Šta je novo?

Racunar za rendering

OZZY83

Čuven
Učlanjen(a)
16.02.2004
Poruke
2,650
Poena
785
Pozdrav ljudi,
treba mi misljenje da li je ovo ok konfiguracija za rendering (prvenstveno 3ds max). Decko se profi bavi time pa me je zamolio da mu sastavim nesto, a posto mi to nije primarna sfera, reko da pitam za pomoc :)

Dakle:

Amd Ryzen 1700
ROG STRIX B350-F GAMING
Memorija DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz Corsair Vengeance
SSD SATA3 240GB Kingston V300
HDD SATA3 7200 1TB WD Black
i ostatak maltene nije bitan..

Hvala :)
 
Napajanje je najbitnija komponenta u racunaru.

Minimum Chieftec GPE-600S, a bolji izbor je SS520GB za 8300 dinara u Viph*use.
 
Ne moze da radi bez dodatne grafike jer Ryzen nema integrisanu.
 
Pozdrav ljudi,
treba mi misljenje da li je ovo ok konfiguracija za rendering (prvenstveno 3ds max). Decko se profi bavi time pa me je zamolio da mu sastavim nesto, a posto mi to nije primarna sfera, reko da pitam za pomoc :)

Dakle:

Amd Ryzen 1700
ROG STRIX B350-F GAMING
Memorija DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz Corsair Vengeance
SSD SATA3 240GB Kingston V300
HDD SATA3 7200 1TB WD Black
i ostatak maltene nije bitan..

Hvala :)
Threadripper-a gledaj!

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Hvala na predlogu ali TR ne dolazi u obzir zbog cene. Cini mi se da sam, naravno, sopstvenom greskom naveo da se ova prica vodi u bespotrebnu sirinu i zbog toga vam se ljudi izvinjavam. Decko radi za malu firmu koja radi unutrasnje uredjenje prostora, izradu kostrukcija za razne manifestacije i sl. Dakle nije u pitanju pixar ili neka velika firma . Kada sam rekao profi mislio sam da kada pogledam njegove radove, prilicno lice na kataloge iz ikee ili sl tipa. Nije problem kupiti npr nvidiu 1060 ali niti on zna nesto u vezi hardvera (za ryzen je cuo u prolazu i kada sam mu pokazao benchmarke u odnosu na intel zgranuo se) niti ja znam o renderingu i tim tehnologijama, niti znam da li zna uopste za dual rendering niti da li njegov max 2014 podrzava vray3.6 niti da li ce ta 1060 uopste nesto promeniti. Naravno, on je delimicni krivac sto ne prati tehnike i tehnologije kojim se bavi.Eto, to je koncepcija koju je celu pricu dovela u neku pat poziciju.
 
Poslednja izmena:
Aj mi samo objasni zasto dizes temu staru 8 meseci.
Увек су ме фасцинирали такви као ти који остављају коментаре који немају никаквог смисла, уместо да напишу нешто корисно. Ако мислиш да је члан кога спомињеш погрешио негде пријави поруку па ће надлежни да одлуче о даљим корацима.
Човек је вероватно у сличној ситуацији па је зато и написао поруку у овој теми.
 
Slazem se sa tobom ,i mislim da je tvoj komentar upravo takav.Covek nije pogresio nista ,i da jeste ne bih ga prijavio , shodno karakteru ,ali je stvarno nebulozno dizati temu staru 8 meseci.
 
Nazad
Vrh Dno