Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

E sad ja sam registrovan na forumu, ali da bih mogao da trazim dajem pozivnice moram da odradim introduction, tu opet mogu da vas cimaju zasto koristite starije verzije utorrenta (a kako god okrenes ako si na 10 trekera uvek ce neki da preporucuje druge verzije tako da je besmisleno da me pitaju sto ne koristim taj i taj), sto vam je down manji od upa jer im je u cilju da imaju kvalitetnog sidera...

Ako već imaš neke privatne probaj preko njihovih invite foruma kao što reče dzonihsv na prošloj strani. Mislim da ćeš tako pre dobiti ono što tražiš. :)


ako nemas najmanje 200gb upload-a onda si im smesan... drzave u evropskoj uniji nabiju 200gb uploada za 2-3 nedelje

Kome si smešan? Taj tracker na kojem si registrovan ti ne dozvoljava da tražiš pozivnice za druge trackere dok god nemaš 200GB uploada? Ne zjbavam te nego stvarno ne razumem šta želiš da kažeš. :)
 
Tako je, kad seed-ujes 200 gb upload materijala onda pristupas odredjenom delu foruma(samo za visoko rangirane clanove) u zavisnosti od pravila svakog sajta.
 
pa da ali kod nas za to moras da sidujes 24sata mesecima,prosecan upload je od 20 do 120 kB/s, meni je oko 40 npr sto znaci da na mesecnoj osnovi bi mogao 90 gb u najboljem slucaju da isidujem sto je opet nerealno, a za privatne trekere koji nisu svastare tipa ipt ili zamunda treba svoj materijal da uplodujes da bi imao ok ratio pogotovo za e-learning sajtove (tamo svi samo siduju), kako stoje stvari za pola godine cu imati pristup pozivnicama na torrent-invites :)
 
Tako je, kad seed-ujes 200 gb upload materijala onda pristupas odredjenom delu foruma(samo za visoko rangirane clanove) u zavisnosti od pravila svakog sajta.

Ok sad kapiram na šta misliš ali to umnogome zavisi od trackera do trackera. Ja se na BTN-u nadobijah pozivnica a imam oko 150GB up, a npr na HDVNbits imam 1.3TB pa nikom ništa... :)


pa da ali kod nas za to moras da sidujes 24sata mesecima,prosecan upload je od 20 do 120 kB/s, meni je oko 40 npr sto znaci da na mesecnoj osnovi bi mogao 90 gb u najboljem slucaju da isidujem sto je opet nerealno, a za privatne trekere koji nisu svastare tipa ipt ili zamunda treba svoj materijal da uplodujes da bi imao ok ratio pogotovo za e-learning sajtove (tamo svi samo siduju), kako stoje stvari za pola godine cu imati pristup pozivnicama na torrent-invites :)

Ista situacija i kod mene. Zato jurim no ratio trackere ili one koji imaju povoljan sistem sa bonus poenima pa tako opstajem... :)
 
Meni je juce jedna riba ponudila na torrent invites , hd-torrent buffered account za CG pozivnicu i nisam pristao, jer ako promenis bilo sta, sifru, zemlju ili mail ode ti account i block. Isto tako bi prodala i CG acc kad ga natovari za par nedelja i ako je provale odosmo zajedno...jer sam je ja pozvao. Tamo imas dosta prevaranata cak i provereni clanovi uzmu 50$ i zbrisu... naprave novi nalog i sve ispocetka...
 
Zemunac999 koliko si ti na torrent invites i koji ti je rang tj koliko procenata imas (ako nije tajna), cisto da imam neki orjentir kad se ubacim :)
 
Poslednja izmena:
Od marta, rang je user :) znaci tek sam poceo skoro da se bakcem tamo , imam jedan ''feedback'' , a treba ti 50 da bi bio pouzdan, a i nije mi hitno sad nista jer imam trenutno 17 privatnih trackera koje treba da odrzavam...
Moj ti je predlog da ne ides tamo dok ne nakupis barem 150-200gb (ja imam na 2 trackera po 200gb) uploada na bilo kom privatnom trackeru jer cak i kad poklanjaju pozivnice ti traze ,,ratio proof'' sa nekog od trackera na kojim si trenutno. I obavezno drugi nick(na torrent invites) od onog sa trackera na kojim si (ako si se zeznuo imas opciju promeni nick) jer moze neko da te prepozna i da te banuju ne samo sa jednog sajta nego sa svih privatnih trackera jer se svi oni znaju izmedju sebe.
 
