Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Evo i mena nazad posle dva meseca. Izvini na kasnom odgovoru.
Slično Xiaomiu. Weather aplikaciju npr. ne možeš ni obrisati ni disable-ovati. Ima ih nekoliko, phone cloner itd. Mada nema ni jedne reklamne.
Нема проблема, знам да постоје неке апликације.
Међутим, на Самсунгу може успешно да се искључи Google play, да се деинсталира Google chrome и сл. Све то је онемогућено на Xiaomi телефонима.
Да ли је истина да Realme има лош софтвер и да има доста сецкања и баговања ?
Post automatically merged:

D

I ja sam od skoro vlasnik R7, vrlo dobar mobilni telefon, ali primetio sam od prvog dana 2 problema, sa yt aplikacijom, čim je pokrenem ugasi se posle 3sec,zna li neko u čemu je problem? 2 problem odziv ekrana , ne reaguje na touch kako bi trebalo već treba 3 puta da kliknem da reaguje a neki put i ne reaguje uopšte? Šta bi to moglo biti?
На жалост то је чест случај на Realme телефонима.
 
Imao sam i Realme 6 i 7, tacnije sedmicu jos uvek imam. Softver je na sestici bio ispeglan maximalno, 90Hz refresh je radio odlicno, nikakvih bagova, seckanja i slicno nije bilo, bukvalno je islo kao mleko. Medjutim, na sedmici je softver tesko sr*nje. Ne razumem zasto, maltene su isti telefoni i isti softver. Da li je bilo prosto do primerka ili sta vec, pojma nemam, ali toliko secka i baguje da nije normalno. Osvezenje od 90Hz kao da uopste ne postoji, toliko secka da bih subjektivno rekao da izgleda kao da radi na oko 50Hz. Ostavio sam ga jedino zbog 3 god validne garancije, sesticu prodao, ali sam se ubrzo pokajao... Sestica je bila bolja u svakom smislu.

Ocekujem taj android 11 update za par meseci, pa da vidim da l ice ispeglati sve. Ukoliko ne ispeglaju, menjam telefon definitivno.

Sto se random gasenja aplikacija tice, nisam imao problema ni na jednom. Sto se visestrukih klikova na app za pokretanje tice, imao sam povremeno problema na sestici, ali nista strasno. Na sedmici ne.
 
Да ли је истина да Realme има лош софтвер и да има доста сецкања и баговања ?
Ne bih rekao dosta, desi se tu i tamo, rekao bih da je u skladu sa cenom. Pitanje je optimizacije, vrv su skuplji telefoni rafinisaniji u tom smislu. Imam i Sony xa1 i on takođe ima poneki bag mislim da je to generalno problem jeftinih telefona. Deluje mi da Xiaomi ima bolji UI, Realme-jev mi je malo konfuzan.
 
Цена нема везе са баговањем, у класи 150-200 евра телефон не би смео да багује у свакодневном раду, не рачунам играње игара или покретање 10 апликација. Ако Realme не може то да испуни, у гадном је сосу.
Имам Самсунг са два гигабајта радне меморије, као и Моторолу са гигабајтом. Самсунг је баговао једино када не очистим кеш на претраживачу за интернет (Опера). Иначе никад. Моторола са гигабајт радне меморије и Aндроид 5 системом није никада баговала.
 
Meni Realme 7 Pro radi super.

Ali ovo za konfuziju se slažem, UI im je bukvalno boranija. Sve su nabacali, deluje kao mešavina Oxygen OS, MIUI i One UI.
 
Meni Realme 7 Pro radi super.

Ali ovo za konfuziju se slažem, UI im je bukvalno boranija. Sve su nabacali, deluje kao mešavina Oxygen OS, MIUI i One UI.
Planiram da uzemem R7 pro uskoro, Da li je za oko 200e koliko sad košta nov, trenutno možda najbolja kupovina, ili možda dodati još malo pa nešto bolje uzeti?
 
On je meni od posla tako da ga ne koristim nešto preterano.

Mislim ništa mu ne fali. Ekran je baš lep, vidi se tačno da je Samsungov panel, tu ne moźeš dobiti više, sem ako ne bi nešto sa višom stopom osvežavanja.
Zvuk je jako dobar, mnogo bolji nego na mom RN 8 Pro.
Kameru nisam koristio jer mu je staklo kamere napuklo, selfie kamera mu je vrh.
Radi fluidno, bez problema..

Jedino mi je taj UI onako, ništa mu ne fali, naprotiv ima pregršt opcija, bukvalno sve, samo ja volim da to bude konsolidovanije.

