Šta je novo?

Realme 8 / 8 pro

Ovaj model vredi svakog dinara iako nije obećavao na papiru. Kamere su svakako loše, ali ostatak telefona je odlično balansiran i optimizovan. Skoro dve pune godine od kako je kupljen
Kamere mu nisu uopšte loše za model srednje klase...čak su iznad proseka...pa i dana danas.Evo ja sam posle nepune dve godine odličnog iskustva sa REALME 8 hteo da ga zamenim...pošto inače menjam teklefone na oko 2 godine i prvi put sam odustao!Znači tražim isto tako zapkružen telefon srednje klase,ali tako nešto trenutno ne postoji!U konkurenciji su mi bili Redmi Note 12 Pro(sve ima bolje sem baterije koja je drastično lošija i softvera koji je i dalje boljka XIAOMIJA,ali manja nego ranije),Samsung A34 koji je u svemu malo bolji,ali užasno urađen telefon.Kada sam ga u prodavnici uzeo u ruke...imao sam utisak da držim bar dve klase lošiji telefon od REALME 8.Toliko sam se razočarao izgledom i kvalitetom kućišta kod Samsunga A34 da sam istog momenta odustao od njega.Motorolola G72 koja je u svim aspektima nešto bolja ili ista,ali su joj kamera lošije nego kod REALME 8.Bio je i Realme 9 Pro,ali je veći i ma lošiji video snimak(fotografije iste) i REALME 9 Pro Plus,ali je on i dalje solidno skup,a nije neka drastična razlika...ni u izgledu,ni u performansama.I ostao je XIAOMI 11 LITE NE koji ima bolje kamere,nešto bolji softver i lep je fon,ali nešto slabiju autonomiju baterije i star je model kao i Realme 8 pa ga nema ni novog,a i datum proizvodnje dovodi u pitanje da li preći na njega!Što se kamera tiče...upoređivao sam kod svih ovih telefona identične slike u identičnim uslovima na GSM ARENI sa REALME 8 i sa svima je tu negde...razlika skoro i da nema.Nešto je malčice bolji Samsung A34 i Xiaomi 11 Lite Ne,a ostali su rame uz rame...dok je Motorola G72 lošija što se kamera tiče u svakom pogledu!
Meni se nije svideo,
Los wi-fi deli BT antenu sa wifi antenom
Loša kamera
6gb Rama
Finger Print u ekranu.

pa sam ga prodao i kupio realme 9pro i bukvalno u svakoj stavci je bolji.

Koristi VPN stavi na Holandiju i proveri.
Kamere mu nisu uopšte loše za model srednje klase...čak su iznad proseka...pa i dana danas.Evo ja sam posle nepune dve godine odličnog iskustva sa REALME 8 hteo da ga zamenim...pošto inače menjam teklefone na oko 2 godine i prvi put sam odustao!Znači tražim isto tako zapkružen telefon srednje klase,ali tako nešto trenutno ne postoji!U konkurenciji su mi bili Redmi Note 12 Pro(sve ima bolje sem baterije koja je drastično lošija i softvera koji je i dalje boljka XIAOMIJA,ali manja nego ranije),Samsung A34 koji je u svemu malo bolji,ali užasno urađen telefon.Kada sam ga u prodavnici uzeo u ruke...imao sam utisak da držim bar dve klase lošiji telefon od REALME 8.Toliko sam se razočarao izgledom i kvalitetom kućišta kod Samsunga A34 da sam istog momenta odustao od njega.Motorolola G72 koja je u svim aspektima nešto bolja ili ista,ali su joj kamera lošije nego kod REALME 8.Bio je i Realme 9 Pro,ali je veći i ma lošiji video snimak(fotografije iste) i REALME 9 Pro Plus,ali je on i dalje solidno skup,a nije neka drastična razlika...ni u izgledu,ni u performansama.I ostao je XIAOMI 11 LITE NE koji ima bolje kamere,nešto bolji softver i lep je fon,ali nešto slabiju autonomiju baterije i star je model kao i Realme 8 pa ga nema ni novog,a i datum proizvodnje dovodi u pitanje da li preći na njega!Što se kamera tiče...upoređivao sam kod svih ovih telefona identične slike u identičnim uslovima na GSM ARENI sa REALME 8 i sa svima je tu negde...razlika skoro i da nema.Nešto je malčice bolji Samsung A34 i Xiaomi 11 Lite Ne,a ostali su rame uz rame...dok je Motorola G72 lošija što se kamera tiče u svakom pogledu!
 