Poslednja izmena:
Ajde druze molim te nauci me kako da dodjem do WhatCD ako je tako dobar a kazu da je najjj:banana:

Odradi intervju. Moze se upasti na What bez pozivnice, pitaju te par pitanja vezano za enkodovanje audio fajlova, formate, itd.. googluj ima na netu dovoljno informacija. Tako cak i da upropastis acc neces nikog povuci sa sobom. A inace svo to znanje koje ti je potrebno za intervju, ti je inace potrebno da bi upstao na samom sajtu, tako da ga neces uciti za dzabe.

U svakom slucaju pokazuje da ti stvarno treba, ako te mrzi ovo da odradis i cekas pozivnicu, onda nisam ubedjen da ti je bas potreban ;).
 
Od marta, rang je user :) znaci tek sam poceo skoro da se bakcem tamo , imam jedan ''feedback'' , a treba ti 50 da bi bio pouzdan, a i nije mi hitno sad nista jer imam trenutno 17 privatnih trackera koje treba da odrzavam...
Moj ti je predlog da ne ides tamo dok ne nakupis barem 150-200gb (ja imam na 2 trackera po 200gb) uploada na bilo kom privatnom trackeru jer cak i kad poklanjaju pozivnice ti traze ,,ratio proof'' sa nekog od trackera na kojim si trenutno.

Hvala puno zemunac za info
 
Da, ali treba dosta vremena da ti neko da neku dobru pozivnicu za prvoklasni traker. Niko ti je nece dati tek tako... to je laz..., cak i tamo postoji sektor za davanje ali traze uslove, dobar ratio na drugim trakerima, seedbox, proverenom clanu, itd... cak i da imas sve to mozda ti nece odgovoriti u velikom broju slucajeva.

Biraj reci, prijatelju. Sa ovim tvojim odgovorom sam zavrsio u vezi informacija na torrent invites.
 
Odradi intervju. Moze se upasti na What bez pozivnice, pitaju te par pitanja vezano za enkodovanje audio fajlova, formate, itd.. googluj ima na netu dovoljno informacija. Tako cak i da upropastis acc neces nikog povuci sa sobom. A inace svo to znanje koje ti je potrebno za intervju, ti je inace potrebno da bi upstao na samom sajtu, tako da ga neces uciti za dzabe.

U svakom slucaju pokazuje da ti stvarno treba, ako te mrzi ovo da odradis i cekas pozivnicu, onda nisam ubedjen da ti je bas potreban ;).

Nista mene ne mrzi prijatelju,pitanje je samo da li nesto znam ili ne znam.Mada nakon svega procitanog bolje da mirujem,vremenom se mozda nesto i nauci:sceptic:
 
Mislim da se rutracker isuvise olako preporucuje svima zivima za koje i jeste i niste sigurni da razumeju kako zapravo funkcionise torrenting, i otkud potreba za njihovim doprinosom zajednici od koje su bez pitanja i besplatno dobili nekakav sadrzaj koji su zeleli.

Kakva crna rec, kroz odredjene stvari ipak treba proci kako bi istinski mogao ceniti ono sto nudi jedan takav dar pravo sa neba (ne preterujem), poput rutrackera.


Mislim, razumem potpuno i slazem se, ko sam ja pa da to tako govorim sa visine - ali eto, osetio sam ipak potrebu da podelim tu misao sa svima vama.

EDIT: Sad sam shvatio da ovo u stvari pisem liku koji i sam moze posluziti kao primer za to sto sam mislio.
Rutreker i skoro da nema potrebe za još nečim. Tamo već dugo nema nikakvih obaveza pa se lako sve rešava.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto se stvara tolika fama oko ratio na what.cd. Imam nalog neke 2 godine, ratio oko 6... Skinutih 250 gb, uploadovanih 1.5 tb... Poenta je da ili kacite ripove koji ne postoje tamo ili da stvarno zauvek drzite na seedu.

Ako imate box ovo drugo nije ni najmanji problem. Za prvo se mora ipak malo potruditi.

Da bi odrzavali ratio morate skidati dosta, paradoksalno. Ali razmislite, ako skinete 10 albuma samo to seedujete. 100 albuma - 10 puta veca sansa da ce neko uzeti od vas.

Ja imam par stotina na seedu, nabijam par gb nedeljno a skidam mnogo manje, konstantno sam u plusu. Nakupi se to.

Al zato osecaj kad uzmes pa skines perfect flac za koji znas da je prvoklasan...
 
Ja mislim da je to buducnost i da vise nece postojati slobodni i javni trackeri poput piratebay-a(mozda ce i on postati privatan...) i sve teze ce se moci ulaziti na te trackere, sacekajmo 2-3 godine pa cemo videti...
 
Je l' neko pokusao da se registruje na UHDBits.org?
Nikako da mi stigne mail za potvrdu,pa me zanima je l' jos neko imao taj problem i sta je uradio?
Na opciji Contact Staff lik koji mi je odgovorio kontam da nije ni razumeo sta sam mu napisao jer mi je na tarzanskom engleskom odgovorio da se ponovo registrujem,sto naravno nije moguce,a ostalom staff-u je pun mailbox,tako da ne moze da im se posalje poruka na pm,a ne pise koji im je irc, tj. ne mogu da nadjem da pise igde.
 
Poslednja izmena:
Je l' neko pokusao da se registruje na UHDBits.org?
Nikako da mi stigne mail za potvrdu,pa me zanima je l' jos neko imao taj problem i sta je uradio?
Na opciji Contact Staff lik koji mi je odgovorio kontam da nije ni razumeo sta sam mu napisao jer mi je na tarzanskom engleskom odgovorio da se ponovo registrujem,sto naravno nije moguce,a ostalom staff-u je pun mailbox,tako da ne moze da im se posalje poruka na pm,a ne pise koji im je irc, tj. ne mogu da nadjem da pise igde.

Probaj da udjes na sajt i promeni mail, verovatno je to problem,negde je blokiran hotmail, negde yahoo, negde oba, negde moras samo gmail... ako ne mozes da udjes onda pitaj nekog ko je tamo pa nek kontaktira staff...
 
Probaj da udjes na sajt i promeni mail, verovatno je to problem,negde je blokiran hotmail, negde yahoo, negde oba, negde moras samo gmail... ako ne mozes da udjes onda pitaj nekog ko je tamo pa nek kontaktira staff...

Probao sam...stoji yahoo,probao da promenim na gmail i kaze da je poslao,ali nista ne stize i vrati odmah na stari mail.
 
Poslednja izmena:
Kakva crna rec, kroz odredjene stvari ipak treba proci kako bi istinski mogao ceniti ono sto nudi jedan takav dar pravo sa neba (ne preterujem), poput rutrackera.

EDIT: Sad sam shvatio da ovo u stvari pisem liku koji i sam moze posluziti kao primer za to sto sam mislio.
Нисам сигуран да ли ти је порука двосмислена или тросмислена па би било добро да додаш какав сам то пример за то што си мислио. ;)
Ne znam zašto se stvara tolika fama oko ratio na what.cd. Imam nalog neke 2 godine, ratio oko 6... Skinutih 250 gb, uploadovanih 1.5 tb... Poenta je da ili kacite ripove koji ne postoje tamo ili da stvarno zauvek drzite na seedu.

Da bi odrzavali ratio morate skidati dosta, paradoksalno. Ali razmislite, ako skinete 10 albuma samo to seedujete. 100 albuma - 10 puta veca sansa da ce neko uzeti od vas.

Al zato osecaj kad uzmes pa skines perfect flac za koji znas da je prvoklasan...
Јесте до добар начин, то ми се дешавало на OiNK трекеру па сам морао да се спашавам. Прво сам бзвз повукао нешто што ми баш и није било потребно и упао сам у критичну зону. Онда сам проучио како шта ради, разгледао шта је у понуди и поделио неколико својих. Ratio је брзо скочио и све је ишло док их нису скембали. :( Зато пазим на WhatCD да не дођем у критичну зону а није ми толико потребно па не морам. Иначе бих већ одвојио време да поделим нешто своје.

Није рутрекер толико строг, промакне неки лош flac а можда и нека подвала. Углавном је све у реду па ми је то основни извор. На квалитет и перфекцију пазе на HQShare али сам одавно престао да трошим емулца па тамо ређе свраћам. Од њих сам и преузео став о перфекцији, само перфектан лослес (било ког формата) узимам, остало ме не занима, одавно сам одустао од lossy формата.
 
Da li znas da proveris da li je neki rip perfect flac?
Ово није тако једноставно. Постоје програми који провере како звучи па могу да пријаве да ли је реенкодован lossy или прави лослес мада постоји и начин да се ово завара, кажу да са неколико интервенција на фајлу он успе да прође ове тестове. Зато је најсигурније да се музика довлачи са проверених извора, на њима се обично пази на поштење. Подвале могу да се нађу негде где се на ratio много пази и онда ће многи да покушају да подвале неки реенкодован ако немају друго не би ли то неко од њих скидао. Код многих се пази на ово и такви се протерују мада мислим да рутрекер нема подвала баш зато што нема потребе да се набацује велики ratio.
Велики проблем су резанци и разни бугарско/украјински дискови који су били у промету код нас, ту се већ не зна извор. Зато је на HQShare основни пропис да се дели само и једино прописно рипован лослес са оригиналних дискова. Додатни детаљ је .log фајл који показује да ли је технички део исправно урађен, ја одавно не узимам ништа без тога. Бар показује да се неко потрудио да испрати процедуру.
 
Kolika je sansa da neko pregleda par stotina hiljada ripova na whatcd? Svakom uploaderu se veruje na rec, a onaj ko ima vremena moze da proverava pa eventualno prijavi nepravilnosti. Na waffles postoji tag "This torrent is approved by the Waffle Irons with high confidence of being a perfect rip." Na Pedru se ne dozvoljava svakome da bude uploader, mora da se dokaze, a i pored toga staff SVAKI rip proveri. Postoje programi koji proveravaju LOG fajlove od EAC-a da li su editovani, sto je najveci problem kod ripovanja, da li je svaka pesma test/copy 100 % OK. Ako je neko toliki bambus pa kaci reencodove kao flac to se vrlo lako primeti, verujte mi na ovim trackerima postoje ljudi sa opremom od par hiljada evra, sta je njima problem da "poslusaju" materijal koji su skinuli. A jos lakse gurnuti fajl u Adobe Audition i pustiti spektralnu analizu.
 
Evo javi se mod i kaze da nije problem sto nema confirmation mail-a, ako je neko imao slicnih problema da znate.
 
Наравно, неће сада да крену са прегледом али је могло од почетка по мало. Нисам на то мислио, све што се подели неко покупи, преслуша, можда и провери а вероватно и тамо постоји механизам за пријаву и онда иде на посебну проверу. Ако неко то уради више пута, ваљда постоје и санкције. Док је HQShare оријентисан искључиво према лослес, остали имају и једно и друго па ако неко има lossy, нека тамо подели а не да подваљује.

Зашто ми се ова тема одједном не појављује под Nove poruke??
 
Наравно, неће сада да крену са прегледом али је могло од почетка по мало. Нисам на то мислио, све што се подели неко покупи, преслуша, можда и провери а вероватно и тамо постоји механизам за пријаву и онда иде на посебну проверу. Ако неко то уради више пута, ваљда постоје и санкције. Док је HQShare оријентисан искључиво према лослес, остали имају и једно и друго па ако неко има lossy, нека тамо подели а не да подваљује.

Зашто ми се ова тема одједном не појављује под Nove poruke??

Previse mozda i verovatno za moj ukus, drzim se mesta gde je sve 100 % u redu.
 
Nazad
Vrh Dno