Mada recimo ima opciju crtanja po ekranu što koristim baš a Xiaomi nema, tipa na ugašenom ekranu nacrtaš simbol i pokrene aplikaciju koju izabereš...
Mislim da je najbolji Realme od ovih serija do sada...
 
Planiram da uzemem R7 pro uskoro, Da li je za oko 200e koliko sad košta nov, trenutno možda najbolja kupovina, ili možda dodati još malo pa nešto bolje uzeti?

Dobre vam cene tamo. Ja sam ga naručio za 240e, treba da stigne sutra ili prekosutra. Takođe sam se puno premišljao, ali na kraju, ni ja nisam našao bolji VFM. Ima boljih telefona, ali ne vrede doplate. Kažem čisto po specifikacijama, upotreba kad ga uzmeš u ruke je drugo, to ne znam. Možda Realme 8, ako ti ne znače mnogo NFC, 65W punjenje i stereo zvuk, dobijaš bolje trajanje baterije i Android 11 iz kutije. Realme 8 Pro ili Redmi Note 10 Pro ako hoćeš još bolju kameru. Ako ne ciljaš AMOLED, već može i LCD, otvara ti se još interesantnih opcija.
 
Mogu po oglasima prilicno jeftino da se nadju kad nalete.

Ne znam da l' znate, ali Realme 7 i 7 Pro su u beta fazi za Realme UI 2.0 i Android 11. Pro ce dobiti OTA update uskoro, a sedmica za otprilike dva meseca.
 
Цена нема везе са баговањем, у класи 150-200 евра телефон не би смео да багује у свакодневном раду, не рачунам играње игара или покретање 10 апликација. Ако Realme не може то да испуни, у гадном је сосу.
Имам Самсунг са два гигабајта радне меморије, као и Моторолу са гигабајтом. Самсунг је баговао једино када не очистим кеш на претраживачу за интернет (Опера). Иначе никад. Моторола са гигабајт радне меморије и Aндроид 5 системом није никада баговала.
Samsung je inače poznat po teškim bagovima na jeftinijim telefonima. Prijatelj je kupio j7 2018. godini i tri puta radio factory reset te ga na kraju zamenio (samo jedan primer). Jeftine samsung telefone nema smisla kupovati.
Uvek će optimizacija UI biti bolje odrađena za skuplje telefone nego li za jeftinije - velika narodna mudros'.
Realme je brend jeftinih telefona. Ne možeš očekivati da rade i imaju karakteristike kao skuplji telefoni a da su džaba. Uvek je kompromis na delu - ''Nema džabe ni kod...''!
Ako hoćeš da ti telefon ne baga, kupi iphone. Android je sistem koji pruža velike mogućnosti (za veliki broj različitih uređaja) i zbog toga će uvek biti nešto da ne šljaka ili da se podešava (isto ko za linux).
 
Ne bih se slozio s obzirom da sam imao Realme 6 i da je subjektivni osecaj bio kao da sam na flagship-u.
 
Ja sam uzeo 7 pro krajem januara. I stvarno sam skroz zadovoljan telefonom. Pre njega sam imao redmi note 8t.
Meni se ovaj realme UI svidja, nekako je svedeniji i manje saren od MIUI. Subjektivni osecaj, ali mi je sam sistem mnogo bolje legao. Ekran je stvarno fenomenalan. Sto se baterije tice, meni je odlicna. Svako drugo vece na punjač, sot je tu izmedju 7 i 9 sati. A punjenje je ubedljivo najbolja stvar na njemu, i meni licno najkorisnija. Za 15 minuta punjenja imam ceo dan koriscenja lagano. I ne punim vise telefon celu noc. :D
Kamera me je prijatno iznenadila, cak i u slabijem svetlu, ima dobar nocni rezim. Stavio sam i gCam, mada uglavnom koristim njegovu stock.
Bagova nisam imao do sada, ili ih nisam primetio prosto, ta stucanja i slicno, radi fluidno.
 
Stigao mi danas 7 Pro, pravi onaj radnički telefon, duhovni naslednik nekadašnjih plastičnih Nokija koje smo svi voleli. Ram je sasvim od plastike, leđa su tanka plastična navlaka, pa se tresu od zvuka iz zvučnika. Ali ko šiša sve to, kad ne utiču na funkciju, gledam sad aluminijumska leđa starog telefona i razmiljam šta mu je to trebalo, bolje da je ta težina otišla na bateriju. Za moj ukus je malo predugačak, komotno su mogli da ga skrate za santim-dva, ne bi bilo štete, ali svi su takvi danas.