Realme je prosleđen dalje i zamenjen za Xiaomi 13T.
 
Kamere mu nisu uopšte loše za model srednje klase...čak su iznad proseka...pa i dana danas.Evo ja sam posle nepune dve godine odličnog iskustva sa REALME 8 hteo da ga zamenim...pošto inače menjam teklefone na oko 2 godine i prvi put sam odustao!Znači tražim isto tako zapkružen telefon srednje klase,ali tako nešto trenutno ne postoji!U konkurenciji su mi bili Redmi Note 12 Pro(sve ima bolje sem baterije koja je drastično lošija i softvera koji je i dalje boljka XIAOMIJA,ali manja nego ranije),Samsung A34 koji je u svemu malo bolji,ali užasno urađen telefon.Kada sam ga u prodavnici uzeo u ruke...imao sam utisak da držim bar dve klase lošiji telefon od REALME 8.Toliko sam se razočarao izgledom i kvalitetom kućišta kod Samsunga A34 da sam istog momenta odustao od njega.Motorolola G72 koja je u svim aspektima nešto bolja ili ista,ali su joj kamera lošije nego kod REALME 8.Bio je i Realme 9 Pro,ali je veći i ma lošiji video snimak(fotografije iste) i REALME 9 Pro Plus,ali je on i dalje solidno skup,a nije neka drastična razlika...ni u izgledu,ni u performansama.I ostao je XIAOMI 11 LITE NE koji ima bolje kamere,nešto bolji softver i lep je fon,ali nešto slabiju autonomiju baterije i star je model kao i Realme 8 pa ga nema ni novog,a i datum proizvodnje dovodi u pitanje da li preći na njega!Što se kamera tiče...upoređivao sam kod svih ovih telefona identične slike u identičnim uslovima na GSM ARENI sa REALME 8 i sa svima je tu negde...razlika skoro i da nema.Nešto je malčice bolji Samsung A34 i Xiaomi 11 Lite Ne,a ostali su rame uz rame...dok je Motorola G72 lošija što se kamera tiče u svakom pogledu!

Kamere mu nisu uopšte loše za model srednje klase...čak su iznad proseka...pa i dana danas.Evo ja sam posle nepune dve godine odličnog iskustva sa REALME 8 hteo da ga zamenim...pošto inače menjam teklefone na oko 2 godine i prvi put sam odustao!Znači tražim isto tako zapkružen telefon srednje klase,ali tako nešto trenutno ne postoji!U konkurenciji su mi bili Redmi Note 12 Pro(sve ima bolje sem baterije koja je drastično lošija i softvera koji je i dalje boljka XIAOMIJA,ali manja nego ranije),Samsung A34 koji je u svemu malo bolji,ali užasno urađen telefon.Kada sam ga u prodavnici uzeo u ruke...imao sam utisak da držim bar dve klase lošiji telefon od REALME 8.Toliko sam se razočarao izgledom i kvalitetom kućišta kod Samsunga A34 da sam istog momenta odustao od njega.Motorolola G72 koja je u svim aspektima nešto bolja ili ista,ali su joj kamera lošije nego kod REALME 8.Bio je i Realme 9 Pro,ali je veći i ma lošiji video snimak(fotografije iste) i REALME 9 Pro Plus,ali je on i dalje solidno skup,a nije neka drastična razlika...ni u izgledu,ni u performansama.I ostao je XIAOMI 11 LITE NE koji ima bolje kamere,nešto bolji softver i lep je fon,ali nešto slabiju autonomiju baterije i star je model kao i Realme 8 pa ga nema ni novog,a i datum proizvodnje dovodi u pitanje da li preći na njega!Što se kamera tiče...upoređivao sam kod svih ovih telefona identične slike u identičnim uslovima na GSM ARENI sa REALME 8 i sa svima je tu negde...razlika skoro i da nema.Nešto je malčice bolji Samsung A34 i Xiaomi 11 Lite Ne,a ostali su rame uz rame...dok je Motorola G72 lošija što se kamera tiče u svakom pogledu!
Onda ovo:
 
jel ovo oficijelni sajt i bezbedan? jel imaju oni github? ne pise gde i kako ucitavam ovaj config xml fajl
 
Poslednja izmena:
Ovo u vezi Iris go...meni ne pomaže ni premotavanje ni keš :confused: večeras probah posle dužeg vremena ASP 1 i katastrofa znači.
 
Da, nekad pomogne a nekad ne. Nekad čak radi dobro bez intervencije. Ma us*ali su telefon totalno poslednjim ažuriranjem. Skrolujem ovaj forum i krene da zapinje i trza, prestane kad pogasim aktivne aplikacije, a ranije je moglo sve da bude pokrenuto i nije bilo problema. Odlepio sam.
 
Baksuz, ispadne mi pre neki dan Realme 7 Pro. Do sad je padao više puta i na parket i pločice, ali ovaj put u parku padne na šiljat kamen i to vrlo nezgodno, pod uglom i odmah ispod ekrana, tako da je razdvojio ekran od telefona u donjem ćošku. Telefon i dalje radi normalno, ali je blago "zinuo", tako da bi prašina i voda mogle da uđu. Do sad sam ga po kiši koristio bez straha. Dobro, odslužio je dve i po od tri godine koliko očekujem od svojih telefona da služe, nosiću ga još šest meseci da zaokružim, posle standardno ide u fioku ili familiji, šteta što nije u idealnom stanju. Mnogo lepo služi, izvlačio je SoT i po 10 sati. Lako moguće da će mi i sledeći telefon biti Realme.
 
Pozdrav.
Meni od prije par dana nudi da ažuriram na verziju RMX3081_11_F.08 | Official version | 1,53 GB. Da li je neko od vas ažurirao, kako se telefon ponaša? Kod mene je trenutno RMX3081_11_F.03 i telefon radi odlično pa ne bi da eksperimentišem.
 
Kod mene je F.07 i telefon je unakažen. Bolje da sačekaš da neko ili ja kad mi stigne update to odradi, da vidimo da li su ispravili ove gluposti.
 
Pojavila se 12ka pro...zanimljiva je, pa ću napraviti temu kad uhvatim vremena.
 
Da pitam i ovde..
Ove nove Realme (11 Pro, 12 Pro) niko ne koristi ??
Deluju mi ok telefoni, a nije previsoka cena..
Da li su loši telefoni (hardver, softver), loša podrška ili nešto treće kada se slabo koriste, gotovo nikako ?
Čak nema niti jedna tema na forumu...
 
meni se od skora svakih nekoliko dana sama postavlja pink tema za tastaturu kao default, pa moram da vracam, bas smaracina
 
Da pitam i ovde..
Ove nove Realme (11 Pro, 12 Pro) niko ne koristi ??
Deluju mi ok telefoni, a nije previsoka cena..
Da li su loši telefoni (hardver, softver), loša podrška ili nešto treće kada se slabo koriste, gotovo nikako ?
Čak nema niti jedna tema na forumu...

Malo ljudi ima Realme, ali to ne znači da su loši telefoni. Jednostavno modeli su im malo hit and miss što ono kažu u Amerikama, uvek gladaju da najbolje uklope hardver u cenu. Ponekad im to odlično pođe za rukom i naprave neki model koji razbija u svojoj klasi, dok ponekad naprave loš kompromis i telefon bude nedovoljno jak ili mu manjkaju features ili naprosto ne bude ništa posebno kad se uporedi sa drugim popularnijim kinezima.
 
Ja sam gledao Realme 11 Pro i Realme 12 Pro ali nisam siguran da li su ok modeli jer ih slabo kupuju i slabo su zastupljeni po komentarima i sl.
Sada ne znam da li da čekam nešto drugo od Rilmija ili da idem ne neki drugi brend ??!
 
Nazad
Vrh Dno