji problem nisam imao.
 
Pa? Problem nije do drajvera vec graficke... Lepo je napisao da ne radi ni kod druga u drugom racunaru. Odnesi opet na reklamaciju i budi uporan ;)
 
Pa? Problem nije do drajvera vec graficke... Lepo je napisao da ne radi ni kod druga u drugom racunaru. Odnesi opet na reklamaciju i budi uporan ;)

Nije kod druga, nego kod brata :). Nakdnadno sam nosio kod komsije, probali smo vise drajvera i nikakvog problema tokom uninstalla nije bilo! Karta je radila bez ikakvih problema...
Isgleda da se ssoftverski i hardverski nesto ne uklapa, sto se i desava koliko sam citao. (kod mene)

Ps: Citaj kao sto kaze Stilgar. :D, btw donesi prsutu i kajmak kad budes sledeci put dolazio u BG :D, aj uzdravlje...
 
Nazad
Vrh Dno