Šta je novo?

Random problem sa Realtek ALC236 , nestane zvuk jednom nedeljno , samo restart pomaze.

Zekovic

Cenjen
Učlanjen(a)
29.06.2017
Poruke
2,559
Poena
175
Imam Dell Vostro 3510 sa zvucnom Realtek ALC236 , imam cudan problem , zvuk odjednom prestane da radi nekad jednom u nedelju dana nekad jednom u par dana , naravno posle restarta proradi ,probani su i Windows 10 i Windows 11 kao i Microsoft i Realtek driver za zvuk nije do toga , nekad se desi da sam proradi ali moram da cekam 10 minuta da ne diram nista ili restart , deluje neki bug sa Realtek ALC236 i nekim driverom?

M.2 PCIE NVME SSD mi ima Health 91% i 34TB upisa da nije on oslabio?

Nisam ovo probao , ali videcu:

service-restart.jpg
 
Poslednja izmena:
Probaj da instaliras najnovije drajvere za WiFi i LAN. Nemoj sa sajta proizvodjaca (mada mozes ako ti je MS instalirao drajvere iz svoje baze). I iskljuci azuriranje drajvera od strane MSa (googleuj kako se to radi). Vidi da skines latency monitor i sta kolje. Meni se usto desavalo za SBZ zvucnom, a ispostavilo se da LAN drajver pravi problem. Nisam jedini koji je imao problem, ali desavalo se nasumicnim gasenjem zvuka i jos nesto cudno, sa ne objasnjavam.
U sustini, najbolje je da krljnes drajvere sa sajta proizvodjaca, a da ubijes da Win azurira drajvere.
 
Desava mi se isto nekad kad udjem u Aidu64 da ocita hardware da zvuk ne radi , kad ne ulazim u Aidu evo vec 2 dana nisam primetio nista ajde videcemo , bios je iz maja 2023 nije do toga.
 
Poslao sam Aidi mejl i rekli su mi da rade na otklanjanju problema.
 
Nazad
Vrh Dno