Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Previse mozda i verovatno za moj ukus, drzim se mesta gde je sve 100 % u redu.
Осим HQShare сајта, не знам да је неко други баш баш ригорозан и проверава. Можда неко (где немам приступ, као што су вафли или педро) то често проверава али сам ја ионако већину некада довукао са HQShare-та а сада повремено идем на рутрекер. Одавно ми је 95% саобраћаја према њима а довучем ту и тамо. Кад сам већ набавио све што ме занима од музике. ;)
 
Na whatcd jedini perfect flac je onaj sa 100% ocenom.

Ako niste radili ripovanje za what, jasno mi je sto ste sumnjicavi. Za 100% rip mora da se radi test & copy u eac a ne samo copy. Svaka greska u podesavanju eac skida par procenata. Ako ne prilozite log, automatski pada na 0%. Ako nije podesen offset za cd rezac, skida procente...

Ako editujete log, menjate, da bi prosao analizu, primete jer se belezi i hash log fajla.

Whatcd je realno samo za one kojima je takav flac potreban i koji zele da znaju da je ono sto ste skinuli provereno i istovetno originalu. Ako ste casual slusaoci, rutracker je i vise nego dobar.
 
Ако није 100% исправан, ко каже да није неки мрз 128 реенкодован? Или нешто још горе? Иначе то са 100% се односи само на лог фајл, што не мора да значи скоро ништа. Ако се рипује резанац, коме је извор ко зна шта, онда ће лог да буде савршен а звук ко зна какав. Провера лог фајла није баш нека гаранција јер ЕАС тек од скоро има Log checksum који може и да се искључи што не значи да је рип неисправан. С друге стране, дешава се да и оригинал диск, купљен негде на западу или северу не прође тест звука, негде је звук мало скраћен и тако је остало. Мислим да још није нађен један диск који је свирао Al Di Meola (сад се не сећам који тачно) а да је прошао тест. Сваки буде пријављен као вероватан или сигуран MPEG.
Како год било, ја проверим неким тестом ако сумњам, ако ми звук не делује ОК или имам било каквог разлога да мислим да није у реду. Срећом, све је више оних који поштују те ситнице и деле исправне рипове.
 
najbolja garancija su tvoje uši. ako one ne vide razliku ili ako nemaš sistem na kome možeš da vidiš razliku, džaba ti najbolji flac na svetu
 
Treba mi FTN ako iko ima.

Imam da ponudim:
2xTD
3xIPT
2xTL(samo proverenim clanovima)
 
Nista mene ne mrzi prijatelju,pitanje je samo da li nesto znam ili ne znam.Mada nakon svega procitanog bolje da mirujem,vremenom se mozda nesto i nauci:sceptic:

Da li si ti uopste procitao post koji si citirao? Lepo sam napisao, nauci to, u suprotnom i da ti neko da pozivnicu apsolutno ti nece znaciti ako ne znas razliku izmedju V0 i V2, itd. Ako te ne mrzi kao sto kazes, onda nema "ne znam", nego nauci.

najbolja garancija su tvoje uši. ako one ne vide razliku ili ako nemaš sistem na kome možeš da vidiš razliku, džaba ti najbolji flac na svetu

Smiri se malo, ako te tema ne interesuje nema potrebe spamovati pametovanjem. Cim neko skida lossless znaci da mu treba perfektan, da mu ne treba skidao bi mp3, ocigledno. Biblioteka od 500GB je sigurno bolja ako si 100% siguran da je sve 100% sigurno, nego da se oslanjas na svoje usi, iz 100 razloga. Mozda nekome das tu muziku ko ima bolji sistem? Mozda neko shvata muziku ozbiljnije od tebe i ne slusa je samo u kolima itd, pa mu je bitno da nema neki falicni rip? Sta kad uzmes bolji sistem, treba da bacis 500GB truda i buffera da bi skidao i proveravao sve ponovo?
 
They just opened a recruitment thread on KG for Power Users with more than 200 GB upload.
Just in case anyone wanted to know that...

Sa foruma jednog od tracker-a (AHD).

Ko ima nalog i više od 200GB upload-a na Karagargi, nek' overi, možda upadne na HDBits.org!
 
Poslednja izmena:
Ја сам дуго игнорисао лослес док нисам наишао на неке албуме који су били одлично урађени, са комплетом омота, описом ... док је пре тога била лутрија шта довлачим од lossy извора. После је било лако, годинама сам скидао шта ме занимало и завршио главни део посла. Цифра је за ред величине већа од 500GB али је то небитно. Није толико битно то што су сигурно перфекто одрађени, не смета мени и lossy облик али ако већ могу, зашто да прескочим квалитет?
 
Ajoj, dosta vise sa tim prepucavanjem oko muzike iki cega vec. Ovde se pominju ozbiljne stvari :D Dzoni pominje neki hdbits, a vi tako :p
 
Нисам сигуран да ли ти је порука двосмислена или тросмислена па би било добро да додаш какав сам то пример за то што си мислио. ;)
Pa, iz nacina na koji ga spominjes, stekao sam utisak da si primer nekoga koga i ne boli uvo bas previse za rutracker i njegovo ocuvanje.
Mislim, izvini ako gresim. Na kraju krajeva, ja i ne kritikujem nikoga, samo ukazujem na nesto ljudima koji mozda nisu ni razmisljali o tome, a zapravo se slazu sa mnom.

Rutracker ce ionako propasti kad-tad, imajuci u vidu da nista nije vecno. Ne moramo mu to olaksavati tako sto cemo deliti njegov URL sakom i kapom, ljudima za koje nismo ni sigurni da razumeju kako torrenting funkcionise i zasto je bitno da i sami doprinesu.
 
EDIT: Sad sam shvatio da ovo u stvari pisem liku koji i sam moze posluziti kao primer za to sto sam mislio.
Само сам написао да ми је он довољан за све што ми је потребно а поменем га само онде где је већ у причи, нигде не почињем о њему. Не знам одакле си схватио да сам ја онај коме није стало до рутрекера ... да си бар написао да мислиш да сам од таквих.

Да ли ти нешто значи ово:

Pogledajte prilog 130388

Рутрекер је наследио torrents.ru али се надам да ће мало дуже да потраје.
 
Pisao sam u jednoj od mojih prethodnih poruka o tome. Teh, tj. TehConnection. Imaju i oni recruitment temu, al' samo ako na njihovom tracker-u encode-uješ i postaviš 5 (ili više) ripova vrhunskog kvaliteta.
 
Sa foruma jednog od tracker-a (AHD).

Ko ima nalog i više od 200GB upload-a na Karagargi, nek' overi, možda upadne na HDBits.org!

Ne bas :) , minimum 1 godina clanstva i da nema upozorenja o razmenama pozivnica + 200gb upload-a najmanje, power user, pozeljan seedbox i following countries are banned: China, Egypt, Poland, Israel, Turkey, Vietnam.
 
Pozdrav svima, imam tri pozivnice za iptorrents, da li neko zna kako da dodjem do pozivnice za passthepopcorn ili BTN?
 
Poslednja izmena:
Ја сам дуго игнорисао лослес док нисам наишао на неке албуме који су били одлично урађени, са комплетом омота, описом ... док је пре тога била лутрија шта довлачим од lossy извора. После је било лако, годинама сам скидао шта ме занимало и завршио главни део посла. Цифра је за ред величине већа од 500GB али је то небитно. Није толико битно то што су сигурно перфекто одрађени, не смета мени и lossy облик али ако већ могу, зашто да прескочим квалитет?

I sad kad bih ti ja rekao da sam ja to radio sto ti sad radis jos 2006. sa flac ripovima CD-a i presao na 24/96 vinyl ripove sta bi ti rekao?
 
Macka u dzaku. :) Ti vinyl ripovi najvise zavise od AD konverzije korisnika koji to radi, tj. od kvaliteta njegove opreme.
 
I sad kad bih ti ja rekao da sam ja to radio sto ti sad radis jos 2006. sa flac ripovima CD-a i presao na 24/96 vinyl ripove sta bi ti rekao?
Остао бих без текста. ;) Тада ме нису занимали 24/96 јер ми није одговарало да на један ДВД (који је тада баш коштао) ставим пар аудио дискова. Сада ми не одговара јер сам имао прилике да слушам неколико таквих рипова, по опису рађених неком баснословном опремом где само уређај који пере плочу (или шта већ ради) кошта хиљаде долара а пикап више него сва аудио опрема коју имам. Упоредио сам са солидним лослес рипом доброг ЦД-а и моје уши су закључиле да ми ја звук мало набијен и тврд и да ми се не свиђа. Осим тога, имам неко мишљење о коришћењу плоча и одустао сам од њих али то ипак није за ову тему. Нисам пажљиво гледао, да ли постоји нека таква тема? Потражићу па се можда укључим.

Скоро сам набавио 24/96 снимак Периног концерта у Арени па ћу да преслушам пажљивије и проверим да ли ми је 3 гига потребно за дупли аудио ЦД.

Е да, нисам написао да сам и ја лослес почео да трошим 2006. године а можда и мало раније.
 
Naravno, treba biti pismen pa procitati koji je setup koriscen za ripovanje.

Naravno, ali to i dalje ne mora da znaci da je taj proces AD konverzije odradjen kako treba. Tek kada se skine i uporedi sa nekim referentim materijalom, recimo CD izdanje, moze da se cuje, ali to opet znaci da moras da ga downloadujes i lomis ratio, nekad bezveze, pa zato kazem ovo da je neki put macka u dzaku. :)
 
Bitleecher otvoren, ne deluje lose tracker
 
Koji tracker za Mac aplikacije (nisam pronašao sve šo mi treba na IPTorrents-u)?
 
^cekam je i ja jedno 6 meseci :d, stani u red krastavac :D

SCC:
Update - Bonus holiday invites
What better present for Christmas than giving your friends & loved ones an invitation to scc? This is why we have given all users 1-2 Bonus invitation (based on your user class) these invites will expire at the end of the year. so be sure to use them before they expire. Invite Here

Good luck, Happy Holidays and here's to a great 2014!
 
@seizmoz

Nije valjda tako teško dobiti invite?

Šta još postoji na polju Mac-a?
 
Pitanje za BIT-HDTV: seeders i leechers = 0 (za bilo koji torrent koji želim da skinem sa sajta).

Kada sam prešao preko Windows-a Mac OS X instalacijom ovo se dogodilo, možda je problem Transmission koji sada koristim?

Edit: ustvari nema veze torrent klijent sa tim što stoji na sajtu.
 
Nazad
Vrh Dno