Šta je novo?

Racunar zakoci pri kopiranju

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,696
Poena
485
Pozdrav
Na maticnoj ploci AsRock 939Dual-Sata2 mi se desavaju bas cudne anomalije.
Skoro sam reinstalirao sistem. Prvo je bio instaliran na Maxtor disku koji mi je pravio problema u drugoj konfiguraciji. Instalacija je protekla bezbolno, ali pri radu se u proseku na svakih pola sata zakoci racunar i nista sem restarta nije pomagalo.

Procesor je hladjen OCZ Gladiator Max hladnjakom tako da njega mozemo izbaciti iz jednacine. Graficka kartica isto nije zato sto se isti problem javlja bez obzira koju graficku ubacio.

RAM radi na 3:3:3:6(tako sam ga licno postavio kako bih izbegao konflikte).

Posto sam mislio da je HDD krivac ubacio sam sveze kupljeni WD 400GB(evo screena iz HD Sentinela http://i43.tinypic.com/1r3dpf.png), ali se i ovde isto desava. Primetio sam da uvek puca prilikom kopiranja velikih file-ova(recimo pustim da se kopira DC Universe Online sa eksternog na njega i ne predje ni 2 posto on zakoci i samo restart pomaze) ili pri download-u(samo u potonjem ne uvek).

Inace nisam uspeo da instaliram SATA300 driver pa mi je hard disk prikljucen na SATA150 prikljucak.

Molim vas pomozite mi. Spreman sam da uradim bilo sta.
 
Dajte ljudi pomagajte molim vas, ovo nije zivot.
Evo malopre mi je zakocio pri instalaciji .Net Framework-a 3.5
 
vrlo neobicna situacija,

nejasno je malo kakve veze ima sata 300 driver sa sata 150 prikljuckom ?

treba da instaliras odgovarajuce drajvere za cipset od maticne ploce ( hard nema veze sa tim ),
eventualno mozes da probas da kratkospojnikom podesis hard na sata 150 standard ako sumnjas da to izaziva " pucanje " sistema,
a koji bi se javio kada ploca ne bi bila u mogucnosti da radi sa sata300 diskom ?
u tom slucaju kratkospojnikom podesis disk da radi kao sata150 disk i probas tako.
 
kratkospojnikom ?!
 
ako ti se vise svidja nazovi ga dzamper.
kapis ?
 
Poslednja izmena:
blagodarim
 
Na Maxtor HDD-u je vec bio prikacen jumper koji je limitovao performanse, ali sam sada video da sam kao ***** pustio struju HDD-u da ide preko Molex to Sata adaptera, pa sam ga skinuo. Sada pustam kopiranje velikog fajla da vidim kako ce da radi.
Ni to nije radilo, sad sam promenio SATA kabl pa cu videti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno