Šta je novo?

Rainbow Six Siege

Hvala puno za sve informacije. Sto se tice tog posta kog sam nasao sa Uplay na razlicitim drajvovima je cista neboloza jer to cime je lik podkrepio tvrdnje sam testirao i nije tacno.
Moj hard je mnogo star, vreme je za novi, ima sigurno 8-9godina, na HD tune vuce od 105-70mb read. Al dobro ziveo sam do sad sa time da me cekaju, pa nek me cekaju idalje..
 
Uzeo sam danas da se iscimam, napravio novu particiju na HDDu, prebacio svih ~400gb tamo, formatirao default particiju, skinuo prvo rainbow, defrag da ga poredjam na pocetak diska, prebacio nazad sve sa nove particije, formatirao je, vratio disk da nema particija i sada mi igra loaduje umesto za 25-30sec za 7sec posle marka 00:00, mnoogo bolje.
Nazalost problem sa crnim ekranom posle alt tabovanja od 4-5sec je ostao.
 
Dobro je pa si sredio. Igraj tako dok se ne uzme SSD. A crni ekran je cudan. Ja ga imama neko vrijeme ali nije prosle godine bio, niti postoji u drugim igrama.
 
Ni meni do patcha, sve instant, al dobro. Video sam da igras Lesiona, kakav je sad posle promena? razmisljao sam da njega uzmem sledeceg, al cekam da vidim kako su uticali nerfovi.
 
Lesion je meni zakon. Toliko je koristan, toliko nacina postoji da ga igras. Limit je samo kreativnost. Ja kada igram nekog drugog defendera, kao da mi jedna ruka fali. Spajkovi imaju više "funkcija". Ali najkorisnija je zvuk, cujes kada neko prolazi. Ili, ne moras ni cuti. Dobijes 5+ da je neko stao, pogledas okolo koja iglica fali i onda kazes svome tim odakle dolazi. Mozes biti na drugoj strani mape i znati kuda neko prolazi.

Ja cesto, ako imam solidan tim, zauzmem stepenice i nema prolaza ni preko stepenica ni kroz prozore. Po 3 operatera zaustavim. Isto tako, kada ulazis u sobu sa objektivom. Ne mozes postavljati difuzor prije nego sto iglu izvadis itd itd.

Oružje nije tolika sreca. Tesko se navici na "no corner peek" jer neprijatelj bas mora biti blizu da ga brzo oboris. Na daljinu ako ne pogodis headshot, tesko obaras. Aim mora biti ludjacki. Ima mali kick ali je demage tanak.

Jedino evo cekam da uzmeme Maestra dok ga nisu nerfovali obzirom da ima jako oružje ali Lesion je kompleksan defender. Koliko sam samo ubio/zaustavio napadaca na spajk. Ja mrtav dobijem kill i uzmem pobjedu haha. Mozes spajkove kombinovati sa drugim gadgetima. Stavis ispred zamke i kada neprijatelj pada, nastimas da prvo stane na zamku a onda nabode tvoju iglicu i uzmes kill.

Jedini je minus sto moras sto duze ostati ziv da ga iskoristiš u potpunosti jer od tebe timski nemaju nista ako na startu zagines. Uspijes samo tri igle baciti. Uz to, koristim bombe. Poprilicno su lame ali imaju svrhu donekle. Uspijem nekoga sa prozora skinuti itd. Neki dan sam uzeo partiju i kill tako sto sam bombu bacio preko objekta nadajuci se da cu pogoditi iza prozor na kojem visi zadnji attacker. I skinem ga hehe.

Spajkove isto štimas da ne stane neprijatelj na njega dok je iza zida, recimo kada se spusta niz stepenice. A ne zelis ni da mu dozvolist da proviri bez da stane na iglicu. Pa kalkulišeš da ce neprijatelj stati na iglu ali napraviti jos jedan korak dalje. Taj jos jedan korak treba da je kada neprijatelj izviri. Tada mora ici nazad, vec je dekoncentrisan za dobar aim i tada bi ga ti trebao skinuti. itd itd..
 
+1 za Lesiona. Strasan operator. Posle rooka koji mi je main u odbrani lesiona koristim najvise. Bas ovo sto je glen napisao, lako mozes da obezbedis vise prolaza i samo da cekas koda ce da prodje neprijatelj. Bolje od Valkirinih kamera.
Iz istog razloga je Nomad odlicna samo u napadu. Nema cenu to da znam da su mi ledja cista kada napadam objective.
 
Sjajno, malo me "tuzi" to sto kazes da mu je oruzije slabo, ja sam idalje novajlija, danas sam uzeo 50lvl, jako mnogo testiram operatere jer nikad se ne zna...

Sto se defense tice
- U pocetku sam koristio Kapkana ali gledajuci da se on slabo igra sa iskusnijim igracima sam ga potpuno eskivirao.
- Caveiru volim i igram, ali ona mi je malo situational pick.
- Jagera igram jer volim njegovo oruzije, smatram da je odlicno, ali njega kad igram nesto mi fali uvek... takav mi je osecaj.
- Doktora sam skoro poceo da igram jer mi se sve cesce desava da dugo ostanem ziv al ne sa full HPom, pa sam poceo da koristim njegov heal kao self bust. Problem sa doktorom mi je njegov speed/armor, ja volim da roamujem ili da imam neki tool kao Echo, ili Leasion, to da kontrolisem objektiv i prilaze a u isto vreme imam svoju pucu i operatera. Sa doktorom roam... za sad prolazi al mislim znam da je to smesno i pogresan pristup generalno.
- Echo-a ucim, nekad mi ide dobro ali imam taj pocetnicki problem da previse vremena provodim gledajuci kroz njegove dronove. Kazem jako malo iskustva sa njim, malo ta kordinacija izmedju igranja operatera i visenja na dronu, mada svidja mi se dosta.
- Malo isprobavam Pulse jer volim da roam kao defender. Ne volim njegov rate of fire, i pocetnicke probleme da budem uhvacen sa ekranom izvadjenim dok mi tipa sa ledja lik sedi na glavi...
- Smoke mi se svidja, ali sam shvatio da ga igram veoma pogresno i za sad odustao od istog.

To je to od defendera, sem basic operatera imam odkljucane samo Echo-a i Cavieru, za defend. Omiljeni su mi definitivno upravo njih dvoje. Jer kao sto rekoh, svidja mi se roam, ili to da imam neku vrstu dodatne kontrole mape i fun utility ko sto ima Echo.


-Attack sam poceo sa Fuze, onda shvatio isto sto i sa Kapkanom i odustao u potpunosti od istog.
- Forsirao sam jedno vreme svoj prvi buy tj Ying, ide mi lepo sa njom, ali sam veoma razocaran u efikasnost i pouzdanost njenih flash bombi, iskreno, vise puta kad ih iskoristim umrem kao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* nego sto stvarno zaslepim nekoga. Dosta sam vezbao combo Breach charge+ 2 ticka od njene bombe, sacekam da krene da ispaljuje i onda breachujem i utrcavam, nazalost cesto samo legnem mrtav, cak i kada proverim sa dronom gde je neko u toj sobi i znam da je u range od flasha, ispali me, ne uvek ali dovoljno cesto da pocinjem da sumnjam da je taj flash potpuno broken. Cak i kada sam poceo more casual da bacam bombe, tolko da malte ne samo proveravam random sobu, opet nastradam cesto misleci da sam siguran. Tako da nisam bas presrecan sa njenim abilitijem.
-Igram Bucka ali iskreno onaj recoil nisam siguran da je vredan... uspevam da iskontrolisem, jeste puska mocna u pm, jeste mu utility po meni veoma jednostavan al mocan. Ipak taj kick koji prvi metak napravi mi dosta ide na onu stvar, takodje to sto je se operator beli u vecini prostorija, voleo bi da ima neutralniju boju odela.. Zbog njega sam morao da stavim vertical sens na 25 a horizontalni mi je na 15, toliko samo da bih mogao da iznesem sa claw grip i pomeranjem iskljucivo iz zgloba sake ruku... Mislim tako ja igram, ali mana tog nacina drzanja misa je uprvo to spustanje misa dole, 15horizontal 25 vertikal sens.... samo da bih mogao da funkcionisem sa guranjem misa ispod dlana.
- IQ igram dosta jer iako ne uspevam preterano elektronike da ocistim, daje mi tu informaciju o trapovima itd, da znam da ne mogu da vidim welcome mat itd, iskreno vise je igram jer mi super ide sa njenom sterkom kako god da su je nazvali u igri.
- Ashe mi je dosadna ali je igram zbog po meni mozda najmocnijeg oruzija.
- Sledge mi je takodje dosadan al ga ipak igram jer ne znam koga bih drugog ponekad.
- Twitch vezbam jer znam da je ona koristan operater, nazalost moja korisnost sa dronovima nije jos na tom nivou.


Ljudi na ovom lvl, u casual, niti komuniciraju niti znaju sta rade, ne pouzdam se u druge, voice drzim iskljucen jer mi izumre mozdana celija kada cujem dete od 11god. Drzim ukljucen svoj mic i govorim sta treba al ja njih ne mogu da slusam, ne u casual, ne sa pocetnicima.
Na tom lvl intel i taktika slabo imaju vajde za ostatak tima, jer iako kazem gde se neko nalazi, 99% ljudi ne zna gde je to jer kao ni ja ne znaju imena "soba", kada markujem ako uopste mogu da markujem tacan spot da mi ne smeta zid il slicno opet niko ne reaguje.
Pa sta vise da kazem nego da kad padnem u DBNO state i prezivim, klikcem 20x po sebi da neko primeti, govorim na mic koga vidim najblizeg da dodje i da me digne ako je safe itd. Cesto se desi da iskrvarim do kraja, ili me rezuje random osoba.

Ali dobro ucim polako, stvarno je tesko nauciti mape detaljno, dosta su kompleksne sa dosta spratova i soba, mogucih rupa itd..
Dok sve mape ne naucim ne ulazim u ranked jer ne zelim da se glibim u copper 5 ligi.

Evo slika mog "rostera" prilicno skromno, mada mislim da nisam u nikakvom minusu u odnosu na ostale samo zato sto nemam neke operatere.
Tom Clancy's Rainbow Six  Siege Screenshot 2019.03.08 - 03.07.54.00.jpg

Inace zvuk u ovoj igri me potpuno zbunjuje, znam da je mnogo kompleksniji od prosecnih igara koje imaju super "laserski precizan" zvuk kao sto je PUBG, CSGO itd. Tamo je tako lako odrediti tacno gde je neko, od kad sam poceo da igram igre tj moju prvu MP igru, CS jos 2001, ja sam oduvek abusovao zvuk u svoju korist, uvek mi je to bilo tako prirodno i lako. Hiljadu puta sam bio prozivan cheaterom jer kako sam mogo da znam da je neko bas tu...

U Rainbow imam problema, stvarno, pogledao sam i par klipova o zvuku, znam dosta kako funkcionise, znam da je navodno realniji jer zvuk putuje kroz otvore, tako da bez obzira sto je neko levo od mene a tvrd zid, a desno ima rupa kroz koju zvuk od njega prolazi, razumem tu kompleksnost ali toliko mi je tesko da utvrdim zasigurno gde je neko, cak i pravac ponekad, spratove imam problem da provalim da li je dole ili gore nekad.

Cudi me to jer sreo sam skro decka koji je plat 2, on i ja smo solo odradili ceo suprotni tim, jer su nasi pocrkali u prvih 40sec fazon, ja sam takodje umro od poslednjeg lika, ovaj decko je igrao Clash, igrao je mind games sa attackerom i na kraju sklonio stit otrcao iza u veoma specifican cosak jedne sobe i tacno napunio sa pola metra attackera... Ja koji sam ga spectate svo vreme odma sam pomislio da je cheater. Pitao sam ga kako je moguce da tolko precizno i pouzdano zna gde je lik, kada ja koji sam ga spectate apsolutno nisam to cuo, ni toliko da odredim sobu a kamoli cosak, toliko da sklonim shield i otrcim sa pistoljem da ga kokenm. Sve sto mi je rekao je "surround sound"

E sad ja nemam fake 7.1 sistem na sluskama, smatram da je smece, do sada barem u svim zivim igrama se tako pokazao, to su i ortaci koji su koristili 7.1 na sluskama shvatili posle sto sam ih ubedjivao da probaju cist stereo.
Da li u ovoj igri stvarno funkcionise 7.1 ili sam ja lud, ili toliko tesko nauciti zvuk da jednostavno nemam dovoljno vrmena u igri... ne znam apsolutno ne kapiram.

Inace imam kvalitetne sluske koje su u rangu sa Cloud 2, probao sam u Raibow i sa Hi-Fi i night modom bez mnogo srece u tome da postignem da sa onom lakocom kojom u gore pomenutim igrama mogu da kazem tacno gde se neko nalazi.

-
 
Poslednja izmena:
Pa gledam sad, Lesion smg pravi 30dmg po metku sa 900rpm, to je bolje nego MP5, nisam iskreno primetio probleme igrajuci sa smgs koji prave oko 30dmg a jos imaju sporiji rate of fire. Svidja mi se ceo taj pristup sto mogu da kontrolisem pointe sa njegovim skilom, to sto ih ima gomilu samo da ostane ziv sto duze. Kapiram on je sledeci sigurno.
 
Poslednja izmena:
Nisma igrao par mjeseci i prije ove nove sezone podjem opet da se zagrijem. Kroz 10p ranking nerjetko sam bio prvi a nekada me prozivali čiterom.

Izadje ovaj update i ja se sa igrom sastaviti ne mogu. Kao da igram sa lagom od pola sekunde. Svi mene prvi vide. Nema teorije da prvi provirim i da uzmeme kill. Prvi podjem pucati ali ne ide. Na prozoru kada radim strafing lijevo-desno da brzo izvirim i oborim protivnika, a ne da budem statican, svaku izgubim. Lik jednostavno mene prvog vidi. Gledam na killcam i izgledam jako spor. Ne vidi se da sam prvi puca, kao da provirim i stojim "cijelu vjecnost". I to govorim za napad kada sma u prednosti sa optikom.

Inace igram na NEU serveru kao i inace. Ping je oko 50 ali je i prije bio. Imam osjecaj kao da svi imaju wallhack i da tacno znaju kada cu izviriti. Kroz 10 partija sam se slomio živ. Ubilo me u pojam.

Uletio sam nekako u GOLD.

00000000000000000000000001.jpg


Reinstalirat cu igru, uplay i sve klince ali ne znam koji je djavo sa netcodeom kod mene.

Ima li neko slicno iskustvo? Probat cu i WEU ili mozda EUS. Bila jedna situacija gdje je ispred mene bio moj timski a ispred njega protivnik koji nije mene "mogao" vidjeti. Padnem na pod instant ne kontam ko me ubije. Kad na killcam moj timski krene u nasu desnu stranu, neprijatelj zapuca na njega, pa vidi mene, pa mene ubije sa 4-5 metaka a ne instant kak osma ja vidio, i onda obori timskog. Iz moje perspektive se to nista nije tako odvijalo. Ne kontam koji djavo.

Nema nekog drugog laga, nema rubber bandinga, jednostavno mi se sve sa zakašnjenjem odvija.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam primetio nikakve razlike, pogotovo ne kasnjenja niti probleme sa netkodom, cak sta vise meni ranbinbow ima tolko savrsen MS, tick rate itd da je to divota. Meni je igra dodelila sama EUW i u samoj igri ping mi je 22-28, dok kad gledam centralu EUW pise oko 40ms, ne znam kako im to funkcionise al stvarno radi savrseno.
Ne znam da li znas da su fixovali i promenili kako se lean spam sad registruje? ja bih probao da vidim kako ti funkcionise igra ako si bas statican bez cucanj/lean spam itd.
Svakako bih obrisao igru i fresh clean install, nesto tu ne valja.


Inace van teme, meni je bas zapalo nezgodno sa ovim novim newcommer sistemom, taman sam nabio 50lvl i sad iskljucivo igram protiv i sa ljudima koji su ~120+ lvl, nekada i 250-300, al dobro malo celicenja...
 
Poslednja izmena:
Znam, ukinuli su i lean spam ali ja ga nisma nikada ni koristio. Vise sam mislio na side strafe. Reinstalirma sve nekada danas pa cu vidjeti.
 
Reinstalirao i razlika je nebo i zemlja samo.. igram casual:





:D

Tjeram se da prvi napadam da vise riskiram da vidim kakvi su dueli. Ne znam koliko su casual relevantne partije, ali znam samo da je toliko relaksirajuce da me mrzi vratit se na ranket. Kao da sam platina i uletio na bronzu. Hehe.. od desetak dvije partije izgubio ali i te dvije jer su se dvojcia zezali. Ali mi se cini da je sada ok, fingers crossed.
 
U kezualu su ljudi pretezno relaksirani. Il se zezaju i pokusavaju neke zavrzlame. Ja kad sa rankeda predjem malo na kezual budem isto dominantan neko vreme i onda mi se skill spusti na nivo kezuala i onda kad se vratim u ranked bude malo nezgodno i tako.
A ovo sto su ash uzeli acog je bas bezveze. Nisam je nesto koristio u poslednje vreme i kada bih je koristio nekad bi to bio i holo. Ali me nervira sto sakate igru. Ako je ash bila op onda smisli kreativniji nacin da nadomestis odbrani, najlakse je da se oduzme.
 
Vidim da je Ubisoft trebao lepo da odradi svima clean install i najavi to, evo ovde smo oboje imali problem posle patcha, vidim po partijama regularno da ljudi kukaju, te crn ekran, te reverted sound? te nema zvuk, te ovo te ono... Bolje da su lepo clean install i gg.

Drago mi je da si resio problem. Da casual je casual, al komunikacija ne postoji.

Ne znam sta bi u subotu, ja sam 4 partije za redom imao takve trolove, popizdeo, izasao iz igre iskulirao se, vratio se kasnije jos gore...

Tipa partija krecemo defence, lik koji je diamond iz mog tima me ubije 10sec od pocetka partije, gledam kill kameru, lik me prati kroz nisan svih 6sec i na kraju opali metak pravo u moju glavu, bez ikakvog razloga, povoda nista. Kaze Sorry....
Sledeca partija, igram Echo, sakrio se iza svog mobile covera kontrolisem dronove, od jednom padam mrtav?? sta bi? lik iz mog tima stao iza mene u cover i prosvirao mi glavu, skroz random lik..
Sledeca partija likovi troluju.... izadjem...
Sledeca partija ljudi zele da se vole a ne da vode rat, svih 9 igraaca stoje jedni pored drugih na otvorenom i rade cucnjeve? ok kao fun 10sec? deca se poprimala kao friends itd, svi su bili recruit i tako izadju na poljance i kao spamuju cucanj? WTF??
Pocne runda ja igram igru normalno, moje posle nekog vremena cucnjeva poubijase, ostala 3 lika, ja branim sa echo, postavio dronove lepo, cover, dobra soba a misija je protect area, nisu bombe, moj tim mi prica da ih ne ubijam? pazi ovi na kraju ubiju njih vec 2x i moji kao sta god... ubijem sva 3 lika 1 po 1, moji mi kazu ako ih budes dirao sledecu rundu ubicemo te.....
Ofc ubili me cim je runda pocela moji........

Mislim sta reci keve mi odakle tako troll partije za redom da se zaredjaju, da sam tek poceo unistall bi igru reko ma bezi bre ovo sve bolesnici. Nisam imao takva iskustva do sad... Luda subota?
 
Ja sam nekoliko puta obrosao igru zbog trolova. Postavljao sam klipove ovdje. Pojedini su naprosto bolesni. Sve dok nisam presao na NEU server. Dosta dosta boljiu community. Evo kako sam sve ostavio na defaultnim postavkama pa tako me baca na WEU, druga partija:

https://www.youtube.com/watch?v=9fGRNqnm_eI

Predji na NEU, malo se duze ceka za partiju ali su igraci neuporedivo bolji.
 
Kakav je ping eu west vs north? jel se menja server prego config fajla, znam da sam negde tu kad sam backupovao video da ima lista servera, predpostavljam tu samo zamenim jer nisam video opcije u samoj igri?
 
Config je u:

C:\Users\****\Documents\My Games\Rainbow Six - Siege\cc0a03b2-5d02-4267-9474-4f3592e86bfd

Imaš na dnu configa skracenicu za svaki server da znas koji stavljas:

image.png


Meni je na zapadu oko 60 a na sjeveru oko 50.
 
Odradio sam to, igrao 2 dana tamo ( North Europe) iskreno, barem meni, na mojim lvls, ljudi su drasticno losiji igraci nego na Europe West. Previse rusa ali bas previse koji svi misle da svi znaju i razumeju ruski. Imao sam lagano partije sa 8k 0d a i kad nisu tolko opet je dominacija u solidnom broju partija.
Previse cesto me ubacuje u patije koje su vec u progresu, dok jako cudno ali kad ljudi izadju iz istih ne dopuni opste sa zamenama, imao sam 2 partije gde sam samo ja ostao na 5 ljudi, ali i tonu partija gde ostane 3 u jednom a 5 u drugom timu... i niko se ne cudi na chatu itd, kao da je to potpuno normalno.
Ping ka centrali mi je veci, oko 55 dok je ka EUW 44. Ne znam inace kako funkcionise taj ping, kao da gledajuj ping ka serveru zasebno od pinga u partiji, jer u partijama sam imao indentican ping na oba servera, tj oko 23-28.
Ja sam se ipak vratio na EUW
 
Zanimljivo. Ja sam pobjegao na sjever od istočnjaka. Nisma vjeruj mi nikada turke i ruse vidio na neu. Cudno. A ne znam kako te ubacilo na ranked u partiju koja je u progresu ??
 
Ja ne igram ranked, spomenuo sam vise puta da sam nov igrac, i da dok ne naucim layouts mapa i igru samu da igram proper necu da se rankujem u copper 3 sa *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ima, igram igru mesec dana.
 
Onda ti je poredjenje bolji i lošiji igraci irelevantno jer kako je vec neko napisao, casual i sluzi za zezanje, testiranje. Zato stalno ljudi izlaze, ulaze ili igraju sa regrutom. JEr sve sto si napisao za sjever mi nije jasno jer je susta suprotnost meni. NEma nikoga sa istocne evrope i igraci su stotinu puta bolji i kultuirniji nego na weu.

A slobodno igraj ranked. Imat ces 10 partija da ti odrede rank ali i da budes COPPER ili GOLD. Opet ces imati rank reset naredne sezone. NEces nista izgubiti ili dobiti.

Ili zapocni ranked na US serveru jer se rank ne miješa US v EU. Ovo ti govorim jer je gameplay i timska igra nebo i zemlja.

Evo ti kanal da brze pofatas stvari i naucis operatere. Lik je odlican: https://www.youtube.com/channel/UCnOuZzay70AVqiV_fnTGjqw/videos?disable_polymer=1

I da, problem sa casual je taj sto ima mape koje se ne igraju na ranked. Izgubiti ces vrijeme na mapama koje neces ni igrati. Ranked nema 6 casual mapa.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima, ja sam mislio da si znao da igram samo casual trenutno i to sa low lvls igracima.
Pratim Get Flanked od kad sam poceo da igram igru. A sto se mapa tice izlazim iz svake partije ako su mape koje nisu u ranked rotaciji. Takodje igram svaki dan po par partija terrorist hunt solo na hard na mapama koje su u ranked pool kako bi vezbao aim, dobio osecaj za oruzija, jer u terrorist huntu ispalis tone vise nego u pravoj partiji, i naravno kako bi sto bolje i sto pre naucio layouts mapa.
 
Poslednja izmena:
Popravili su black screen alt tab.
 
Da video sam u patch notes, ma super rade updates i fixove, brzi su itd.

Nego da li postoji mogucnost nekako da se adjustuje POSEBNO sens za ACOG. Znam da je to isti sens ko za nisanjenje bilo cime, ali zbog tog zooma za mene licno dobije preveliku osetljivost , niti da smanjim sens za nisanjenje jer onda sa defenderima necu moci da nisanim nit je resenje da ne koristim jbni ACOG jer mi je sens u preveliki.
Stvarno su mogli da dodaju poseban slider za ACOG sens, video sam da se dosta ljudi zali na to, igra ima tone podesavanja al eto tako nesto osnovno nema...
 
Poslednja izmena:
Zasto ti ne odgovara ADS podesavanje u igri ?
 
Pa kao sto rekoh gore, ADS je jednak za bilo koju vrstu skopa, i to je uredu, to je isti sens, ali kao primer imati x1 sight vs x15 scope nije isto, ako si igrao neke igre koje koriste vece scopove od Rainbow znas o cemu pricam, to je isti sensitivity ali zoomirano X toliko puta, gde automacki tvojoj ruci vise to nije isto, postaje sve osetljivije.
Za primer bi dao PUBG, recimo za ADS sens stavis 50% od svog sensitivity bez nisanjenja, aimujes kroz iron ili red dot/ reflex itd sight i bice ti super, stavis x15 scope i imaces utisak kao da ti je neko drasticno podigao sensitivity. PUBG zato ima slider za svaki razliciti scope, ADS, x2 x3 x4 x6 x8 x15 kako bi fine tjunovao da ti sa svakim scope savrseno odgovara osetljivost misa.

Rainbow ima samo dva slidera, jedan za gledanje okolo, okretanje itd, i drugi za aimovanje kroz iron sight/ red dot/ reflex /holo i to je cool jer su oni svi sa istim tj nepostojacim zoomom, ali ACOG je scope u ovoj igri sa x2.5 zoomom, pomaze drasticno attackerima al nema zaseban slider da kompezujes za zoom koji dobijes... ako ista sto sam rekao ima smisla... Nije sens na acog 2.5x veci, ali je dosta osetljiviji nego sa sightovima, dovoljno da moji nagli snapovi ka targetu budu preveliki u odnosu na kad koristim sights, sto cini muscle memory da me buguje stalno izmedju dve razlicite osetljivosti.

Meni nije problem da igram bez ACOG, ali kad znam da bi imao solidne prednosti da ga koristim efikasno uz slider za isti... rekoh mozda ima neka fora da se to bez slidera adjustuje al..

Recimo, u situacijama gde polako proveravam sa acog ne smeta, moze ruka da se adjustuje, ali kada me neko iznenadi da moram da snapujem nisan na njega preletim ga, a da sam imao obican sight pravo bi u njega nanisanio jer znam svoj idealni sens, DPI itd koji koristim isti u svakoj igri.

Evo ti jos jedan primer, sigurno nemas problem da kontrolises recoil na puskama koje dizu dosta vertikalno sa holo/reflex itd, sa acog je dosta teze, teze je zbog tog zooma koji dobijes i dodatne osetljivosti.
Mnogo ljudi trazi godinama da dodaju slider da mozes da podesis ACOG sens posebno, dok neki pravdaju da je ok kako jeste jer ACOG ima svoje prednosti pa time sto ga je teze kontrolisati je kompenzacija, vidim poentu u obe strane, ali iskreno, vise mi smeta sto mi remeti muscle memory nego sto je "teze"
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja u igrama koristim identican sens za sve vrste nišana iskljucivo zbog muscle memory. Pogotovo kod igara kao sto je PUBG koja ima više vrsta. A kao sto vidis:

image.png


..identican mi je sensitivity za sve (tacnije, ne bude ukljucen custom sens). Da za svaki imam druga podesavanja bio bi cirkus. Nego, koji miš koristiš? Meni više zvci da ti je senzor na mišu neprecizan jer nisam cuo da se neko zali konkretno u R6.

Jedan od razloga zasto ne bi bilo dobro da "usporiš" ACOG jeste kada udjes u objekat pa kada trebas brzo nišaniti lijevo-desno na blizinu. Svaki defender bi te oborio jer moras "pola metra" preci misem dok ga naciljas. A sto se recoila tice, malo si se zeznuo. Kada je "brži" sensitivity, lakse je kontrolisati recoil jer ne moras puno povlaciti mis prema dole da kontriras trzaju.
 
Poslednja izmena:
Logitech G303 Daedalus Apex, mis namenjen za pro FPS gaming, nije do njega, al tebi svaka cast sto mozes da igras sa svim scopes na istom, to je prvi put da vidim.
 
Zasto ne koristiš DPI profile?
 
Mislis da menjam dpi svaki put kad igram attackera sa ACOG? palo je i meni na pamet, uzeo, cool dok ne shvatis da onda ne mozes da se okrenes oko sebe dok ne gledas kroz scope. Inace ja koristim 1200dpi, za ACOG potrebe sam se nasao negde na 750dpi, to mi je odgovaralo kazem sve dok ne prestanem da aimujem i onda ne mogu da se okrenem... Ma nema veze, mozda ubace to jednog dana video sam da je dosta trazeno, ako ne j.bg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno