Šta je novo?

Radna Temperatura - koaksijalni kabl

Djenka

Poštovan
Učlanjen(a)
17.04.2015
Poruke
274
Poena
70
Hteo bih da sprovedem klasican koaksijalni kabl sa jednog mesta na drugi gde nisam ostavio izlaz 🥴, to bih uradio sa spoljne strane zida na kuci, u pitanju je ne vise od 5 metara kabla koji bi isao od tacke A do tacke B ali napolju. Pa me zanima temperatura koju moze da podnese klasican sobni koaks kabl jer jos uvek nema izolacija na tom zidu i verujem da ce ona u buducnosti pomoci kada se taj kabl stavi ispod stiropora. Ako je neko imao slicnu situaciju moze da kaze resenje, mozda buzir zbog sunca ili slicne stvari, ako neko zna informaciju da li je to -5 -10 itd da se ne bi gubio signal posto bi to bilo za kablovski net dok u buducnosti ne prodju sa optikom.
 
Hteo bih da sprovedem klasican koaksijalni kabl sa jednog mesta na drugi gde nisam ostavio izlaz 🥴, to bih uradio sa spoljne strane zida na kuci, u pitanju je ne vise od 5 metara kabla koji bi isao od tacke A do tacke B ali napolju. Pa me zanima temperatura koju moze da podnese klasican sobni koaks kabl jer jos uvek nema izolacija na tom zidu i verujem da ce ona u buducnosti pomoci kada se taj kabl stavi ispod stiropora. Ako je neko imao slicnu situaciju moze da kaze resenje, mozda buzir zbog sunca ili slicne stvari, ako neko zna informaciju da li je to -5 -10 itd da se ne bi gubio signal posto bi to bilo za kablovski net dok u buducnosti ne prodju sa optikom.
Može biti nekog malog ali zanemarivog uticaja na signal ali ne bi trebalo biti primjetno, bar ne do temperature koju si pominjao. Više će biti uticaja da kabal onako otvrdne i možda bi kroz godine nastala fizička šteta koja bi mogla uzicati na kabal ali ako ga planiras sakriti u izolaciju ne trebas o tome razmisljati
 
Postoje i CAT kablovo napravljeni za spoljnu upotrebu, možeš sa njima da probaš. Verovatno bolje podnose taj scenario.
 
Hvala, pa verujem da moze izolacija vremenom da istruli, a onaj crni za spoljasnju upotrebu mogao bih da nabavim ili kupim ali ne znam kako da ga rucno zavrnem na spliter jer su deblji i onda r/f konektori nisu za njega, mora onaj kompresioni pistolj ili slicno zato samo pitao za klasican. Bice onda kroz buzir i onda ispod izolacije kad dodje vreme, tada mogu i rezervni da provucem i mir dok ne stigne optika. Nasao sam nesto ovako, nema da brinem onda ako je do -20 https://velog.rs/kablovi__provodnici/koaksijalni_kabl__provodnik_rg6_11__m-2208
 
Nece mu nista smetati temperatura, smeta ako se negde jako savije ili stave losi konektori...
 
Nazad
Vrh Dno