Šta je novo?

Racunar se sam pali i gasi.

markosvaba

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2008
Poruke
631
Poena
320
Juce sam bio kod druga i kaze mi racunar se sam pali i gasi ja nisam verovao. Posle 30 minuta rada racunara on se ugasi sam od sebe i posle 15min se sam upali. Reinstalirari sistem, menjali ram memoriju. Da kazem odma:
Hibernate nije
Stand by nije
Virus nije (reinstaliran sistem)
Dugme smo mislili da zaglavljuje, ne zaglavljuje.

Sta moze da bude?
Sumnjamo na napajanje njega nismo zamenili, ali mi nije jasno kako se sam pali i gasi od sebe
 
Ne bih rekao da je automatic restart u sluchaju bsod-a u pitanju, jer chowek reche da se upali sam posle 15 minuta.
Stwarno ne bih znao shta moze da zeza osim dugmeta za paljenje racunara u owom sluchaju. otkaci ga pa upalite racunar direktno na ploci na pinowe.
 
Da ne otvaram novu temu, slicni problemi na dva razlicita racunara (na dve razlicite lokacije)...

1. Racunar pri svakom ukljucenju - ukljuci lampe, zahukta ventilatore i na momenat se sve iskljuci, pa posle sekunde pali sve ponovo i dize sistem... na reset ili na restart racunara se ponasa normalno.... posle shutdown, cekanja par minuta i opet paljenja racunara ponovo "zastane" na sekund..

2. Posle shutdown-a, racunra pogasi sve, bez greske, nista ne prijavljuje iskljucuje se komp, sve lampe se gase, cuje se da se i ventilatori zaustavljaju... posle 3-4 sekunde racunar se ponovo pali sam i pre boot-a javlja da win nije properly shut down i moze da se bira safe mode i normalan start... ovo se desava u 90% slucajeva iskljucivanja, u onih 10% se iskljuci normalno
 
Ne bih rekao da je automatic restart u sluchaju bsod-a u pitanju, jer chowek reche da se upali sam posle 15 minuta.
Stwarno ne bih znao shta moze da zeza osim dugmeta za paljenje racunara u owom sluchaju. otkaci ga pa upalite racunar direktno na ploci na pinowe.

Pa i ja sam mislio da je do toga ali nije. Na pinove sam palio i nece i DALJE ISTO
 
jako je moguce da je mozda procesor u pitanju, da se pregreva pa kad se ohladi on kresne masinu!
isto tako moze da pude i iskrivljen pin na intel podnozju!
probaj i sa napajanjem!
desava se cesto da je napajanje koje nema prekidac pali masinu ako je neispravno ili ako vuce jacu struju sa produznog!
 
Slazem se da je mozda do procesora, meni se desilo da se ona pasta od silicijuma sto se nalazi izmedju procesora i hladnjaka, istopila ( ili tako nesto) i zbog toga procesor se prekomerno grejao i kad bi dostigao odredjenu temp, automacki bi se ugasio. Probaj da sam promenis tu pastu, postupak je bas lagan, a sama pasta je tipa 200 din.
 
samo jedno sto se tice paste, ako je vec budes menjao stavlja se jako malo, ako ti pasa udje u podnozje pozdravi se sa plocom, znaci nikako cela tuba! iskreno probaj prvo da zamenis napajanje. ako nece onda mi se javni porukom da se malo ozbiljnije pozabavimo problemom!
 
Da nisu gremlini. Sad u pozadini treba da se cuje ovakva muzika http://www.youtube.com/watch?v=gZcCxRDtTyM
Ako nastavi da se tako pali zovi popa. MAlo sale. Definitivno kreni od napajanja mozda ono probija i ploca dobija neki signal za paljenje
 
Ja bih rek'o da te zeza plocha.

Ne verujem da je procesor. Da se ugasi zbog pregrevanja ok,ali da ponovo upali plochu kad se o'ladi...netje to da moze.. :)

Ili ploca ili napajanje. Ako mozesh probaj drugo napajanje,chisto da eliminisesh tu mogucnost.
 
Kondezatori na ploci! Provereno, imao istu situaciju! Znaci ploca. Mada Turbo kod tebe moze da bude i napajanje. Probaj sa nekim drugim. I vidite jel vam u bios-u iskljucena opcija power on after unespected power cut, ili tako nesto...
 
Prva stvar koja treba da se proveri jeste napajanje. Znaci na plocu prikaciti provereno napajanje i onda videti ponasanje racunara.
 
Nazad
Vrh Dno