Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Previše diskusije oko ovoga... Sigurno su svesni da ne mogu svi da izguraju do 1:1, ali žele ovim pravilom da nateraju korisnike da drže seed što duže. Ni pre nigde u pravilima nije pisalo koji je minimalni period držanja na sidu, jedino u profilu si mogao da vidiš.
 
Inače, klasa "majstora uploadera" ne postoji u pravilima CB, ali su je naveli kod odredbe o tome ko ima pravo na pozivnice.
 
koncept seedovanja na ratio je po meni nepravedan i ucenjivački.. Isto kao što i u ekonomiji i bankarstvu postoji činjenica da pozajmljivanje novca (krediti) sa interesom/kamatom vodi u dužničko ropstvo jer dugoročno, ne može se stvoriti višak novca ni iz čega. Pre ili kasnije, kad se prebiju dugovanja, deo ljudi ode u dužničko ropstvo zato što duguju novac koji ne postoji, ne može se stvoriti. Uvek se nađe dovoljno ljudi koji nisu sposobni ili nemaju sreće i nađu se u situaciji da ne mogu da zarade ono što treba da vrate. Samo se na to niko ne obazire dok ih ne tresne po leđima. Tako je i u torrent svetu. Ne mogu svi da imaju ratio 1,0 ni uz najbolju volju, zato što pojedinačni torrenti gube popularnost posle nekoliko dana. Ko ih skine posle nekog vremena, nema šanse da vrati te megabajte i gigabajte. Jedini način da se ratio održi je da skidaš samo novitete i držiš ih dok ne prođe hype. Znači skidas i što ti treba i što ti ne treba da bi ispoštovao pravila a to je bezveze, jer se sve pretvara u robovanje pravilima a ne uživanje u sadržaju. Često vlasnici trackera svesno zloupotrebljavaju sve to, uglavnom iz pohlepe i želje da ot popularnog trackera naprave mašinu za pravljenja novca. Čim vidim da nude VIP članstvo gde za novac možeš da imaš ratio <0,90, odmah vidim koliko ima sati. Znači pravedna raspodela je preduslov ali ako platiš vlasnicima trackera, možeš da kradeš tuđe megabajte nekažnjeno??? Najpošteniji je sistem gde se vrednuje vreme seedovanja, bez obzira ima li ili nema protoka. Tako su svi u situaciji da mogu da ispoštuju pravila na pravednoj osnovi a i sprečava se varanje (kojem mnogi pribegavaju kad je ratio u protoku u pitanju, uglavnom iz očaja ili nemogućnosti da ga ispune na drugi način)
 
Pratio sam temu na njihovom forumu o pravilu 1:1 na svakom torrentu, ubiše se ljudi da objasne da je isto seedovao ti 1,10, ili 90 dana ....
U međuvremenu su temu i obrisali....
 
Ovako, osim CB i ranijih .bz iskustva, moj staž na ostalim trackerima je tek negde od 2014.

Koliko primećujem postoji nekoliko problema.

1. Trackeri koji mnogo vole pare. Mnogo blaža podvrsta: pozivnice su dostupne uz sitne donacije (CB) ili posle nekoliko meseci seedovanja (UK haos).
2. Članovi sa seedboxom ili brzom optikom koji sebično nabijaju ratio, gde se sve pretvara u jedan veliki opsesivno kompulsivni kod njih, a stvaraju pritisak kod onih koji nemaju seedbox.
3. Oni sa skromnijim brzinama od kojih neki i nisu rapoloženi da dele previše dugo, donekle sa pravom, jer su hendikepirani.
Mešavina navedenih faktora dovodi da torrenti sve brže umiru.


Sebičnost dominira, a za one sa slabim netom ostaju ili otvoreni trackeri ili oni sa veoma lakim održavanjem poput FL ili THR. Ili Warez sajtovi.

Cela ideologija deljenja i solidarnosti se negde zaturila i zapala u šesti plan.
 
Trazim pozivnicu za Fille list,hteo bih da uz IPT imam jos jedna dobar general traker za slucaj da nesto ne mogu da nadjem na IPT-u.Saljem sve dokaze na pm sta god da treba.Hvala unapred.
 
