Šta je novo?

Razor Lachesis

Izasao je novi modifikovani(updat-ovani ) fw 1.91 juce ;) pa ako neko jos uvek ima probleme s kursorom nek proba
 
Poslednja izmena:
E pa ispostavilo se da je miš ispravan i da je sve probleme koje sam iskusio u poslednje vreme izazvala wireless TP link kartica. :crash:

U zadnje vreme je počelo da mi se dešava da komp zabada na trenutak, pa nastavi da radi, pa posle nekog vremena se stvar ponavlja, sa tim da se vremenski interval između dva "zabadanja" lagano smanjuje. Posumljao sam na karticu kada sam primetio da se gubi internet konekcija posle "zabadanja". :mad:

Izvadim ja lepo wireless kartu i vratim dobri stari kabl i eto svi problemi kao rukom odnešeni. Komp radi savršeno, nema više "zabadanja" i gubitka internet konekcije i što je najsmešnije Lachesis radi savršeno. :banana:
 
E pa ispostavilo se da je miš ispravan i da je sve probleme koje sam iskusio u poslednje vreme izazvala wireless TP link kartica. :crash:

U zadnje vreme je počelo da mi se dešava da komp zabada na trenutak, pa nastavi da radi, pa posle nekog vremena se stvar ponavlja, sa tim da se vremenski interval između dva "zabadanja" lagano smanjuje. Posumljao sam na karticu kada sam primetio da se gubi internet konekcija posle "zabadanja". :mad:

Izvadim ja lepo wireless kartu i vratim dobri stari kabl i eto svi problemi kao rukom odnešeni. Komp radi savršeno, nema više "zabadanja" i gubitka internet konekcije i što je najsmešnije Lachesis radi savršeno. :banana:
Znaci dok spava tvoj lakesis vise ne hrce:d:d:d:p
krastavac morao am to da napisem na tvoje kao rukom odneseno:smash:
Vazno je da si nasao izvor problema;)
 
Da da, ali i dalje stojim iza toga da je suviše lagan i da mi ne odgovara po obliku. Najverovatnije ću da ga zamenim za neki G5 ili G9. Ako ima neko zainteresovan da ga kupi, neka se javi.
 
Da ne citate svaki 5i post svatili bi kao i vojkan koji je postavio pitanje(da ponovim odgovor) da ne drzim lakesis na 4k dpi za win okruzenje vec za igre a kone na 1200dpi za win;)
 
Poslednja izmena:
Opet, ako držiš difolt win sens, 4k za igre, koja to igra omogućava da tako nisko podešavaš sens? CS ne može da ide ispod keca, a i bilo bi suludo da imaš sens 0.0142 zbog glupih 4k dpi koje nećeš ni osetiti. GG no re
 
Možeš CS ispod 1 preko konzole ali je to besmisleno, 4000 dpi i sens 0.1 ti je kao da si stavio 400 dpi i sens 1. Najbolje je da se tako podese DPI i sens da bude što bliže jedinici jer onda ima najmanje interpolacije. Zato Ikari ima podešavanje DPI (tj kako oni zovu CPI) u koracima od po 1:zgran: tako da ti je ingame sens uvek 1 i imaš pravi hardverski DPI.
 
jel igras counter npr sa tim sens-om? kako gadjas iz awp-a?
Ne,igram cod4/5;)

Opet, ako držiš difolt win sens, 4k za igre, koja to igra omogućava da tako nisko podešavaš sens? CS ne može da ide ispod keca, a i bilo bi suludo da imaš sens 0.0142 zbog glupih 4k dpi koje nećeš ni osetiti. GG no re

Drzim u podesavanjima misa sensitivity na 6,7 od 10,sto se tice 4 k itekako se osete kad koristis snajper(i za to je extra),mada malo vise se cima lik kad setas s spustenim oruzijem ali vezbom(igranjem) se to cimanje da srediti:smash:tako da samo se treba navici,pritom sve to teram na 1680*1050,na 1280*800 vec je problem drzati tu osetljivost...
 
Poslednja izmena:
Probaj pa mi javi da li sam bio u pravu.

D-Devil, hoćeš da kažeš da igraš sa win sensom 6-7, na 4kDPI-a i da ti je to igrivo ?
Kao sto rekoh u mom prethodnom postu:
4 k itekako se osete kad koristis snajper(i za to je extra),mada malo vise se cima lik kad setas s spustenim oruzijem ali vezbom(igranjem) se to cimanje da sredititako da samo se treba navici
Ako ne verujes evo ti i SS:

Zadovoljan???
 
Poslednja izmena:
Evo moje iskustvo za UT3-om.
Ne znam koje je optimalno posesavanje za CS, ali meni za UT3 posto se skoro sve pucanje u duelima radi iz dodge-a ili skoka u stranu do sada najvise odgovara na 1625 sa Sens na 6 za rezoluciju 1680x1050.
Sa 4k dpi sam se nenormalno brzo okretao, jedva da mogu da je kontrilisu dodge-vi sa okretom i prakticno nista nisam mogao da pogodim.
Do 2k dpi sam mogao da kontrolisem kretanje ali sam tu primetio da i pored dobrih 10 dana privikavanja opet kada gadjam raketom uglavnom pogadjam malo levo ili desno tako da ne ubijem odmah protivnika vec mi trebaju dve do tri rakete.
A na 1625 sa sens 6 mi za sada najbolje lezi, dovoljno se brzo okrecem, taman onoliko koliko mi treba, a moji pucnji uglavnom stizu tamo gde zelim.
 
