Šta je novo?

RDP wrapped into OpenSSH

Syntaur

Cenjen
Učlanjen(a)
20.04.2020
Poruke
1,327
Poena
135
Client mašina->VPS
Odradio sam kompletan OpenSSH tunneling (WindowsServer2019), Powershell-om pristupam na VPS.
Sada bih da RDP 'umotam' u SSH, pokušavam da odradim 3389 portforwarding na 22 ali šta god sam pokušao odbija.
Googlao, pokušavao razne opcije, in vain.
Da li neko ima iskustva sa RDP2SSH ?
 
Client mašina->VPS
Odradio sam kompletan OpenSSH tunneling (WindowsServer2019), Powershell-om pristupam na VPS.
Sada bih da RDP 'umotam' u SSH, pokušavam da odradim 3389 portforwarding na 22 ali šta god sam pokušao odbija.
Googlao, pokušavao razne opcije, in vain.
Da li neko ima iskustva sa RDP2SSH ?
Pa ne možeš da 3389 forwarduješ na 22, kroz 22 ide tunel. Forwarduj na neki drugi port, trebalo bi da je recimo
ssh -L 8888:x.x.x.x:3389
I onda RDP na localhost:8888
 
Pa ne možeš da 3389 forwarduješ na 22, kroz 22 ide tunel. Forwarduj na neki drugi port, trebalo bi da je recimo
ssh -L 8888:x.x.x.x:3389
I onda RDP na localhost:8888
Rešio sam problem još tada. U pravu si..hvala.
 
Rešio sam problem još tada. U pravu si..hvala.
Video sam ovaj SSH za win 10 da ima isto, pa jel moze da se iskoristi za tuneliranje saobracaja da koristim IP od kuce a ne neki inostrani za pristup EON-A i sta nece preko strane IP? Nisam bas Upoznat u DEV-Ops pa ne znam da li uopste gledam u dobrom smeru...
 
Mozes socks proxy preko ssh da koristis, medjutim taj IP ssh servera kod kuce, mora biti dostupan od-spolja na ssh portu 22, znaci treba javna ip adresa, i da bude prosledjen port na ruteru.

Na klijentu konfigurises ovako:
ssh -D2001 user@server

Pa onda u podesavanjima browsers da koristi socks proxy sa adresom 127.0.0.1 port 2001, bez user i pass (prazno).
 
Poslednja izmena:
Mozes socks proxy preko ssh da koristis, medjutim taj IP ssh servera kod kuce, mora biti dostupan od-spolja na ssh portu 22, znaci treba javna ip adresa, i da bude prosledjen port na ruteru.

Na klijentu konfigurises ovako:
ssh -D2001 user@server

Pa onda u podesavanjima browsers da koristi socks proxy sa adresom 127.0.0.1 port 2001, bez user i pass (prazno).
Ma trenutno pokusavam uopste da setujem server ( mislim da nisam natovan ) SBB je ne bi trebalo nisam se igrao sa portovima do sada na sbb-u ali valjda radi. Ali i to ne mogu da proverim jer ne znam da otvorim Tunel Uopste na windowsu preko "Open SSH" pokusavam ali generalno nigde nema nekog konkretnog upustva za SSH Tunel Server kako se otvara na windowsu...
 
još zgodnija varijanta je kroz Cloudflare tunel, onda nema otvaranja portova na ruteru. Koristim ga godinu dana na jednom Win serveru i šljaka bez problema.
Imao sam i 50-tak raspberrija za Debianom, rasuto po raznim lokacijama sa 4G i tu je samo internet zezao.

Ovde je uputstvo:
 
@petrovicivan - Vidim da imaš vrlo nezgodnu naviku da necro bumpuješ teme na forumu pa bi te ovim putem zamolio da to više ne radiš. Proveri datum pre nego što udariš reply.
 
Nazad
Vrh Dno