Šta je novo?

Ram se puni u idle

Marac

Čuven
Učlanjen(a)
06.10.2003
Poruke
765
Poena
619
Imam 32 gb rama ,kad ga upalim potrošnja je 3,5 do 3,8 gb i tako je dok igram ili surfam, kad ga ostavim u idleu npr 1 h napuni memoriju na 6 gb i više ju ne vrati na 3,7gb.
Gledao sam u task menageru ne vidim ni jedan proces da troši puno memorije.
Da se vrati na 3,7 pomaže samo gašenje ili reset računala.
 
Koji Windows imas? Koje igre igras kad ti memorija ne skace nimalo, to mi je prosto neverovatno. Da li ti je sveze instaliran sistem? Mozda ti se neki viruscic uvukao.
Jel imas antivirus, mozda ti se on ukljucuje kad je idle, pa radi. Mozda i update-ovi (ovo je vrlo malo verovatno). Jel ti skace i procesor kad je idle?
 
Kad igram normalno je da ram skače ali se vrati na 3,7gb velim kad je u idlu nešto puni ram do 6gb i tako stoji
Win 10pro 64 legalni svježe instalirani, nemam antivursni program posebno, samo onaj što ima windows.
 
Pogledaj sta kaze resource monitor
 
pa imas 32GB...

zasto bi da imas zauzeto samo 10% a ostalo da stoji prazno? zasto si uzimao onda 32? onda si mogao 8GB cisto da nema waste toliko

to sto si ti idle, ne znaci da je i racunar idle
 
Illidan
Po tebi je to normalno, samo to me interesira jer nisam sam inst. Win, nego mi jedna firma to instalirala, zato nisam siguran
 
Da ima neki meormory leak punio bi se stalno a ne samo do neke granice. Moguće je da neke igre ne oslobode/vrate rezervisanu/keširanu memoriju kada se izađe iz njih. Ima puno neoptimizovanih igri.
 
Illidan
Po tebi je to normalno, samo to me interesira jer nisam sam inst. Win, nego mi jedna firma to instalirala, zato nisam siguran
windows ima skroz ok memory management da bi se brinuo zasto ne isprazni ram
 
Imam 32 gb rama ,kad ga upalim potrošnja je 3,5 do 3,8 gb i tako je dok igram ili surfam, kad ga ostavim u idleu npr 1 h napuni memoriju na 6 gb i više ju ne vrati na 3,7gb.
Gledao sam u task menageru ne vidim ni jedan proces da troši puno memorije.
Da se vrati na 3,7 pomaže samo gašenje ili reset računala.
To je potpuno normalno. Nemaš nikakav razlog za brigu.
 
Illidan
Po tebi je to normalno, samo to me interesira jer nisam sam inst. Win, nego mi jedna firma to instalirala, zato nisam siguran
Jos kada bi video koliko win rezervise a to ne vidis preko task manager-a.... Slogirao bi se
 
Tako sam i ja kad sam sklopio nov komp, prati fps, prati temperature, prati ram i ostala cuda, procice ga vremenom :D
 
Imam 32 gb rama ,kad ga upalim potrošnja je 3,5 do 3,8 gb i tako je dok igram ili surfam, kad ga ostavim u idleu npr 1 h napuni memoriju na 6 gb i više ju ne vrati na 3,7gb.
Gledao sam u task menageru ne vidim ni jedan proces da troši puno memorije.
Da se vrati na 3,7 pomaže samo gašenje ili reset računala.
Da Windows disk cache memoriju ne prikazuje kao zauzetu memoriju?
 
Da Windows disk cache memoriju ne prikazuje kao zauzetu memoriju?

Windows prikazuje:
  • Hardware reserved
  • Modified (prvo mora da se upiše na disk prije dalje upotebe)
  • In Use
  • Stand by (keširani podaci)
  • Free (slobodan dio RAMa za upis)

Fora je u tome što je slobodni dio RAMa "Stand by + Free", a @Marac nam nije rekao kako je označeno tih 7GiB.
 
Nazad
Vrh Dno