Stvarno nemam komentara, kao da tih 4000dpi nisu pravih. Ja kada stavim na mx518 1800 sa win sensom 6, i recimo u CS-ili Quake-u sens 5 okreneš se za 360 sa malim trzajem. Stvarno mi nije jasno, tj. nelogično mi je da tih 4000 nečemu služe, osim ako driveri tu nešto ne rade.
 
Jesu pravi, bolesno malo treba za 360. Sad sam premerio, Win sen na max, 4k dpi, razer sens na max, u igri sens na defalult (mislim da je 2500) za 360 stepeni treba pomeriti mis dva centimetra u stranu. I u odnosu na 2k je toliko primetna razlika da sam jedva podesio opcije menija u igri. Cisto poredjena radi, dosta ljudi sa kojima igram (a medju najbolje rangiranim igracima su) igraju sa 800dpi i kazu da im treba oko 10-12 inca za 360.
I stvarno sa 4k dpi Unreal je totalno neigriv.

Cisto da napomenem onih Sens na 6 je u Razer-ovom softveru, a u win na max.
 
Poslednja izmena:
Probaj pa mi javi da li sam bio u pravu.
naravno da sam probao davno davno i naravno da nisi u pravu :D

@all
Aloooooooooo ne drkajte sensitivity u windowsu, držite ISKLJUČIVO na pola, 6/11 i onda podešavajte DPI na mišu.
 
Ja nikad nisam ni cackao Sens u winu, samo preko Razer-ovog softvera.
 
Ja sam svoj Razer lepo prodao, rešio se muke i nabavio sebi novi G5 za male pare. Razmišljao sam da pazarim G9 ali nisam hteo opet da se kockam sa mišem pogotovu što G9 posle ovih poslednjih poskupljenja nije ni malo jeftin.

Ahh G5, miš po mojoj meri.
 
Jesu pravi, bolesno malo treba za 360. Sad sam premerio, Win sen na max, 4k dpi, razer sens na max, u igri sens na defalult (mislim da je 2500) za 360 stepeni treba pomeriti mis dva centimetra u stranu. I u odnosu na 2k je toliko primetna razlika da sam jedva podesio opcije menija u igri. Cisto poredjena radi, dosta ljudi sa kojima igram (a medju najbolje rangiranim igracima su) igraju sa 800dpi i kazu da im treba oko 10-12 inca za 360.
I stvarno sa 4k dpi Unreal je totalno neigriv.

Cisto da napomenem onih Sens na 6 je u Razer-ovom softveru, a u win na max.

A zasto ne smanjis sens u windowsu,na primer ja sam za logitech mx300 i G1,zadrzavao sens u CS 1.6,na primer 3,a menjao u win-u,tako da mi je za jedan na 3. podeoku a za drugi na 5.

Inace uvek gledam da mi sens takav,da mi je za okret od 180 potrebna nesto manja sirina od moje podloge,naravno ovo je stvar navike.

Uopste mi je mnogo smesno kad vidim likove u CS-u koji pitaju okolo "ej kolki ti je sens?!",pa to zavisi od vise parametara : DPI misa,podesavanje u win-u,podesavanje u igri,mouse fix i refresh rate monitora!
 
Poslednja izmena:
Ovako mi za sada najvise odgovara, taman sam nasao meru koja mi lezi prlikom igranja. A u win-u nisam ni cackao sens jer sam sva podesavanja odradio pomocu razerovog softvera. Jedino kada sam merio onih 360 sa 4k dpi, zaboravio sam da iskljucim akceleraciju mada sam bukvalno vukao mis sto sporije ali koliko sam razumeo od nekih ljudi mora i u nekom .ini fajlu da se iskljuci da u igri da bi imalo efekta. Evo i screena sa mojim podesavanjima.

EDIT:
Sad sam malo cackao. Kada smanjim sens na 6/11 u win mouse prozoru treba negde oko 2125-2250 da bi osetljivost bila ista kao 1625 sa 11/11.
 

Prilozi

  • mouse.JPG
    mouse.JPG
    110.1 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:
Uvek si slobodan da proveris moj nisan u UT-u. :D

A ako nisi citao pazljivo moj post imas napiaso da sam greskom osavio ukljucenu akceleraciju, ali u Unrealu mora da se ugasi i u jednom ini fajlu (ne znam tacno koja komanda) da bi imalo efekta.
 
Poslednja izmena:
Ne pričam samo o igrama.
 
what else is there?! :d

Moze i eksplicitno za svaku aplikaciju da se namesti dpi/(iskljuci win sens-mozda:))
Nisam probao ovo na "ozbiljnim" programima.
 
razer

Lep mis , ,super sta da kazem,lepo lezi, nije kratak kabal pa da se cimam ispod stola za counter je top
 

Prilozi

  • DSC04732.JPG
    DSC04732.JPG
    142.9 KB · Pregleda: 66
  • DSC04734.JPG
    DSC04734.JPG
    135.2 KB · Pregleda: 84
  • DSC04735.JPG
    DSC04735.JPG
    159.4 KB · Pregleda: 63
  • DSC04736.JPG
    DSC04736.JPG
    149.6 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno