Šta je novo?

regulator napona

Vince

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
08.06.2004
Poruke
88
Poena
610
obzirom da vidim dosta postova o crnkutim napajanjim mogu da preporucim jednu spravu
zove se regulator napona, kupuje se u battery shoppovima ili kod elektricara i daje konstantnu struju od 220 sta god EPS slao, iako neki upsevi to rade ovo je ipak SAMO ZA TO
kosta 10 000-12 000 dinara do 3 kilovata, i velik je kao dva upsa
jeste da je investicija ali mislim...
ako imate problema ovo moze da bude resenje
 
3 KW je i previse za PC, mislim da je za te potrebe dosta i APC LE1200I koji kosta oko 60 eura.
 
Model?
Mislim, posto znas cenu, valjda znas i oznaku i gde si video...?
 
Samo jedan mali komentar.

Svako iole kvalitetnije napajanje moze da radi u opsegu od oko 170-250V bez problema. Monitori takodje rade u slicnom opsegu bez problema. Mislim da je pametnije za tih 10-12 hiljada uzeti kulturno napajanje i normalan UPS i time resiti sve moguce probleme, jer kupovati stabilizator napajanja od 3KW za komp koji trosi 0,3KW je smesno. Da ne pricam o tome da naponski udar koji ce spaliti UPS + napajanje ima da spali i napajanje na stabilizatoru, jer isti nece moci da odradi svoj posao. Tako da ne vidim uopste poentu kupovati bilo sta vise od kvalitetnijeg napajanja i iole normalnog ups-a.

Naravno postoji i varijanta 100% sigurnog resenja, a to je galvansko odvajanje kompjutera od napojne mreze, sa UPS-om koji konstantno radi u invertorskom rezimu, dok mu poseban trafo obezbedjuje struju za rad i punjenje baterija, ali to je malo skupo resenje za kucnu upotrebu.
 
Samo jedan mali komentar.

Svako iole kvalitetnije napajanje moze da radi u opsegu od oko 170-250V bez problema. Monitori takodje rade u slicnom opsegu bez problema. Mislim da je pametnije za tih 10-12 hiljada uzeti kulturno napajanje i normalan UPS i time resiti sve moguce probleme.

Tacno - godinama sam se patio sa strujom u kraju dok se nisu u EDB-u smilovali da rese problem. Dobro napajanje resava puno problema. A tek uz neki UPS... Sve ukupno ce te kostati oko 100e.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno