Šta je novo?

Radeon 7750

shandu83

Slavan
Učlanjen(a)
16.11.2007
Poruke
155
Poena
320
Jel ok za 9300 dinara pazariti ovu kartu?

Procesor je E6600 Core2Duo.
Monitor 1920x1080.
Napajanje Antec 500W.

Igram samo PES.
OpenGL mi je bitan, koliko moze da pomogne?
 
Za oko 2000 manje imas 6770 koji je malo jaca kartica, ali prednosti koje ova ima nad 6770 jeste da je ovo karta nove generacije, ne trazi dodatno napajanje, hladna kao spricer i tiha kao da je pasivna.
 
Gde ima za 7300 dinara da se uzme 6770?
Koliko ja vidim cena za 6770 je 9000 pa navise. U tom cenovnom rangu, mislim da 7750 ima prednost nad 6770.

Razmatram i 6850 ali mislim da je overkill za moje potrebe.
 
Cinebench 11.5

Cinebench is a great tool for testing Open GL performance. The HD 7750 is the only model that features OpenGL 4.2 support. In this test it slightly trails the 5870 by a couple of frames per second.

cinebench.png

Ovo je vec za respect.
5870 je slicna po jacini 6850, a 7750 mu dise za vrat.
 
Igre ne koriste OpenGL (jako mali br.) , tako da ti taj test ne znaci mnogo. Bolje gledaj testove koji su radjeni sa igrama, dobices puno bolju sliku o tome kako se ta karta drzi u odnosu na npr. 6850
 
Tacno, ali to radi sada... sta ce biti kasnije? Dodace koji zahtevniji efekat trave, bolja grafika igraca i 200 drugis cuda, kada ce ta 6670 biti slaba. Nikako ne idi ispod 67XX serije, jer mozda ces pozeleti da odigras nesto zahtevnije i onda ces zazaliti sto si uzeo slabiju grafiku :)
 
Sada imam 5670 koja je ista 6670. I radi mi sve. Ali kad vec kupujem novu, onda cu uzeti bolju od nje.

Posto ce PES raditi sa bilo kojom u tom rangu, onda gledam koja je bolja po OpenGL. Uzeo bih 7770 ali je skupa, zasad. Zato kontam da je 7750 dobar izbor, u rangu je sa 6770 i po ceni i po performansama.
Ali ostaje pitanje, da li dodati 3000 dinara i uzeti 6850.. :)
 
Imamo isti procesor, moje napajanje je malo jace od tvog ali isto Antec(pogledaj u moja masina).. Uzeo sam 6850 i extra sam zadovoljan, procesor u igrama koje ja igram moze u 95% slucajeva da je isprati sto je meni solidan pokazatelj da nisam bacio pare sto sam odabrao jacu karticu :)
 
Ljudi prvo edukacija pa tek onda kucanje na forumu...HD 5870 je za klasu vise i dan danas od HD 6850 po performansama....tj. uopste nije za poredjenje sa kartama tipa 7750,6670,6770....uh...svasta cu ovde procitati...
Najbolja kupovina je da negde nadjesh polovnu HD 5850 za tipa 80-100e.....i gotovo...znaci pravac oglasi i da te glava ne boli....
 
Ako već čitaš onda pročitaj kako treba.
One performanse su za OpenGL, i po tome uopšte 7750 nezaostaje puno za 5870.
Performanse u igrama mi nisu bitne.
 
A za cega ti je bitan OpenGL? Kao sto ljudi kazu, uzmi 6850 i vozi. Nije preskupa, par hiljada je skuplja od 7750, ali je toliko i jaca. Imas OK napajanje i nece biti problem. Jeste 7750 novija tehnologija, ali kad vec uzimas graficku, uzmi nesto sto valja, i bices duze miran. Nije to bas mala investicija.
 
Da ne bih otvarao novu temu postaviću pitanje ovdje.
Dakle, imam cooler master elite 332 i uz njega default napajanje od 420 W na kojem šljaka dobro radeon 5750 koji, ako se ne varam, ima TDP od 86 vati.
Razmišljam o promjeni kartice modelom 7770, koji prema specifikaciji ima TDP valjda od 80W. Pitanje je sad, da li bi moje napajanje "podržalo" grafičku karticu 7770?
Konfiguracija je ova iz profila, s tim što sam 5570 trampio uz doplatu za polovni 5750. :)
E, da, da li moja ploča podržava 2.0 pci e 16 ulaz? Ako je tako znam da nema veze što nije 3.0 standarda, jer 7770 ne može ni 2.0 mogućnosti da iskoristi.
Hvala unaprijed na odgovorima.
 
Cim 5750 radi to znaci da bi i 7770 trebalo, trebalo bi da imaju uporedive potrosnje. Napajanje bi ti to verovatno podrzalo, ali razmisli o isplativosti svega toga.
Jako ces malo dobiti prelaskom a jako puno platiti.
 
Aj i da ja upadnem ovde, imam Athlon II X2 255 cpu na 3.1ghz. Napajanje neko krs 500w doslo sa kucistem. Ati 5670 sam imao i posto ta grafa trosi ko upaljac radilo je sve super :D Hteo bi da uzmem 5770/6770 sve zavisi sta ulovim za manje para polovno. Da li ce raditi ok na ovom mom napajanju ? Ostatak konfe je 3gb ram-a i 1 hdd 500gb mis/tast nista drugo nemam cak ni optiku :D
 
Cim 5750 radi to znaci da bi i 7770 trebalo, trebalo bi da imaju uporedive potrosnje. Napajanje bi ti to verovatno podrzalo, ali razmisli o isplativosti svega toga.
Jako ces malo dobiti prelaskom a jako puno platiti.

Dobio bih nekih 30% po nekim mojim procjenama. Ako veliš da odustanem, onda odustajem, pa kad bude bilo prilike, razmisliću o nečem jačem. :)
@grunt
ako ti je napajanje taj lc iz profila, onda da ti kažem odmah da ne vjerujem da bi ti podržalo zbog slabih "grana" na napajanju. Sačekaj mišljenja i ostalih forumaša.
 
Poslednja izmena:
Aj i da ja upadnem ovde, imam Athlon II X2 255 cpu na 3.1ghz. Napajanje neko krs 500w doslo sa kucistem. Ati 5670 sam imao i posto ta grafa trosi ko upaljac radilo je sve super :D Hteo bi da uzmem 5770/6770 sve zavisi sta ulovim za manje para polovno. Da li ce raditi ok na ovom mom napajanju ? Ostatak konfe je 3gb ram-a i 1 hdd 500gb mis/tast nista drugo nemam cak ni optiku :D

To bi ti najverovatnije radilo, ali sad kako i koliko dugo pitanje je. Ja sam imao neko Blueberry ne bas skroz krs ali kvalitetno sigurno nije bilo i terao je 5770 jedno 3 nedelje u full loadu 24/7(folding) dok nije crklo i povuklo sa sobom graficku.

@White Ripper, da sam na tvom mestu razmisljao bih u malo vece ulaganje u napajanje. To ulaganje ce ti se ti sigurno istrajati malo veci broj godina, jer se potrosnje grafickih kartica u buducnosti nece znacajno povecavati. 5750 je dobra kartica i nece skoro izaci igra koju ova nece moci da potera na 1680x1050 na High bez AA i AF.

Recimo dok sam imao Blueberry cimao sam se za svaku promenu komponenti, a sa ovim sam bez razmisljanja skakao sa 5770 na 4870, 5830, GTX460, zamalo otisao na GTX465 i sad drzim dve GTX275(u trenutku pisanja je jos uvek samo jedna u kucistu), tako da ako volis da cesto menjas komponente(a cini mi se da imas tendenciju ka tome cim bi da predjes sa 5750 na 7770). Pored toga smatram da su modularni kablovi najbolji izum jos od pertli za obucu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno