Šta je novo?

Refilovanje kertridža: Iskustva korisnika

Hvala na odgovoru. Odneo sam ga pre neki dan u dobar lokalni servis, dobio sam isti odgovor. Jeftinije je da se baci i kupi neki drugi. :D
 
Imam Canon IP4850, istrosih toner, sad jurim da kupim novi ali niko nema sve kertridze na lageru, nego samo po neku boju. Kod jedne firme nabasah na ovo

http://img42.imageshack.us/img42/7239/picture1mey.png

Molio bih za objasnjenje sta znaci ovo ARC, sta je Reseter za cipove a sta CISS sa ARC cipovima? Zbun totalni. Znam da ovi kretridzi ne mogu tek tako da se dopunjavaju upravo zbog tih cipova.
 
Pozdrav... Imam muke sa svojim kertridzom... Radi se o HP 300. Kad sam kupovao stampac jedino sto sam pitao prodavce je bilo da li ce posle biti problema sa refilom i vecina je predlagala bas hp 2480 sa ovim kertridzom... I onda, radio je ok sa inicijalnim kertridzom, ispraznio se, odradim refil sam, isto je ok radilo posle tog prvog i posle je krenuo da zeza... Svaki naredni refill je bio poluuspesan ili totalno bezuspesan. Samo sam se dzabe flekao mastilom... Radi 10ak strana ok, ja taman pomislim da je sve u redu ovog puta, i onda kad mi zatreba najvise on odstampa 2,3 stranice i posle prekida, stampa sivo, ili uopste ne izbacuje boju (a tek napunjen). Pokusao sam da pratim razna uputstva, probao razne savete i nikako da uspem da od ovog kertridza napravim nesto korisno... Onda sam pomislio da je do kertridza, da je mozda zapeko ili se pokvario sta vec... Ispadnem budala i kupim 300XL. Opet ista prica... Da li ne radim refil kako treba? Ili je jednostavno hp300 s*anje od kertridza? Ovo je poslednji pokusaj da mi neko pomogne sa njim, vec mi je preko glave...
 
Ocisti printhead. Imas da kupis sredstva za to, a mislim da mozes i alkoholom. Probaj pre toga clean printhead iz drajvera.
 
Ma radio sam brate i clean sva tri uradim (intermediate, prime) ne vredi... ne pomaze. I alkohol sam probao, i toplu vodu... Jedino jos da bacam pare na onaj refil kit, to jos nisam probao... Mozda problem i jeste u tome sto na kraju ne vadim vazduh a preko one stvarcice koju posle punjenja namestis na kertridz mozes da izvadis vazduh... Mozda je u tome problem ne znam ni ja vise... evo ga:

refil clip se zove...

 
Poslednja izmena:
Imao sam ranije par stampaca sa ovim kertridzom. Desi mi se da ga napunim jednom ( i to ne ja, nego platim ljudima koji to rade) i vise ne moze. A desi mi se sa sledecim koji kupim da ga napunim 20 puta bez problema. Sada sam presao na stampac sa 364 kertridzom. Mnogo laksi refill i nema tih problema.

Stavi ga da odstoji jednom sat vremena u toploj vodi ponovo.

Kazu da posle punjenja ne treba stampati jedno sat vremena, verovatno da sve to dodje na svoje mesto.
 
Ma veruj mi da sam radio to sa toplom vodom, a ostavljao sam ga da stoji i 24h posle punjenja... Nista to ne pomaze... Sad razmisljam da ga otvaram da probam onu foru sa tuferima za sminku, to sam procitao ovde na forumu da je neko uradio. Stvarno mi je preko glave i makar ga totalno upropastio kad ga otvorim i pocnem da petljam sa sundjerima itd... Vec razmisljam da ovaj stampac koristim samo kao skener a da kupim neki polovni laserski... Platis dopunu tonera i teras 2000 stranica... I ne boli te glava. Ili mozda gresim?
 
Pa zavisi za sta ti treba stampac. Ja imam jedan laser u boji i dva ink-jeta. Ova dva koristim svaki dan, a laser jednom u 6 meseci. Kazem, zavisi za sta koristis stampac, tj. sta stampas.
 