Već nekoliko dana dešava se sledeće :
sa bilo kojeg trackera download je jako spor (uTorrent, 2.2.1, SBB). Do pre par dana sve je letelo sa samo jednim ili dva seedera, a sada je katastrofa sa manjim brojem istih; spaja se po sat vremena i tek tad počinje neki slabašni download. Evo npr. 6 seedera na FL, prepoznaje jednog, download je ≈ 200kB/s! Kasnije poraste, ali daleko od maksimalnih brzina. 5GB skida po 1h. Deluje kao da ne može da se spoji ... Da li je moguće da je to posledica CGNAT-a? Ili nešto drugo?
 
Poslednja izmena:
Ko nije primetio za CB:

Seedovanje po pojedinačnom torrentu ili do 1:1 ili mesec dana seedovanja.

Webseed dozvoljen do 400%, dok ne dođe još jedan sa istim načinom seedovanja ili dok fajl ne skine deset sa sporim download mogućnostima. Kasnije mogu da vrate seed, kad splasne popularnost i broj seedera, inače sledi opomena.

Vraćeno parkiranje naloga.


....

Na FL trenutno mogu da pozivaju samo VIP korisnici.

A na pitanje iznad o klijentu ne znam odgovor.
 
MOLBA za benchmark-ovce. Zbog vanrednog stanja u zemlji moja majka koja ima preko 66 godina ne izlazi iz stana. Nabavio sam joj koliko sam mogao domacih filmova da razbije dosadu. Mnogo zeli da gleda seriju "Vuk Karadzic" ali je loseg kvaliteta kad se skine sa javnih. Znam da na CB ima cela serija "Vuk Karadzic" najboljeg kvaliteta pa ako neko moze da mi pomogne? Samo to mi treba pa ako neko zna nacin bio bih mu mnogo zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Serija ima 16. epizoda a tu su je razbili na 25 i to 480p a meni treba minimum dobar 720p
 
Mislim da to ne postoji u 720p, takodje mislim da tvojoj majci rezolucija nije toliko bitna - barem mojim roditeljima nije.
 
Naravno da mojoj majci nije bitna rezolucija, ona i ne zna sta je to, totalno je digitalno nepismena ali ima oci i moze da razlikuje mutan njesra snimak koji ima na javnim za razliku od onog snimka koji onomad videh na CB. Netreba mii pozivnica za CB samo zbog te serije ali ako neko ko je vec na CB ako moze da skine seriju i share-uje je na soulseek-u i tamo da je skinem. Ko je voljan da mi pomogne neka javi u P.M.
 
Bio si ti na CB,ja sam ti dao pozivnicu?I ekspresno si izbačen odande zbog neodgovornog ponašanja.
 
hahaha...
vidi se da čovek poštuje pravila...
sa tim stavom, daleko će dogurati
 
Šta raditi sa blokiranim nalogom na CB? Kada hoću da resetujem lozinku dobijem informaciju da je nalog izbrisan zbog neaktivnosti. Nisam nešto posebno aktivan na tom trackeru ali nisam ni neaktivan, sve uredno sidujem čak u momentu kada se to desilo bilo je nešto aktivno na seedu. Vredi li nešto pokušati ili je lakše tražiti pozivnicu i napraviti novi nalog?
 
Jel toliko teško ulogovati se s vremena na vreme i skinuti bar nešto malo?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
A el mora da se skine nesto? Ja udjem na 2-3 dana pogledam dal ima nesto novo sto me interesuje i posto nema ne skinem nista. Imam dobar ratio i seed-ujem nesto vec duze vreme al niko to ne skida. Zasto da skidam na silu nesto kad mi ne treba i da kvarim sebi ratio to bi bilo bezveze.
 
Samo drži na seed-u i ne brini. Sve to stoji u statistici tamo.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Jel toliko teško ulogovati se s vremena na vreme i skinuti bar nešto malo?

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Upravo o tome i pričam da jesam, čak sam na par dana pre toga skinuo nešto i seedovao. Jedino ako ne vode neku globalnu statistiku, ti malo skidaš, samo pogledaš i odeš... bez obzira što druga sva pravila poštuješ :whip:
 
Nazad
Vrh Dno