Šta je novo?

Realme 10

Fivio

Zapažen
Učlanjen(a)
25.08.2022
Poruke
78
Poena
20
Predstavljen

realme-10-1.jpg

6.4" Super Amoled, 90Hz, GG5
Helio G99
4/6/8 GB RAM + 128/256 ROM UFS 2.2
50 MP + 2 MP (depth) + 16 MP Selfie
5000mAh, 33W
 
Jel se zna cena
Ne znam sta stavljali ovu kameru od 2 mp samo da popuni prostor 😆
 
Nije spomenuta zvanična preporučena cena za EU.
Ima već recenzija na GSMA

Ukratko je kao Realme 9, samo bolje i stabilnije performanse, G99 su pohvalili kao dobar čipset za klasu, ali na uštrb slabije kamere koja je prosek.

Izgleda da Realme 8 i dalje ostaje najzaokruženiji vanila Realme telefon.
 
i mene zanima cena...
odlican je dizajn, i najzad fingerprint sa strane umesto u ekranu.
 
Realme je seriju 9 kompletno naduvao sa cenom... 9 Pro i 9 Pro+ su verovatno na početku bilo najprecenjeniji telefoni u klasi.

Realme 9 drži cenu od 37k u maloprodaji, opet jedan od skupljih SD680 telefona.

10-ka ne bi smela da košta više... Jeftinije rešenje FP, jeftiniji sistem kamera, čipset ne bi trebalo da je skuplji...

Ispod 35k sumnjam da će biti.

Nezvanično najavljuju preporučenu od 230€ za 4/64 za EU.
 
Makar su vratili amoled ekran.
 
Pa nisu ga ni sklanjali, zar ne. 9 i 8 takođe imaju amolede.

Dobra vest da stiže u Poljsku već, po ceni oko 200€.
Dakle ispod Realme 9.
 
Objavljeni i 10 Pro i 10 Pro +

10 Pro
realme-10-pro-1.jpg


6.72" IPS LCD, 120Hz, 600 nita
Snapdragon 695
8/12 GB RAM + 256 ROM UFS 2.2
108 MP + 2 MP (depth) + 16 MP Selfie
5000mAh, 33W

10 Pro+
realme-10-pro-plus-1.jpg

6.7" AMOLED, 10-bit, 120Hz, 800 nita
MTK 1080
8/12 GB RAM + 256 ROM UFS 2.2
108 MP + 8 MP (wide) + 2 MP (depth) + 16 MP Selfie
5000mAh, 67W
 
Obična 10ka nema NFC!
 
Pozdrav.

Ima li neko info kada bi ovaj telefon mogao kod nas?

Nažalost nemam društvene mreže pa ne mogu da se obratim Realme Srbija na IG ili FB...
 
Je l' ovo korektan telefon za 33k, za koliko ide kod nas u maloprodaji, uz 3 godine garancije?

Gledam jeftiniji od Realme 9... Prvi put vidim da je novi telefon iz serije jeftiniji od starog, još u ova doba skakanja cena...

Gledam specifikacije, ne deluje loše? Nisam imao nikad Realme, znam jedino da je Realme 8 baš hvaljen.
 
  • Like
Reagovanja: BoT
Nije los, da li vredi 33k ne znam. Ja bi glesao za te pare polovni GT-2 u super stanju za oko 300e
Ali ima dosta ljudi kod koji samo nov telefon dolazi u obzir...
 
Da, gledam nov samo sa garancijom. 😁
Evo vidim u BC Group ide i za 31k... Na KP ide za 250€, plus poštarina na to, dođe mi onda isto, odnosno bolje ovlašćena maloprodaja sa važećom garancijom.
 
Kupih ovaj telefon na kraju... Bio je prvobitni plan da se "upgradujem" narednim telefon sa trenutnog Mi 11 Lite 4G, no, s obzirom na iskrsle druge troškove, tražio sam neku budžet varijantu.

Sa Xiaomijem sam završio u ovom životu, pošto sam imao neke anomalije na ekranu sa Mi 11 Lite + crkao mi je FP senzor, tako da me Xiaomi više videti neće.

Ovaj Realme 10 mi je prvi Realme i opet, s obzirom da nije neki upgrade, nisam nešto euforičan ali jesam zadovoljan u principu.

Lep telefon za početak, lagan jako, nije mnogo teži od Mi 11 Lite. Taman je veličinom. Sviđa mi se full pakovanje. Baš dobra maskica + zaštita na ekranu + 33W punjač, isto kao Šaomija.

Ekran mi je top... Na Mi 11 Lite sam živeo sa nesavršenostima ekrana, ovde je sve top. Zvuk je slabiji, mono, mada ne koristim telefon za multimediju preterano pa nije ni bitno. Što se tiče rada, sve šljaka bez problema, koliko god aplikacija da je otvoreno, baš bez problema multitaskuje... Baterija, vrhunska, bolja od Mi 11 Lite, lagano drži 2 dana ma šta da mu radiš.
Kamera... Onako... Slabija u odnosu na Mi 11 Lite 4G... Voleo bih da je malo bolja pa da kažem da sam skroz zadovoljan, mada mi se čini da je do softvera više nego do same kamere.

Sve u svemu, oke telefon za 30k i 3 god garancije.
 
Nazad
Vrh Dno