Pa treba mi za potrebe fakulteta... ajde da kazem prosecno mozda 200 stranica mesecno... retko u boji, najvise crno belo. uzeo sam multifunkcijski zobg skenera i kopiranja najvise a jos tad bih uzeo laser... Mislio sam da ce mi sasvim odgovarati, ali ove golgote vise ne mogu da trpim sa kertridzem... ne znam sta da radim vise sa njim...
 
Osborne. Inwkjet ne sme da stampa retko. To je tvoj problem ja dopunjavam kertirdze profesionalno, moras da stampas svaki treci dan min. Zapekao ti je kertridz.
 
Svaki treci dan? Uvek sam cuo preporuke da treba jednom nedeljno... To sam sigurno ispunjavao a na 3 dana posteno nisam... Dacu mu jos jednu sansu. A vec sam poceo da razmisljam da uzmem polovni hp laser ili novi 1102, a mozda i MF samsung scx 3200... U onoj novoj temi o laserima nisam video da se pominju multifunkcijski laseri. Sta bi tu bila preporuka u slucaju da moj kertridz nekim cudom ne procveta :D ?
 
Izvinjavam se, nisam lepo pogledao temu o laserima... Sve je detaljno i lepo objasnjeno.

Od ovog hp300 definitivno nema nista. ZAOBILAZITE U SIROKOM LUKU! Ja sam sa inkjet stampacima zavrsio za sva vremena.
 
Pitanje, da li kupiti nov HP P1102 za 70e ili za skoro iste novce (tipa 60e) juriti HP 10xx seriju ?
Ako se odlucim za HP P1102, ne zamerite na neznanju prvi mi je stampac koji kupujem u zivotu, refil starog tonera ne mogu vrsiti bez zamene cipa ? Cip jednom kada se zameni resava problem "zauvek" tj. od tada pa da na dalje da li ima dodatnih troskova oko stampaca sem samog refila + papir ?

Unapred zahvalan :)
 
Koje je mastilo preporucljivo za pixme? Pigmentno me posebno interesuje (cesto zapusenje crnih dizni na glavi stampaca.
 
Ako neces kompatibilu idi u smile ink. Oni imaju najfinija mastila. Al deru kozu s ledja.
Ako imas velike tiraze najisplativije ti je da kupis jeftino mastilo i da teras dok ne stane. Pixme koje imaju glavu na stampacu su deklarisane do 16.000 otisaka. Racunaj da je 12.000 max sa jednom glavom. Ti sipaj jeftinocu al teraj ga svaki dan i isteraces 10.000 otisaka.
 
Jel moze neka preporuka za dobro HP i Epson mastilo? Ili samo da kupim "mastilo", pa sta bude? Jer ima na Limundu za male pare, tipa 1000din sve 4 boje, 100ml.
 
Pa kada zapekne ketridz , lele ... Kupi OCP boje poslacu ti na pp . Pozdrav !
 
moze li i meni pm za ocp?

Kakva su vam iskustva sa printrite kompatibilama. Imam ganc novu glavu pa ne bih da je unistim a originalnih 3ebk i bci 6c,m,y,bk nigde nema.
 
Pa od milja kompatibilni ketridzi.

Trebalo je da zvuci kakva su vam iskustva sa printrite kompatibilnim ketridzima.
 
Da, to sam ukapirao, ali i dalje ne razumem kakvi su to kertridzi. To nije original? Kakva im je cena?
 
Cena je 200 dinara komad a isto izgledaju kao i originalni, a za kvalitet pitam.
 
Kako da znam da mi je zapekao kertridž i može li se po tom pitanju nešto uraditi? U pitanju je Lexmark X5075 i njegov XL35 kertridž i u boji. Nakon punjenja (posebno crni, posebno u boji) crni delovi se normalno štampaju na test stranici, a od boje ni korova?
 
Hvala Marko, probaću, nisam znao za taj sistem.
 
Nema na cemu :)
Ja sam tako spasio dosta kertridza, nadam se da ces i ti da uspes.
 
Vrh Dno