Punjenje baterije je kao dlanom o dlan, ali baterija se i osetno zagreje pri punjenju, bojim se da joj to ne ošteti kapacitet kad krenu letnje vrućine, možda da ga tada privremeno prebacim na stari LG punjač. Sistemske postavke su stvarno kupus, ubih se da nađem gde se podešava veličina fontova. mnoge stvari još tražim.

Recimo, ima li načina da se ne pali onaj pokazivač mesta za otisak svaki put kad pomerim telefon, radije bih da moram da pipnem ekran?

Takođe, neki način da ga zaključam bez power dugmeta, na starom sam mogao da držim home, zgodno da ostaviš članak na pola i nastaviš posle tačno gde si stao. Provalio sam da mogu da držim options, to mi prikaže home screen, pa tu mogu dupli tap da zaključam, ali nije tako elegantno.
Post automatically merged:

I da ne poveruješ da telefon nema klasični night mode, malo da smanji plavu svetlost i utopli boje. Umesto toga nudi crno-beli prikaz. E, stvarno.
Post automatically merged:

Stigao mi danas 7 Pro, pravi onaj radnički telefon, duhovni naslednik nekadašnjih plastičnih Nokija koje smo svi voleli. Ram je sasvim od plastike, leđa su tanka plastična navlaka, pa se tresu od zvuka iz zvučnika. Ali ko šiša sve to, kad ne utiču na funkciju, gledam sad aluminijumska leđa starog telefona i razmiljam šta mu je to trebalo, bolje da je ta težina otišla na bateriju. Za moj ukus je malo predugačak, komotno su mogli da ga skrate za santim-dva, ne bi bilo štete, ali svi su takvi danas.

Punjenje baterije je kao dlanom o dlan, ali baterija se i osetno zagreje pri punjenju, bojim se da joj to ne ošteti kapacitet kad krenu letnje vrućine, možda da ga tada privremeno prebacim na stari LG punjač. Sistemske postavke su stvarno kupus, ubih se da nađem gde se podešava veličina fontova. mnoge stvari još tražim.

Recimo, ima li načina da se ne pali onaj pokazivač mesta za otisak svaki put kad pomerim telefon, radije bih da moram da pipnem ekran?

Takođe, neki način da ga zaključam bez power dugmeta, na starom sam mogao da držim home, zgodno da ostaviš članak na pola i nastaviš posle tačno gde si stao. Provalio sam da mogu da držim options, to mi prikaže home screen, pa tu mogu dupli tap da zaključam, ali nije tako elegantno. Ima i single tap lock ikonica, mogu da je stavim u side bar, ali mi ni to nije to, sidebar ću verovatno da sklonim, ali polako, možda mu i nađem svrhu.
Post automatically merged:

Stigao mi danas 7 Pro, pravi onaj radnički telefon, duhovni naslednik nekadašnjih plastičnih Nokija koje smo svi voleli. Ram je sasvim od plastike, leđa su tanka plastična navlaka, pa se tresu od zvuka iz zvučnika. Ali ko šiša sve to, kad ne utiču na funkciju, gledam sad aluminijumska leđa starog telefona i razmiljam šta mu je to trebalo, bolje da je ta težina otišla na bateriju. Za moj ukus je malo predugačak, komotno su mogli da ga skrate za santim-dva, ne bi bilo štete, ali svi su takvi danas.

Punjenje baterije je kao dlanom o dlan, ali baterija se i osetno zagreje pri punjenju, bojim se da joj to ne ošteti kapacitet kad krenu letnje vrućine, možda da ga tada privremeno prebacim na stari LG punjač. Sistemske postavke su stvarno kupus, ubih se da nađem gde se podešava veličina fontova. mnoge stvari još tražim.

Recimo, ima li načina da se ne pali onaj pokazivač mesta za otisak svaki put kad pomerim telefon, radije bih da moram da pipnem ekran?

Takođe, neki način da ga zaključam bez power dugmeta, na starom sam mogao da držim home, zgodno da ostaviš članak na pola i nastaviš posle tačno gde si stao. Provalio sam da mogu da držim options, to mi prikaže home screen, pa tu mogu dupli tap da zaključam, ali nije tako elegantno.
Post automatically merged:

I da ne poveruješ da telefon nema klasični night mode, malo da smanji plavu svetlost i utopli boje. Umesto toga nudi crno-beli prikaz. E, stvarno.
Post automatically merged:
Ovaj automerge je totalno bezveze, spoji ti post sa prethodnim, posle ti ne da da ga edituješ. Bio sam u Eye Comfort štiklirao crno-beli med i nisam ni primetio.
 
Poslednja izmena:
Imas u opcijama da stavis double tap za lock i wake up.
 
Imas u opcijama da stavis double tap za lock i wake up.
Jeste, ali mora na home screen, ne može bilo gde. Reći ću jednu stvar, Xiaomi radi softver bolje. Ne da je telefon loš, naprotiv dobar je za novac. Jedino me je trajanje baterije blago razočaralo, ali biće da su moja očekivanja bila prevelika. Sve na ovom telefonu je uvek uključeno, ne samo ekran. Valjda su danas svi takvi, vozio sam stari tri godine, ne znam više šta se radi.
 
A na Xiaomi temi mnogi govore da OP radi.bolje sw 😂
 
Punjenje baterije je kao dlanom o dlan, ali baterija se i osetno zagreje pri punjenju, bojim se da joj to ne ošteti kapacitet kad krenu letnje vrućine, možda da ga tada privremeno prebacim na stari LG punjač. Sistemske postavke su stvarno kupus, ubih se da nađem gde se podešava veličina fontova. mnoge stvari još tražim.
Ja punim na starom sonijevom punjaču. Pola sata je duže ali se u opšte ne greje. Temperatura je najveći neprijatelj litijumskih baterija tako da ti to toplo preporučujem. Moj Realme punjač nije ni otpakovan.
 
To je isto kao da na auto koji moze da ide 300km na cas udaris blokadu na 150 a zasto pa da ne bi isao tako brzo. To je isto sto ljudi rade pa telefone pune sa ne fabrickim punjacem i onda kada mu rikne posle mu je kompanija kriva a kriv je sam sto je punio telefon sa ne originalnim punjacem.

Ako Realme kaze da je ok to punjenje ne razumem sto se onda drugi prave pametni pa kao da sacuvaju bateriju. Kao da ce telefon da imaju 10 godina.
 
Kad sam drugi put punio bateriju, bila je hladna. Ukapirao sam da je prvi put bila gomila aplikacija koja se apdejtovala sve vreme dok se telefon punio, zbog toga se grejao. Mnogo dobra stvar ovo punjenje od pola sata, starom je trebalo skoro tri sata da se napuni. Plus, dobio sam i mnogo jasniji zvuk, bolji signal i manje zračenje, apgrejd u svakom pogledu. Sad mi žao što ne uzeh ovaj telefon ranije, nije mu cena mnogo pala u zadnjih par meseci. Jedina ušteda je što sam uzeo plavi, cena mu je celih 7 evra manja od sivog, smejurija koliko je ljudima bitan izgled pri izboru.
 
Pojasni molim te ovu izjavu.
Sta ima da ti objasnjavam. Sta ti nije jasno?

Ako ti Realme stavi u paket punjac od 65w znaci da to treba i da koristis. A ne da se pravis strucnjak pa koristis ne Sony punjac kao u cilju da sacuvas bateriju? Kog djavola si kupovao telefon koji moze da se puni brzinom od 65w ako ces da koristis punjac od 5w.

To je isto kao da si kupio novog Porsea ali idalje vozis Juga jer neces da ti se pokvari Porse jer je skup za popravku.

Samo idalje nastavi da robujes telefonu i da se ti prilagodjavas njemu a ne on tebi.
 
Ja sam uzeo 7 pro krajem januara. I stvarno sam skroz zadovoljan telefonom. Pre njega sam imao redmi note 8t.
Meni se ovaj realme UI svidja, nekako je svedeniji i manje saren od MIUI. Subjektivni osecaj, ali mi je sam sistem mnogo bolje legao. Ekran je stvarno fenomenalan. Sto se baterije tice, meni je odlicna. Svako drugo vece na punjač, sot je tu izmedju 7 i 9 sati. A punjenje je ubedljivo najbolja stvar na njemu, i meni licno najkorisnija. Za 15 minuta punjenja imam ceo dan koriscenja lagano. I ne punim vise telefon celu noc. :D
Kamera me je prijatno iznenadila, cak i u slabijem svetlu, ima dobar nocni rezim. Stavio sam i gCam, mada uglavnom koristim njegovu stock.
Bagova nisam imao do sada, ili ih nisam primetio prosto, ta stucanja i slicno, radi fluidno.
Potpuno se slazem sa tobom. Kupio sam ga (7 pro) u Tehnomaniji u Decembru i platio 320e (cim je stigao). Do dan danas nije stucnuo niti me u nekom trenutku nesto zezao. Tako da sam se rukovodio onim sto sam citao ovde na forumu o njemu sta pisu-nikad ga nebi kupio.
Verujem ljudima koji se zale na svoje telefone i razmisljam da li mozda ima veze gde ga kupis ili sta vec ali ne mogu da doprem do toga kako postoje te razlike a isti telefoni... Nisam pametan.
 
Nije mi jasno kako će se pokvariti telefon / baterija (ne znam šta si mislio) ako koristiš punjač manje snage nego onaj koji je došao sa njim?
Nije problem u kvaru baterije već u smanjenom kapacitetu. Koja je svrha brzog punjenja ako ćeš opet češće morati da ga puniš? Garancija na smanjeni kapacitet baterije je koja?
Osim toga na mom sonijevom punjaču punjenje traje 20-25 minuta sporije nego na originalnom.

Svako nek odluči za sebe kojim punjačem će da puni.
 
Ne zale se na 7 Pro, vec na 7. Lose si citao temu.

Sto se baterije tice, navodno je 30-35W sweet spot, sve preko toga vremenom degradira bateriju. Ne znam kolko je tacna informacija, ali ne vidim ama bas nikakav razlog zasto ne puniti telefon sa fabrickim punjacem. Cak i da degradira, zamenicete ga drugim daleko pre nego sto rikne.
 
I ja sam čuo tu priču da je 30W sweet spot. Ne bih se bunio da smo dobili takvo punjenje na ovom modelu, najzad 10 minuta čekanja više da se napuni ne pravi razliku. Ali ako su ovaj model predvideli da se puni 65W punjačem, ja ću tako i da ga punim. Realme je valjda imao to u vidu kad je telefonu dao tri godine garancije. Najzad, tu su i optimizacije punjenja koje treba da vode računa o habanju baterije, ovaj telefon zapravo nema jednu, već dve baterije koje se paralelno pune.

I najzad, telefon nije večna stvar, dok baterija oslabi, taman će i telefon zastariti i ti ćeš poželeti novi. Moji stari telefoni idu na poklon familiji, tako da im znam životni vek, pet godina je neko realno vreme koliko možeš očekivati da pametni telefon traje pre nego što se pokvari i bude samo za bacanje. Ako me telefon verno posluži tri godine, smatram da je bio vrlo dobra investicija. I dve godine službe nije da kažeš loše.
 
Misljenja sam da vecina ljudi promene telefon u nekih dve godine. S obzirom da Realme daje 3 godine validne garancije, bezbrizni smo i duze od toga. Meni telefon generalno treba za poziv, poruku i malo interneta, ovaj svakako ne bih menjao jos najmanje god i po samo kad bi ispeglali softver.
 
Pozdrav svima, ja kad god menjam telefon ili neko oko mene menja, ili imam neki problem dođem ovde i iščitam i nađem ideju/rešenje ali nisam dovoljno stručan za priče pa sve bez registracije. Sad ne uspevam nikako da rešim dva problema pa se nadam da možete da pomognete.

U pitanju je Realme 6, verzija 8/128 ako to pravi razliku, kupljen kod nas u lancu tehnike, ništa nije čačkano na njemu, korisnik je moja sestra, znači daleko od naprednog. To joj je poslovni telefon i zamenio je mi a1.

Kad je kupljen, preko phone clone su kopirane sve aplikacije sa a1, uključujući kontakte, phone i messages. Mislim da tu dolazi do prvog problema, jer je sa kontaktima i pozivima. Njoj je telefon na vibraciji veći deo dana a deo dana na dnd. Međutim, potrebno joj je da kada je na DND, pozivi od određenih ljudi ipak prođu. Važno je da samo vibriraju, ne i da zvone. Na a1 je bilo dovoljno da označi kao starred/omiljene i da uključi vibraciju za sve pozive i notifikacije pre uključivanja DND. Na r6 ti omiljeni, koji su sada i vip, uvek zvone. Nebitno da li je uključena samo vibracija ili dnd što je njoj neprihvatljivo. Da li treba da se obrišu google contacts i phone aplikacije ili treba/može disable-ovati te realme apps ili nešto treće?

Drugo pitanje, ako stavi da 2 app uvek rade u pozadini, isključi smart power saver i power saving mode, u custom power saver da dozvolu obema apps da rade u pozadini uvek, zašto i dalje telefon bar jednom dnevno javi da preporučuje da se onemogući run in background i zašto i kad se to ignoriše, svejedno zaustavi zahtevniju od te dve app bar 10 puta dnevno? Tj. šta još treba da se isključi/uključi da im telefon dozvoli rad i prestane da obaveštava da je rad dozvoljen? Nisu veliki potrošači i potrebno je da rade stalno.

Izvinjavam se zbog dužine posta ali ne znam kraće da objasnim a takođe se izvinjavam i zbog registracije samo da tražim nešto!
 
Nazad
Vrh Dno